dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pion kanalizacyjny na ścianie zewnętrznej.

    Prośba o opinię; czy mogę puścić pion kanalizacyjny z łazienki na piętrze do kuchni na parterze po ścianie na zewnątrz budynku (w ten sposób że w łazience przebiję się przez ścianę na zewnątrz, później w kuchni na dole wrócę do budynku z powrotem tą rurą).Z wielu przyczyn wolałbym jej nie puszczać w środku domu. Ściana będzie dodatkowo ocieplona styropianem 18 cm i otynkowana oczywiście. Rura pionu 110 będzie więc zakryta jeszcze około 7 cm styropianu i tynkiem.. czy taka izolacja wystarczy i czy takie rozwiązanie ma jakieś złe strony ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    rozwiązanie kosmiczne, ale dlaczego nie...
    zamarznąć nie zamarznie bo zwykle leci tam ciepłe medium

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy kosmiczne, jest o tyle lepsze że w przeciwnym razie ta rura jakbym jej nie puścił wewnątrz będzie przeszkadzać w kuchni, no ale jak nie będzie rady to tak zrobię. Do tego pionu będzie podłączone wszystko z góry; prysznic, umywalka, pralka, wanna i toaleta..

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    W cieplejszych europejskich krajach puszczanie rury kanalizacyjnej na zewnątrz to standard. Kilka dni temu też widziałem takie rozwiązanie w modernizowanym budynku. Myślę, że jeżeli będzie to jedynie odcinek pionowy to nie powinno być problemów.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5

    Domyślnie

    Tez tak kombinuje... z racji tego że to tylko pionowy odcinek, którym poleci w dużej mierze ciepła woda (wanna, prysznic) nie powinno nic się stać..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony