dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie Studium uwarunkowań zatwierdzone bez PZPM

    Witam, posiadam działkę rolną ok 12 ar - łąka, III i IV kl. Nie jestem rolnikiem. Działka nie ma dostępu do drogi, dlatego napisałam o możliwość wykupu, bądź służebności niewielkiego kawałka na drogę konieczną do właściciela czyli gminy. Niestety dostałam odmowę, gdyż nie ma planu zagospodarowania - zatwierdzone jest studium na którym, nie przewidziano drogi do mojej działki... Do drogi wew. gminnej dzieli mnie jedna niewielka działka gminna nie przeznaczona do sprzedaży ani pod zabudowę - oznaczona jako strefa buforowa.? Pisać o zmianę przeznaczenia mojej działki - pod zabudowę i wnioskować o drogę ponownie? Bardzo proszę o podpowiedzi, chcę zdążyć coś zdziałać zanim zatwierdzą mpzp.

  2. #2

    Domyślnie

    co przewiduje studium dla twojej działki?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    co przewiduje studium dla twojej działki?
    Zdaje się że jest to strefa strefa zieleni i wód powierzchniowych, skoro dostałam odmowę z miasta dotyczącą drogi - mam pisać do sądu o ustanowienie służebności?
    Ostatnio edytowane przez AnetaZu ; 29-01-2020 o 19:44

  4. #4

    Domyślnie

    twój wniosek o zmianę planu zostanie odrzucony.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Z pewnością, ale co w takim razie mozna zrobić?

  6. #6

    Domyślnie

    a co byś chciała zrobić na tej działce? budować dom? raczej poszukaj innej działki.

    możesz wnioskować o zmiana studium a potem planu, i może się to powieść, taka zmiana może trwać od 2 do 20lat, przeciętnie 8-10.

    ale wcale nie musi zakończyć się po twojej myśli; strefa zieleni i wód powierzchniowych zapewne obejmuje większy obszar i samej twojej działki urbaniści z tego nie wyłączą.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma planu - nie ma co zmieniać.
    Studium nie jest aktem prawa miejscowego i nie ma żadnego znaczenia dla właściciela działki. To jedynie wytyczne dla gminy przy sporządzaniu MPZP.
    Droga konieczna nie jest uzależniona od zapisu MPZP - do łąki czy lasu też trzeba dojechać.
    Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej złożyłeś w sądzie rejonowym? Czy tylko jakieś pisemko dostarczyłeś gminie?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma planu - nie ma co zmieniać.
    Studium nie jest aktem prawa miejscowego i nie ma żadnego znaczenia dla właściciela działki. To jedynie wytyczne dla gminy przy sporządzaniu MPZP.
    Droga konieczna nie jest uzależniona od zapisu MPZP - do łąki czy lasu też trzeba dojechać.
    Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej złożyłeś w sądzie rejonowym? Czy tylko jakieś pisemko dostarczyłeś gminie?
    Pisałam do gminy o możliwość wykupu pasa z przeznaczeniem na drogę konieczną - odpowiedź odmowna, sądu jeszcze nie poruszałam, więc będę działać dziękuję za odpowiedź, tego mi było trzeba.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    a co byś chciała zrobić na tej działce? budować dom? raczej poszukaj innej działki.

    możesz wnioskować o zmiana studium a potem planu, i może się to powieść, taka zmiana może trwać od 2 do 20lat, przeciętnie 8-10.

    ale wcale nie musi zakończyć się po twojej myśli; strefa zieleni i wód powierzchniowych zapewne obejmuje większy obszar i samej twojej działki urbaniści z tego nie wyłączą.
    Nie chcę szukać innej. Tak, budowa może kiedyś... teren się powiększa, wokół powstają domki jak grzyby po deszczu.. moją działkę od najbliższych zabudowań dzieli po jednej działce ok 15 ar z dwóch stron. Następnie stoi tam duża firma, domy jednorodzinne i nawet szeregówka), pozostałe dwie to pole i nieduża rzeka (potok).

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaZu Zobacz post
    Nie chcę szukać innej. Tak, budowa może kiedyś... teren się powiększa, wokół powstają domki jak grzyby po deszczu.. moją działkę od najbliższych zabudowań dzieli po jednej działce ok 15 ar z dwóch stron. Następnie stoi tam duża firma, domy jednorodzinne i nawet szeregówka), pozostałe dwie to pole i nieduża rzeka (potok).
    Jeżeli chcesz mieć szansę na wybudowanie tam domu, to pilnuj ogłoszeń o zmianie studium. Wbrew temu co ktoś wyżej napisał, dla ciebie jako właściciela studium to obecnie najważniejszy dokument. Musisz dopilnować, by zmiana studium ustaliła budowlane przeznaczenie twojej działki. Jak tylko zaczną się prace nad zmianą studium, co może nastąpić za rok, 10 albo i 20 lat, pisz wnioski o zmianę przeznaczenia działki. Chodź na spotkania i konsultacje. Bez zmiany studium nigdy nie zostanie uchwalony plan pozwalający na zabudowę twojej działki.
    I odpuść sobie ustanawianie drogi koniecznej, w tej chwili to bez sensu.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnetaZu

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlotelany Zobacz post
    Jeżeli chcesz mieć szansę na wybudowanie tam domu, to pilnuj ogłoszeń o zmianie studium. Wbrew temu co ktoś wyżej napisał, dla ciebie jako właściciela studium to obecnie najważniejszy dokument. Musisz dopilnować, by zmiana studium ustaliła budowlane przeznaczenie twojej działki. Jak tylko zaczną się prace nad zmianą studium, co może nastąpić za rok, 10 albo i 20 lat, pisz wnioski o zmianę przeznaczenia działki. Chodź na spotkania i konsultacje. Bez zmiany studium nigdy nie zostanie uchwalony plan pozwalający na zabudowę twojej działki.
    I odpuść sobie ustanawianie drogi koniecznej, w tej chwili to bez sensu.
    Właśnie studium zostało zatwierdzone chyba w 2017, teraz są w trakcie zatwierdzania planu i wstrzymali wydawanie WZ.
    Moje wnioski o zmianę studium teraz nic nie dadzą ???

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaZu Zobacz post
    Właśnie studium zostało zatwierdzone chyba w 2017, teraz są w trakcie zatwierdzania planu i wstrzymali wydawanie WZ.
    Moje wnioski o zmianę studium teraz nic nie dadzą ???
    Na pewno nie. Zmiana studium to taki sam proces jak zmiana planu zagospodarowania, z tą różnicą, że plan sporządza się na podstawie studium i dlatego plan można co kilka lat zmieniać a studium nie. Jeśli studium uchwalono w 2017, to moim zdaniem nie ma szans by zmieniono je prędzej niż za jakieś 10 lat. A i wtedy nie masz żadnej gwarancji, że zmiana będzie dla ciebie korzystna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony