dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie Przeróbka SAS-a DG spalania

    Witam!!!
    Proszę o pomoc w sprawie możliwej modernizację kotła firmy SAS model NWT 12,5-48kW.
    Mam go pięć lat i okres gwarancyjny minął więc mogę wreszcie przy nim grzebać, ponieważ jestem z niego niezadowolony z uwagi na zadymienie na zewnątrz z komina jak i wewnątrz Pywnicy, a co za tym idzie smoli wszystko od pieca po komin.
    Jak na razie zatkałem górna część przegrody i stworzyłem namiastkę dolniaka.
    Zmniejszyłem trochę zasmolenie pieca ale bez szaleństwa.
    Co począć dalej , na forum nie znalazłem modernizacji tego typu pieca, ma on ruchome ruszta żeliwne i ciekawy system dystrybucji dodatkowego powietrza.
    W miarę mozliwosci jeśli możecie to doradźcie laikowi ze spawarka i chęciami w trosce o środowisko
    Ostatnio edytowane przez kmmisiek ; 30-01-2020 o 16:57

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Odpuść sobie przeróbkę tego ulepa na DS na 98% nic z tego nie wyjdzie.
    Najlepiej to wywal go na złom.

    Samsu jak ci się nie chce poszukać to ja ci podam informacje o tym kotle.
    Kocioł CO Sas NWT należy do gatunku turbokopciuch służący do smrodliwej utylizacji hurtowej ilości paliwa.
    http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-nwt.html
    I do tego sprawność 85%

    Podsumowując wywal ten ulep na złom i kup sobie nowy jak masz mało hasju to możesz wziąść dofinansowanie z http://www.nfosigw.gov.pl/czyste-pow...te-powietrze-/
    Zakup ci się szybko zwróci w opale.
    Zawsze jakaś rada, może nie na temat ale ok ������

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Da się ten piec w miarę tanio poprawić , kilka szamotek za wlot spalin tam u dołu , może da się ruszt rozłączyć bo czasem składa się z 2 lub 3 elementów jak tak jest to pierwszy od tylnej ściany rozłączyć potem położyć na nim na płasko cegły szamotowe te cienkie i za przegrodą też ile się da w miarę sensownie ustawić i zrobi się fajny huk jak się to zagrzeje

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Chłopy... Jakieś konkrety, bo przecież wy się na tym znacie������
    Ja mogę wam pomóc w innych branżach, ale w o kotły i ich modernizację proszę was , bo ja się na tym poprostu nie znam.
    Kryzys (nasz hop jak widza) coś mi już podpowiedział, więc reszta świata "zza granicy" rzuci jakiś konkret ?
    Ostatnio edytowane przez kmmisiek ; 31-01-2020 o 08:41

  5. #5
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak koniecznie chcesz na DS to zatkaj górny otwór ,zasłon ruszt za przegrodą cegłą szamotową, połóż cegły szamotowe po bokach za przegrodą.

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmmisiek Zobacz post
    Chłopy... Jakieś konkrety, bo przecież wy się na tym znacie������
    Ja mogę wam pomóc w innych branżach, ale w o kotły i ich modernizację proszę was , bo ja się na tym poprostu nie znam.
    Kryzys (nasz hop jak widza) coś mi już podpowiedział, więc reszta świata "zza granicy" rzuci jakiś konkret ?
    Byś wiedzioł nasz chop ,pzdr na Forum o ogrzewaniu mosz pora szpecjałów o przerobiyniy kotła na dolniaka.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Płyty ala szamotowe możesz zrobić sam lub kupić ale tanie to nie jest , cement górkal 70 lub bos ten cieplejszy a jako piasek to stosujemy korund , worek korundu kosztuje jakieś 30 zł .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Załącznik 440222
    Zrób o taki.
    18x7cm wylot.
    Szczelina PW 0.6cmx22cm.
    A można zdjęcie z góry?

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak z góry?

  10. #10
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jakurat w tym palniku Carinusa sądza na sośnie się nie mieści mu w wymienniku.

    I jakoś dziwny trafem MPM ledwo się mieści w 5 klasie na drewnie liściastym i tylko 14kw bo mieli szczęście w labolatorium. Reszta z ich kotłów na drewnie szczególnie iglastym jest poza skalą .
    A taki Wery z dużą dziurą w palniku spełnia 5klasę z palcem w dupie.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 01-02-2020 o 18:44

  11. #11
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Co ci pokazać wymiennik Carinusa to idź do Carinusa a nie do mnie.

  12. #12
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Rzeczowe argumenty ci się kończą to przechodzisz do ad persona.
    5 klasa wymaga by kocioł zasypowy był z buforem poczytaj sobie normy.
    Kocioł zasypowy bez bufora to tragedia Posejdona to nie wiem w czym masz problem?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 01-02-2020 o 21:00

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Głupku – od samego początku robisz kaszalota paszcze i jęczysz jak to ci kopci i wszystko nad palnikiem do wylotu z komina sadzą zarasta – może jeszcze wciskać będziesz znowu coś w rodzaju Wery przegrody.

    Kmmisiek - Tu jest kolejny sprawdzony przykład na to, że palnik wysoki na 7 cm i szeroki na 6,5 lepiej jara niż większy czyli kaszalota paszcza – https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=501421 - ... Mam jedynie chęć poprawy spalania bez odkładania się większej warstwy sadzy na wymienniku, bez względu na paliwo i warunki atmosferyczne. Numer z szamotką za palnikiem był trafiony żeby spowolnić spalanie. Temperatury spalin spadły na stały poziom 170-190*, teraz nawet bez tej szamotki, gdyż zmieniłem cegiełki w palniku i zmniejszyłem wlot na 7x6,5cm. Zrezygnowałem z półokrągłych krawędzi na wlocie do palnika, zyskałem tym samym dłuższy kanał na wymieszanie spalin z PW i starczyło miejsca na komory wirowe. ...

    Pozdrawiam.
    A nie jest lepiej jak temperatura spalin jest wyższa?
    Gdzie byłby wlot powietrza wtórnego skoro zatykam górna przestrzeń pomiędzy wymiennikiem a górna częścią pieca?
    Ostatnie pytanie gdzie niby te komory wirowe, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nie problem z szamotu palnik wyciąć i poskładać – pierwszy problem jest w tym aby jego wymiary dobrać z uwagi na warunki techniczne układu kominowo-kotłowego oraz instalacji centralnego ogrzewania – w tym jeszcze warunki pogodowe muszą być uwzględnione – dlatego jedynie i tylko doświadczalnie można to zrobić. Drugi problem jest taki, że to musi być zrobione do określonego paliwa. Trzeci problem jest taki, że trzeba nauczyć się obsługi kotła z palnikiem i skrupulatnie zdobytej nauki oraz doświadczeń przestrzegać.
    Jeśli to wszystko ogarniesz będziesz miał ZERO z komina i ZERO sadzy na wymienniku.
    Tu masz przykłady jak palnik powinien wyglądać wraz z opisami o co w tym chodzi :
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...pypowiec-5-kl/
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/29117-ogniwo-ds/
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...%C5%82-ds-mpm/
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-503007 - Palnik w trakcie budowy a jak przekartkujesz do przodu znajdziesz z opisami ich więcej.
    Wszystko razem jest na tej stronie : https://forum.info-ogrzewanie.pl/for...%82y-zasypowe/ .

    A nie jest lepiej jak temperatura spalin jest wyższa? - Za wysoka temperatura spalin to strata kominowa tzw : grzania komina a tym samym atmosfery - temperatura spalin w czopuch na węglu powinna mieć powyżej 100*C.
    Gdzie byłby wlot powietrza wtórnego skoro zatykam górna przestrzeń pomiędzy wymiennikiem a górna częścią pieca? - Powietrze wtórne trzeba podawać z pod rusztu przed palnik a w palnikach bardziej złożonych i w palniku tak jak to mają np. mpm-y.
    Ostatnie pytanie gdzie niby te komory wirowe, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić. - Aby do zawirowania płomienia w palniku dojść mogło – musi być w palniku przestrzeni na to wygospodarowana tak jak np. w mpm-ie lub w palniku Dikija Peti : https://www.google.com/search?sxsrf=...w=1024&bih=730 .
    W tym do czego mtedeusza próbowałem przekonać mniej więcej to widać choć z powodu przez kocioł narzuconych wymiarów nie do końca i nie zawsze do zawirowania dojść by mogło ale dzięki tej idei płomień a choć zasadnicza część jego miała by szansę wypalania się w otoczeniu szamotu zanim zderzyła by się z wymiennikiem i zgasła na nim. Pozdrawiam.
    Jak mogę podawac PW przed palnik, jak robi to dmuchawa, bo przypominam mam nadmuch z wentylatora który wychodzi od popielnika

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak w #2 napisałem – może linka do tego kotła wkleisz – może jednak opiszesz ten kocioł by było wiadomo co i jak w nim oraz gdzie jest lub jakieś foty albo rysunki wkleisz. To że ma nadmuch z wentylatora który wychodzi od popielnika – to co - jak z niej faktycznie powietrze jest podawane i gdzie.
    Jak zrozumiałeś to co napisałem : Powietrze wtórne trzeba podawać z pod rusztu przed palnik ... Wychodzi na to, że pod ruszt dmuchawa nic powietrza nie podaje – tak – czy nie i że w drzwiczkach popielnikowych klapki nie ma – tak czy nie - czyli żadne powietrze z pod rusztu do paleniska nie jest podawane - tak czy nie. Jak właściwie w tym kotle jarasz - jak go rozpalasz i co robisz jak się rozpali - jak dmuchawa pracuje - na zasadzie załącz wyłącz czy może jakoś inaczej.
    http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-nwt.html

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak w #3 tak i w tym – kocioł w drzwiczkach popielnikowych ma klapkę przez którą PP można podawać i podawaniem tego miarkownik może sterować, więc co i jak uważasz.
    W kwestii wielkości otworu wlotowego : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=503362 – metodą prób i błędów sam sobie musisz go określić i do własnych potrzeb dobrać – nikt tego nie zrobi za ciebie i nikt do końca trafnie ci wymiarów czy kształtu nie poda.
    Rozumie, dziękuję dam znać jakie efekty
    A rurę wezyra która zamontowałem zostawić, czy demontować?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    A więc zrobiłem...
    Wydaje mi się że te przednie cegły powinienem usunąć, albo palić przy samym palniki, bo dużo dymu w komorze zasypowej.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ok jednak jest problem z wysłaniem zdjęcia.
    Za wymiennik dałem te 3 cm. Szamoty, poniżej cegły szamotowe 6 cm.
    I to wystarczyło by się zrównac z wymiennikiem i zostawiłem otwór 7x6 cm.

    Z tym że dalem jeszcze Szamoty 6 cm. przed wymiennik na spodzie czyli na ruszcie i to był chyba błąd, mylę się?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kmmisiek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    14

    Domyślnie

    A wiec tak to wygląda.
    albo te szamoty z przodu trzeba usunąć, albo w kominie jest za mały "cug"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	441083   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec 2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	441084  

  20. #20
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ten otwór jest za mały do tej powierzchni rusztu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony