dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie Ocieplenie domu drewniano-murowanego

    Cześć wszystkim. Zabieram się za remont starego domu o specyficznej konstrukcji która przysparza mi kilku problemów.
    Dom w 3/4 ma konstrukcje drewnianą - szkieletową ale w 1/4 jest postawiony z cegły na która ktoś ot tak rzucił tynk.
    Pierwszą i najważniejszą kwestią do której kompletnie nie wiem jak się zabrać, jest ocieplenie.
    Gdyby dom był tylko drewniany, od środka zdjąłbym boazerie, dał folie, wełnę i po kłopocie ale co zrobić z częścią murowaną? Pomyślałem żeby ta cześć ocieplić klasycznie od zewnątrz i po prostu położyć drewnianą elewacje by pasowała do reszty ale czy nie będzie jakiegoś problemu przy łączeniu? Dodam ze wyglada to aktualnie tak, ze pół ściany jest murowanej a pół drewnianej.
    Jeśli jest to do zrobienia i da radę to ogarnąć to teraz muszę wrócić do tematu ocieplenia części drewnianej.
    Dom jest od środka cały do remontu ale z zewnątrz elewacja jest w niezłym stanie i po umyciu i odmalowaniu można ją spokojnie zostawić. Idąc tym tropem wypadałoby w takim razie klasycznie ocieplać od środka ale tu pojawia się kolejny problem. Ściana ma najprostsza możliwą konstrukcje czyli deska elewacyjna, szkielet a następnie boazeria drewniana. Planowałem zdjąć boazerie, ułożyć wełnę, na to opóźniacz pary i wykończenie wewnętrzne ale co zrobić z wiatroizolacją...? Pomiędzy elewacją zewnętrzną a wełna powinna być dylatacja i folia wiatroizolacyjna ale jak niby miałbym ją położyć bez zdejmowania całej elewacji? Czy jest to w ogóle wykonalne?
    Pomyślałem ze może jakimś pomysłem i rozwiązaniem byłoby ocieplić cały budynek od zewnątrz (kładąc na drewnianą elewacje) i po prostu zrobić nową elewacje ale najzwyczajniej nie wiem czy można tak postąpić przy takiej drewnianej konstrukcji.
    Czy możecie mi coś doradzić? Dodam, że podobnie ma się sytuacja z dachem. Aktualne mamy szkielet, deskowanie i gont. Chcąc to cieplic tez powinienem dać folie wiatroizolacyjną i jeśli dobrze rozumiem należałoby zdjąć cały gont i deskowanie, na ocieploną konstrukcje dać folie, następnie jakiś cienki szkielet jako dylatacje i dopiero deskowanie i gont...czy tak?

    Poradzicie, zasugeruje, powiedzcie co sądzicie bo kompletnie nie wiem jak mam się do tego zabrać.
    Ostatnio edytowane przez krisso_pl ; 28-01-2020 o 21:06

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nikt nic? Żadnych podpowiedzi lub sugestii?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witaj
    Na lelewację drewnianą możesz położyć ruszt i ułożyć wełnę między rusztem a nastepnie kolejną deskę elewacyjna albo w przypadku gdy chciałbyś miec elewację z tynku to po prostu przykrecasz płyty z węłny skalnej FRONTROCK SUPER kołkami do drewna a nastepnie wykonujesz siatke z klejem i tynk.

    Co do dachu to możesz pozostawić gont i izolowac od środka ale wiedz że musisz między deskowaniem a wełną zostawić szczeline grubości 3-6cm i zapewnić otwory wlotowe w podbitce i wylotowe w kalenicy dachu lub ścianach szczytowych. Stosując materiały o większej gestości takie jak np. Toprock Super z rolki nie musisz ukladać między deskami a wełną wiatroizolacji.

    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/frontrock-super
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Witaj
    Na lelewację drewnianą możesz położyć ruszt i ułożyć wełnę między rusztem a nastepnie kolejną deskę elewacyjna albo w przypadku gdy chciałbyś miec elewację z tynku to po prostu przykrecasz płyty z węłny skalnej FRONTROCK SUPER kołkami do drewna a nastepnie wykonujesz siatke z klejem i tynk.

    Co do dachu to możesz pozostawić gont i izolowac od środka ale wiedz że musisz między deskowaniem a wełną zostawić szczeline grubości 3-6cm i zapewnić otwory wlotowe w podbitce i wylotowe w kalenicy dachu lub ścianach szczytowych. Stosując materiały o większej gestości takie jak np. Toprock Super z rolki nie musisz ukladać między deskami a wełną wiatroizolacji.

    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/frontrock-super
    Mam podobny przypadek i chciałbym się upewnić, czy jak na deski dam tak jak sugerujesz "płyty z węłny skalnej FRONTROCK SUPER i siatke z klejem i tynk" to będzie to oddychało i deskom na spodzie nic się nie stanie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    spokojnie możesz to w ten sposób izolować . Tylko od środka daj paroizolacje przed gk. Deskom nic nie będzie . Po zaizolowaniu od zewnątrz będa znajdowały się w strefie dodatnich temperatur więc nic sie na nich nie wykropli
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    spokojnie możesz to w ten sposób izolować . Tylko od środka daj paroizolacje przed gk. Deskom nic nie będzie . Po zaizolowaniu od zewnątrz będa znajdowały się w strefie dodatnich temperatur więc nic sie na nich nie wykropli
    Delikatnie nazywając: BZDURA! Szkielet drewniany wymaga szczeliny wentylacyjnej, zabezpieczonej membraną wysoce-paroprzepuszczalną bezpośrednio za izolacją w obrębie grubości szkieletu (ew. pogrubionego listwami nośnymi w układzie krzyżowym). Dlatego układy szkieletowe które mają być wykończone tynkiem wymagają montaży dodatkowego szalowania za szczeliną np. OSB kl. 3 i na niej dopiero EPS jako warstwa kompensacyjna i finalnie ETICS.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony