dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Jak działa aquamix-n

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamilo182

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-023
    Posty
    1

    Domyślnie Jak działa aquamix-n

    Cześć

    Mam zamontowany uzdatniacz wody viessmann aquamix-n ale nie bardzo rozumiem jego bezobsługowość - bo wedle instrukcji tak jest (nie licząc dosypywania soli co jakiś czasz).

    Z poziomu menu nie jestem w stanie sprawdzić ile wody przepłynęło od ostatniego czyszczenia, kiedy jest zaplanowane kolejne czyszczenie. itp.
    Jedynie co ustawiam, to godzinę aktualną, twardość wody i godzinę płukania.

    Dodatkowo mogę wymusić płukanie ręcznie.

    Ogólnie od jakiś 4-5 miesięcy zeszło mi niecałe 2 worki soli - około 10m3 wody miesięcznie (co jakiś czas sam klikałem płukanie - nie wiem czy sam płucze).
    Płukanie automatyczne mam ustawione na godzinę 2:00, 2 razy nastawiłem budzik specjalnie żeby sprawdzić czy się włączy.. nie płukało. Być może nie płuka się codziennie tylko co jakiś czas / ilość wody.. nie wiem bo nie ma tego na urządzeniu zaznaczonego.

    Instrukcję czytałem z internetu ale nie jest tam nic konkretnie opisane. Że np. płukanie następuje po przefiltrowaniu 5m3 lub co 10 dni.. albo.. ze codziennie nie wiem. I teraz pytanie czy ja mam sam włączać płukanie? czy jednak on się włącza tylko nie trafiłem w dzień?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ustawiona godzina to godzina w której stacja może ale nie musi dokonać regeneracji złoża. Na podstawie zaprogramowanej przy pierwszym uruchomienu twardości wejściowej urządzenie wylicza sobie ile może przepuścić wody zanim będzie musiało zrobić regenerację.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam pytanie odnośnie urządzenia aquamix-n, które działa u mnie od 2018roku. Kilka dni temu znacząco spadło mi ciśnienie wody w domu (praktycznie do zera), więc postanowiłem rozkręcić głowice i wyczyścić elementy składowe. Przyniosło to oczekiwany skutek, czyli woda w domu wróciła. Aczkolwiek elementy były tak potwornie brudne i pokryte żelazianym nalotem, że do końca nie dało się tego wyczyścić, a ja nie chciałem używać rozpuszczalników.

    I tu moje pytanie ,czy są jakieś środki bezpieczne do czyszczenia elementów głowicy, które zapewnią pozbycie się nalotów żelazianych.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Najbezpieczniejszym z środków stosowanych przez serwisantów jest – cilit „kamień i rdza” lub zwykły odtłuszczacz

    Z bardziej niebezpiecznych ale za to skutecznych to kwas fosforowy mocno rozcieńczony
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedź.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nie ma problemu. W razie dalszych pytań, służę pomocą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    Wyczyszczenie wykonane przeze mnie dało pozytywny skutek, szczególnie używając "cilit „kamień i rdza”.
    Pomimo tego i tak przyszedł czas na zmianę złóż. Na stronie Aquahome napisane jest, że dla urządzenia aquamix-n, pojemność złoża to 25dm3. A dla posiadanego również Aquacarbon 14l.
    Jaki jest skład takiego złoża do urządzenia aquamix-n? Czy można go zastąpić innym? Podobne pytanie dotyczy Aquacarbonu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Skład zloża jest objety tajemnicą firmy. Nie prowadzimy badań innych złóż oferowanych na rynku więc nie możemy wskazać żadnego zastępczego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr-0

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Mam własne ujęcie wody (studnia). W wodzie duże ilości żelaza i manganu.
    Mam Aquamix-n od 2012r., a latem ub. roku pojawiły się problemy z wodą i regeneracją:
    - żółtawa woda, zacieki na wannie i zlewie,
    - regeneracja nie pomagała.
    Próbowałem wezwać serwisanta, ale przerosło mnie to (nie mam czasu, najwcześniej za miesiąc, proszę dzwonić za tydzień lub dwa, itp., itd.)
    Zadzwoniłem do najbliższych salonów Viessman'a (średnio ok. 60km ode mnie) - w skrócie: łłło Panie tyle lat, kup sobie nowy, tylko 4-5 koła.
    Umówiłem wizytę serwisu przez internet (przez stronę serwisową Viessman'a) i zero odzewu.
    Tak zleciało do grudnia.
    Chwyciłem się za uzdatniacz sam. Rozebrałem głowicę, wyczyściłem, złożyłem. Działa, ale pojawił się problem wycieku wody przez rurkę przelewową z tyłu uzdatniacza. Obróciłem lekko głowicę, przestała lecieć woda, ale mam wrażenie, że regeneracja nie dochodzi do końca (tak jakby woda nie przepływała przez złoże - zapchane złoże?)
    I tutaj mam kilka pytań:
    - czy można używać chlorowanej wody (podchloryn sodu wlewany raz na dwa-trzy miesiące - około 50ml - do studni)
    - czy głowica musi być ustawiona w konkretnym miejscu, w konkretnym kierunku, czy jej błędne ustawienie wpływać może na regenerację,
    - czym wyczyścić złoże, czy można wyciągnąć złoże i je przepłukać, wymyć jakimś środkiem,
    - czy jest jakaś kolejność wsypywania złoża (są kulki czarne, białe i mają różne wielkości,
    - czy ktoś zna kody resetujące całą stację?
    - jak sprawdzić czy głowica jest sprawna i jakie są jej ustawienia (po rozłożeniu , w środku widać o-ringi i kilka różnych wycięć - jak maja być ustawione?)
    Zauważyłem też, że od jakiś dwóch, trzech miesięcy nie zawsze na wyświetlaczu pojawiają się kreski świadczące o przepływie wody - kran odkręcony, woda leci, a pasek przepływu nie pojawia się. Muszę wtedy przełączyć kilka razy zawór bypass i wtedy pojawia się pasek przepływu.

    Przed stacją są zamontowane filtry sznurkowe chroniące uzdatniacz przed grubym zanieczyszczeniem.
    Dodam, że za wizytę serwisanta chciałem zapłacić (za drogę, czas, części, wiedzę) - jak w warsztacie, jadę mówię co jest - wymieniają co trzeba, płacę i jadę dalej.
    Ale to chyba za mało.
    Może ktoś jest w stanie pomóc?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Deformator1977

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-754
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, też mam problem z Aquamix-N - nie zasysa solanki. Wyczyściłem inżektor i jest nieco lepiej, ale dalej potrafi zalać pojemnik i zrobić w środku bajorko. Szczerze mówiąc sam nie chce się brać za czyszczenie głowicy, a tym bardziej za sprawdzenie czy servo ustawia się poprawnie.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    najlepiej zgłosić chęć skorzystania z serwisu poprzez stronę: https://aquahome.pl/serwisowanie/
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony