dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Od zera do superbohatera- Adaptacja poddasza

    Witajcie ,
    w planach adaptacja strychu i poddasza w stanie surowym.
    Wymiary budynku 12 m na 10 m.
    Do ocieplenia ściany szczytowe ,kolankowe podniesione na 3 pustaki. Do zrobienia wylewka ( płyta zbrojona 10cm, piętro niżej 7 murowanych ścian działowych), hydraulika , kanalizacja, elektryka.

    Dach pokryty blachą trapezową niestety bez foliowania. Od płyty do kalenicy 5,5 m więc do zrobienia również sufit. Odległość między płotami 7 metrów. Na strych prowadzi wewnętrzna betonowa klatka schodowa o szerokości 80 cm.

    Bardzo proszę o podpowiedź w kolejności prowadzonych prac. Mam już swój zamysl, ale chciałbym potwierdzone jego poprawność.

    Mam też wiele pytań dotyczących materiałów użytych przy pracy.

    A więc:

    Na wstępie sprawdzenie szczelności dachu, jest bez foliowania więc folię rozciągnąć od środka między krokwiami? Wełna może później do tej folii dolegać??

    1. Doprowadzenie elektryki, pionów i powrotów ogrzewania, ciepła zimna woda, odpływy, knlizacja

    2. Wzmocnienie konstrukcji dachu, podparcie plotwe i kalenicy słupami drewnianymi z drewna konstrukcyjnego C24 na przebiegu ścianek działowych.
    Wstawienie dodatkowej belki na wysokości plotwe, na środku budynku przy kominie, tak żeby nie kląć jętek 7 m tylko podzielić na pół o oprzeć na tej dodatkowej belce.
    Zrobienie konstrukcji sufitu z jętek.

    3 Ocieplenie ścian szczytowych i kolankowych i tu mam dylemat, czy dać styropian 15 cm i murować pustakiem 9cm, czy zrobić stelaż i ocieplić wełna, obijając regipsem, tylko jak później zrobię wylewkę do regipsu.

    4. Wylewka. Folia??? Styropian 5 cm i wylewka z mixokreta 5cm( wcześniej zbrojenie siatka zbrojeniowa i dokładać włókno szklane?? )

    5. Ocieplenie skosów i sufitu wełna kolejno między krokwie 10 cm i pod krokwie 10/15 cm.
    Wcześniej oczywiście przygotowanie stelarzy na profilach UD
    Folia paroizolacyjną aluminiową i regips.

    6. Ścianki działowe

    Stelarz, do środka styropian? Czy wełna. OSB 12mm + regips 9mm ??


    Dla tych którzy wytrwali do końca wielki szacunek, dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    PS. Czy jeszcze przed foliowaniem między krokwiami zaimpregnować krokwie , laty, belki tym zielonym impregnatem do drewna, albo czymkolwiek przeciwko pleśni, grzybom, kornikom? Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem w trakcie adaptacji poddasza.
    Ja zdecydowałem się na ocieplenie granulatem .....jestem zadowolony po efekcie końcowym.
    Jeśli chodzi o ścianki działowe to oparłem rozwiązanie o stelaże 60 cm. W środek wełna mineralna 5cmm isovera aquplyte. Na zewnątrz z obu stron OSB 18 mm i płyta karton gip zielona......jestem zadowolony z rezultatu.
    Ojciec

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony