dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie Pomoc w doborze kotła WOLF czy Junkers do CO plus zbiornika CWU

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

    Swoje pytanie chciałbym skierować do instalatorów na tym forum, potrzebuję pomocy w doborze pieców kondensacyjnych w dwóch wariantach kotłów.
    Skupiam się na dwóch modelach pieców jakimi są Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5c plus zasobnik CWU 120 litrów oraz Wolf cgb-2 14 KW plus zasobnik 120 litrów
    Chciałbym móc sterować grzejnikami i podłogówką z osobna, więc z tego co się dowiedziałem jest potrzebna dodatkowa automatyka (chyba tylko Junkers??) oraz zestaw pompowy mieszacza oraz do grzejników, no i sterownik pogodowy (wyjścia na czujniki przewidziane po obu stronach domu N/S)
    Proszę Was o rady:
    1. Który wariant będzie efektywniejszy w przypadku mojego domu, jednocześnie będzie jak najmniej potencjalnych problemów przy konfiguracji / montażu i ustawieniu kotła?
    2. Który zestaw wyjdzie ekonomiczniej cenowo biorąc pod uwagę ceny dodatkowych komponentów ?
    3. Jaki zasobnik CWU - tej samej firmy co piec, czy jakiś inny - ale odpowiednio dobrany do kotła ?
    4. Jak się przedstawiają koszty obowiązkowych serwisów tych kotłów ?

    Budynek to bliźniak, parter 57 m2 (podłogówka plus 2 tradycyjne grzejniki) oraz 16 m2 garaż (1 tradycyjny grzejnik), piętro łącznie 70 m2, podłogówka jedynie w łazience o powierzchni 7 m2, w pozostałych pomieszczeniach tradycyjne grzejniki. Ściany zewnętrzne suporex 24 cm plus ocieplenie 15 cm styropian, okna 2 szybowe, dach ocieplony pianą PUR.

    Z pozdrowieniami
    Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    Wolf wyjdzie drożej.Przy obu kotłach jest potrzebna automatyka głównie moduł mieszacza(w Junkersie to MM100) Możesz zastosować dowolny zasobnik z wężownicą spiralna
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 30-01-2020 o 14:00

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze jest w stanie wypowiedzieć się w powyższym temacie?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Ja podobnie jak kolega wyżej polecę Junkersa. Dobrze cenowo wyjdzie Ci ZSB 14-5C + w grupy pompowe (jedna z siłownikiem, druga bez na grzejniki) z modułami MM100 w środku.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie

    Panowie, jakoś wcale taniej Bosch od Wolfa nie wychodzi.
    Małe porównanie ofert jakie otrzymałem, Grupy pompowe WOLF - 3500 zł, Bosch (HS25/6+HSM25/6 z MM100 +sprzęgło) - 5100 zł. Piec Wolf CGB-2-14 z zasobnikiem 120L - 8400 zł, Bosch ZSB 14-5C z zasobnikiem - 7400 zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony