dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty na działce z nasypaną ziemią

    Witam wszystkich,

    Zamierzam zakupić działkę budowlaną i nasz wybór to działka o wymiarach 30x40 m uzbrojona całkowicie z nową drogą dojazdową z kostki brukowej.
    Ponieważ ta droga została zrobiona powyżej pierwotnego gruntu, żeby wyrównać działkę "moją" i sąsiednie została nawieziona ziemia z pobliskich działek gdzie już budowane są domy. Nasypana została warstwa 80 cm na oko. Ziemia jest miękka, gliniasta a pod spodem jest dopiero twarda pierwotna. Wiem bo działka jest tak nasypana do połowy (resztę działki można zasypać ziemią z fundamentów).

    Moja wątpliwośc dotyczy położenia fundamentów pod przyszły dom. Jeśli nasypano warstwę ziemi 80 cmt o na jaką głębokośc trzeba kopać fundamenty ?
    Czy dokopać siędo pierwotnej i wystarczy (w co wątpię) ? Czy kopaćte 80 cm i dalej do 1 m wgłąb warstwy pierwotnej ? Jak głęboki będzie wykop ?

    Dziękuję za odpiwiedzi

    PS W sprawach budowlanych jestem laikiem totalnym
    PS 2 zapytam się dewelopera co mi chce działkę sprzedać jak on to widzi

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    trzeba się dokopać do rodzimego gruntu. Czyli te Twoje około 80 oraz warstwa humusu, który tam był. Fundamenty będą wyższe więc nieco droższe (koszt materiału i później zasypania ich piaskiem, jeśli nie planujesz piwnic).
    Ogólnie będzie też minus z wjazdem ciężkich sprzętów bo będą się zakopywać.
    Dobrze też sprawdzić czym te działki zasypywali - bo 10cm może być ładnej ziemi, a pod nią jakiś gruz lub inne odpady.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Zainwestuj 1.000 PLN w badania podłoża gruntowego.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Krótko - szukaj innej działki! Nie rób żadnych badań itp, szkoda Twojej kasy. Na fundament wydasz mnóstwo kasy na takim gruncie, bo trzeba dokopać się do oryginalnej ziemi, zagłębić to tak, by minąć humus i dopiero wyciągać bloczki. Podejrzewam, że będzie lekko 8 warstw bloczka a to oznacza tzw. wieniec fundamentowy. Gdzieś, na którymś forum wyczytałem, że działkę kupuje się 3 lata, a sprzedaje 5.
    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Badania nie będę robił bo wiem że ziemię nawozili z nieodległych miejsc na byłym polu rolnicznym na którym teraz są działki budowlane. Więc żadnego syfu nie ma - ta sam ziemia tylko 100 m dalej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Łatwiej szukać nowej działki która może mieć te same a nierozpoznane trudne warunki?
    Wielu się na tym nacięło.

    Może nowa działka będzie droższa o 100 tys. zł a może będzie tańsza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Wyszło dodatkowo, ze działka objęta jest ochroną konserwatorską zabytku architektonicznego i wymagany jest nadzór archeolga - ale to chyba temat na inny post

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Zaczyna się robić ciekawie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Zrezygnowaliśmy z tej działki. dodatkowo na ostatnich metrach obejmowała drzewa.

    Dziękuję wszystkim za porady.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony