dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ogrzanie zimnej piwnicy

    Witam serdecznie, mam pytanie a mianowicie wlasnie wyremontowalem piwnice w starej kamienicy, tj od scian ktore sa od gruntu zrobilem regipsy na stelazu pod to dalem wełne 5cm i folie paroizolacyjną od scian ktore sa wewnatrz przykleilem regipsy na placki na ziemi są kafle, okno plastik i drzwi obite steropianem z otworami na dole na wentylacje. W stanie spoczynku bez żadnego grzania jest tam 10stopni a potrzebuje ok 22-23stopni non stop. Pomieszczenie ma 10m2 i jest dosc niskie bo ma 185cm do 2m max bo to łuk. Kupilem do tego konwektor 2.5kw nagrzewa pomieszczenie do temp ktora potrzebuje w 20min tylko mam pytanie jak utrzymac ta temp? Bo dosc szybko mi ucieka, czy jest szansa ze jak pochodzi to dluzej to mury sie nagrzeją i bedzie dluzej trzymac czy bede zmuszony do placenia rachunkow rzedu 700-1000zl

  2. #2

    Domyślnie

    Co to znaczy ze szybko Ci ucieka ? Rozgrzać pomieszczenie o 12 stopnii to nie jest zadanie na 20 min.
    Mury się nie nagrzeją w Twoim przypadku. Wszędzie przykleiłeś płyte. Nagrzej pomieszczenie do zadanej temperatury i zostaw w podtrzymaniu to urządzenie, jeśli potrzebujesz stałą temperaturę.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    zeby pomieszczenie utrzymało dłużej zadana temperaturę bez ogrzewania musi być coś co zakumuluje wypromieniowane ciepło przez grzejnik ( ściany , wylewka itp ) i Ci je w miarę upływu czasu będzie oddawało do pomieszczenia. Co ma Ci zakumulować ciepło w tym pomieszczeniu co wyremontowałeś re gips? Miedzy ścianę a re gips dałeś izolacje z wełny to jak ta ściana ma się nagrzać? Jest to ściana w piwnicy więc nie ocieplona od zewnątrz i całe ciepło które pochłonie odda do ziemi.
    Jedyne co Ci pomoże utrzymać stałą temperaturę to źródło ciepła z termostatem który będzie je wyłączał i włączał jak zadana temp spadnie. Taki urok piwni. Szukaj taniego grzania bo na konwektorze tanio nie będzie.Chcesz grzac prądem to coś co akumuluje + 2 taryfa, lub klimatyzator
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 28-01-2020 o 16:44

  4. #4

    Domyślnie

    Ocieplenie piwnicy od wewnątrz nie jest dobrym pomysłem.
    Folię masz podziurawioną od wkrętów.
    Tymi dziurami pójdzie para wodna.
    Wełna zawilgotnie, czyli nie będziesz miał izolacji. Będzie grzyb.
    Nie izoluje się od śrpdka.
    Jeśli już, to trzeba spełnić kilka wymogów, czego nie da się w piwnicy w kamienicy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Szukaj taniego grzania bo na konwektorze tanio nie będzie.Chcesz grzac prądem to coś co akumuluje + 2 taryfa, lub klimatyzator
    Najlepiej jedno i drugie razem, czyli G13 i klimatyzator.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem watomierz poki co i jutro podłącze go na 24h zobacze ile w ciągu dnia zuzyje prądu konwektor...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony