dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie Wyburzanie ścian grubości 10cm. Bezpieczne?

Witam
    Remontuję domek na działce i chcę wyburzyć 2 ściany grubości 10cm. Ściany są wewnątrz domku i są w nich otwory drzwiowe. Niektóre ściany zewnętrzne mają około 25cm grubości. Niektóre ściany wewnątrz domu też mają 25cm i te zostają. W narożnikach domu i przy drzwiach wejściowych są słupy(?) i jak rozumiem, to one są konstrukcją nośną domku/dachu. Domek jest parterowy, bez piwnicy.
    Mogę w ciemno założyć, że wyburzenie tych 10-cio cm ścian jest bezpieczne, czy powinien zasięgnąć opinii ... no właśnie, kogo? Nadzoru budowlanego?
    O konstrukcji domu nic nie wiem. Taki kupiłem. Żadnych planów, projektów, rysunków nie mam. Poza tym poniżej, stworzonym przeze mnie.
    Ściany czerwone - 25 cm. Czarne - 10 cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	440130  
    Ostatnio edytowane przez dudi82 ; 29-01-2020 o 15:44

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Te dwie czarne w środku z trzema strzałkami wyglądają na działowe.
    Ta czrna po lewej pewnie też taką może być.
    Jakie są wymiary całego domu i wymiary wewnątrz.
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

skuć tynk u góry działowych i zobaczyć, czy opiera się na nich strop czy nie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Słuszna uwaga!
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jakie są wymiary całego domu i wymiary wewnątrz.
    Dodaję rysunek. Wymiary w metrach. To przybliżone wymiary. Dokładnych nie pamiętam.

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    skuć tynk u góry działowych i zobaczyć, czy opiera się na nich strop czy nie.
    To ja jednak głupi jestem, że na to nie wpadłem . Dzięki Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	440134  
    Ostatnio edytowane przez dudi82 ; 29-01-2020 o 20:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia