dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie wyrokujmy i nie stwierdzajmy co autor mieć będzie. Jesteś uzurpatorem jego myśli technicznej? Nie jesteś .Twoje sugestie są dalekie od jego poczynań przecież spieramy się o kominek hybrydowy o którym nie masz zielonego pojęcia.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, że masz HKZPŁW.
    Od kiedy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #83
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Powtarzam nie masz zielonego pojęcia o kominku hybrydowym z PW i dalej idąc bez PW. Nie okłamujmy się , ciebie iskra w normalnym kominku z biomasy albo drewna sezonowanego nie sparzyła w delikatnym znaczeniu skalała.Nie mam KZPŁW hybrydowego ale mam KZPŁW niehybrydowy i dlatego mam nad tobą lekką przewagę.Ja mowie i doradzam jako praktyk 50 % a ty jako zerowy.To taka małe różnica żebyś pojął aspekt sprawy ja zabierasz głos.Masz wykształcenie w tym temacie? Ja mam bez papierów ale mam a ty?

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jakie masz wykształecnie? Byłeś na kursach palenia czy na kursach użytkowania? Może na kursach pisania postów w sprawie KZPŁW?
    Co wiesz o hybrydowym skoro nie masz hybrydowego?
    Hybrydowy widziałeś na filmach w internecie.

    PS Skup się na temacie "hybrydowy kominek" a nie na wymądrzaniu się i wiecznym komentowaniu postów innych forumowiczów.
    Może chciałbyś aby wszyscy komentowali twoje zdjęcia i "sztukę klinarną" w wariacjach kulinarnych?
    Też nie masz pojęcia o kulinariach a uważasz się za naj...

    Swoimi kolejnymi wpisami z atakiem na osobę wiecznie mącisz i wprowadzasz atmosferę awantury.
    Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 05-02-2020 o 18:18
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #85
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jakie masz wykształecnie? Byłeś na kursach palenia czy na kursach użytkowania? Może na kursach pisania postów w sprawie KZPŁW?
    Co wiesz o hybrydowym skoro nie masz hybrydowego?
    Hybrydowy widziałeś na filmach w internecie.
    Pierniczysz bzdury. Mam kominek nie hybrydowy . Pisałem wyżej. Ale ty nie masz nic . Nie masz praktyki w paleni jakimkolwiek kominkiem.Hybrydowy poleciłem i film wkleiłem.Twoja wiedza jest akcją. Słyszysz w internecie ,że coś jest i wtedy się uzewnętrzniasz.To twoja polityka.Byłem na kursach w przeciwieństwie do ciebie.Nawet jak Batura był w Nałęczowie.Nasze forumowe guru, nasz najpopularniejszy znawca zduństwa. Byleś widziałeś???????

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Niktuś a mógłbyś pójść na jeszcze jeden kurs, kurs nauki j. polskiego.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    @niktspecjalny
    Przestań męczyć kota i zakończ ten uporczywy stalking na wielu tematach.
    Przestań łazić za moimi wpisami. Masz je w ignorowanych a ciągle odpowiadasz i się wtrącasz.

    PS Polecam kurs zdrowego myślenia i zwykłego myślenia też.
    Kurs kultury wypowiedzi też by pomógł.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 05-02-2020 o 19:08 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #88
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Niktuś a mógłbyś pójść na jeszcze jeden kurs, kurs nauki j. polskiego.
    Ok pójdę.Ale obserwuj to co napisałeś.

    pzdr.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ok pójdę.Ale obserwuj to co napisałeś.

    pzdr.
    Idź koniecznie Widzisz czasami czytam Twoje posty i nic do Ciebie nie mam, ale ciężko się czyta twoje zapisane myśli. Oczywiście urażony możesz wędrować za moimi postami i wyłapywać ze słownikiem błędy tylko to nawet nie o błędy chodzi a o to by dało się cokolwiek zrozumieć.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #90
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Idź koniecznie Widzisz czasami czytam Twoje posty i nic do Ciebie nie mam, ale ciężko się czyta twoje zapisane myśli. Oczywiście urażony możesz wędrować za moimi postami i wyłapywać ze słownikiem błędy tylko to nawet nie o błędy chodzi a o to by dało się cokolwiek zrozumieć.
    Zaczepiam , a właściwie podejmuje próbę wytłumaczenia osobie bez praktyki w danym temacie , że mija się z prawdą.Pokaż mi proszę w tym temacie o kominku hybrydowym czego nie rozumiesz.Widzisz zawsze szanowałem i szanuje twoje uporczywe udowadnianie tym co raczkują w kwestiach kominkowych.Bardzo nieelegancko zachowuje się ktoś kto w tym np. konkretnym temacie stara udowodnić swoje racje pomijając praktyczne roszczenia innej osoby.To jest nagminne na FM. Każdy ma prawo wypowiedzi.To nie są myśli.Jeśli np. Ty wypowiesz się w temacie o kominku hybrydowym i będziesz mi wciskał ,ze to zbędny nieekonomiczny wynalazek przyszłości to wybacz będziesz dla mnie mówił nieprawdę.Dlaczego bo nie jesteś w stanie udowodnić ,że mając w/w kominek spotkałeś się z nieekonomicznym aspektem jego działania.Nie masz więc nie wiesz. Co robisz ? Posiłkujesz się jak co poniektórzy wiedzą sieciową. Jedni udowadniają bo np. pan prof. X prowadzi badania i jest najmądrzejszy. Od razu wierzysz w to ? Dlatego zapominasz o tych ,którym język techniczny koloryzowany z sieci sprawiać może kłopoty.Popatrz na wypowiedzi i jak one mogą dotrzeć do pytających.Języka przetworzonego niejako zaczerpniętego z badań innych jest dla mnie pomyłką.To jest forum praktyczne i nie potrzeba w nim filozofii technicznej wymyślonej. Opisałem Co chce zmienić i jak naprawić błędy z przeszłości .Podałem przykład kominka jak sobie radzą inni. Przykład.To czego tu nie rozumiesz? Tego ,że bronie od lat i stoję za kominkami murem mimo tak niepochlebnych o nich forumowych opinii.

  11. #91

    Domyślnie

    Podpinam się, ale nie pod tą pyskówkę...Czy kominek na pellet z płaszczem wodnym ma w sobie już całą potrzebną aparaturę i można go wpiąć w podłogówkę bez bufora itd.Pozdrawiam.

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Bez sensu to jest kominek wyłącznie „rekreacyjny” ponieważ drewno i tak zostaje spalone a energia z niego wylatuje kominem tudzież przy okazji robi saunę w salonie
    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Nieduży kominek 6-8 kW z podwójną lub potrójną szybą ma wypromieniowanie całkowite (przez szybę i do obudowy) w granicach ok 20% - trzeba się naprawdę postarać żeby zrobić saunę z salonu.
    Robi tę saunę czy nie.

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Jeżeli ktoś chce mieć z jakiś powodów kominek w nowym domu to w zasadzie jedynie sensowna pozostaje opcja z kominka z płaszczem wodnym i najlepiej buforem .
    Bo w innym przypadku po godzinie będzie otwierał okna .
    A tu znowu te mity o saunie w salonie. Może ta sauna to w kominkach sprzed 20 lat ale nie obecnych.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Robi tę saunę czy nie.



    A tu znowu te mity o saunie w salonie. Może ta sauna to w kominkach sprzed 20 lat ale nie obecnych.
    Jak już cytujesz to rób to dokładnie - pierwsza wypowiedź dotyczyła kominka rekreacyjnego (spalarki do drewna) zaś druga porządnego urządzenia grzewczego z płaszczem wodnym. I to i to zowie się potocznie „kominek” a są to urządzenia zupełnie różne.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Masz rację nie doczytałem rozróżnienia na komentowane kominki.

    Jednak kominek "rekreacyjny" to pojęcie nieostre i z zestawieniem rekreacyjny = sauna w salonie nie zgadzam się.
    Rekreacyjny tez może mieć podwójną szybę, może mieć elementy akumulacyjne, itd.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Masz rację nie doczytałem rozróżnienia na komentowane kominki.

    Jednak kominek "rekreacyjny" to pojęcie nieostre i z zestawieniem rekreacyjny = sauna w salonie nie zgadzam się.
    Rekreacyjny tez może mieć podwójną szybę, może mieć elementy akumulacyjne, itd.
    Oczywiście że kominek rekreacyjny może mieć całe mnóstwo zaawansowanych rozwiązań i być super ... w teorii, bo w praktyce to zwykle jako wkład „rekreacyjny” jest wybierane tanie „beleco” bo mało kto chce inwestować sporą kwotę w urządzenie które z założenia nie ma być regularnie użytkowane do ogrzewania domu a jedynie chce od czasu do czasu popatrzeć na płomienie za szybką lub zrobić wrażenie na gościach i wtedy z reguły kończy się to właśnie tą sauną w salonie i innymi przygodami .

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    OK, nie znam statystyk. Może faktycznie większość wybiera prosty wkład jak ma być rekreacyjny.
    Ja wywaliłem sporo kasy na rekreacyjny typu lepszy niż "beleco":] i przeceniam współczesne decyzje kominkowe.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony