dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne WIKĘD (problem - plamy, odbarwienia), pytanie do użytkowników

    Witajcie,

    czy są na forum osoby, które wstawiały u siebie drzwi zewnętrzne firmy Wikęd?

    Drzwi zamówiliśmy jakieś 3 miesiące temu, zamontowane ok. 1 miesiąc temu. Po montażu i zdjęciu folii okazało się, że skrzydło ma na całym obwodzie (z obu stron) bardzo widoczne przebarwienia/plamy. Zgłosiliśmy to przez salon sprzedaży, lecz producent odmówił uznania reklamacji. Wg. producenta jest to normalne zjawisko w procesie produkcyjnym i dot. drzwi w ciemniejszych odcieniach. Czy u Was (pytanie raczej do osób, które kupiły/widziały na żywo ciemne drzwi Wikęd) występuje podobny problem? Zdjęcia moich drzwi załączam poniżej. My jesteśmy bardzo rozczarowani (wcześniej, jako tymczasowe/budowlane mieliśmy ciemne drzwi z marketu za 500 zł i nie miały żadnych plam mimo ceny ponad 10 razy niższej...). Chętnie poznałbym opinie innych użytkowników ciemnych drzwi Wikęd. Czy podobnie jest u innych producentów?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (1).jpg
Wyświetleń:	1231
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	440168
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (2).jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	440169
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (3).jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	440170

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    My mamy miesiąc temu zamontowane drzwi termo prestige w kolorze zloty dąb i zwykłe premium w kotłowni.
    na brązowych nie widać , mam nadzieję że nic nie pojawi się później .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Mam drzwi termo prestige lux 26c antracyt struktura i żadnych przebarwień nie zauważyłem. W kotłowni wersja premium ten sam kolor i tam również jest ok.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pomorskie85 Zobacz post
    Po montażu i zdjęciu folii okazało się, że skrzydło ma na całym obwodzie (z obu stron) bardzo widoczne przebarwienia/plamy. Zgłosiliśmy to przez salon sprzedaży, lecz producent odmówił uznania reklamacji.
    Wg. producenta jest to normalne zjawisko w procesie produkcyjnym i dot. drzwi w ciemniejszych odcieniach.
    W procesie produkcyjnym (drzwi czy okleiny?) może tak, a w procesie użytkowania też jest to normalne?
    Mam na myśli lokalną żmianę koloru w czasie użytkowania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to albo klej spod folii ochronnej do usunięcia (ciepła woda + płyn do naczyń) albo jet to odgniecenie struktury laminatu? Po zdjęciach nie widać tego aż tak dobrze.
    Pytanie czy folia była zrywana od razu po montażu czy była jeszcze jakiś czas na skrzydle? Czy drzwi są osłonięte od słońca?

    Ja mam stare Wikędy w jaśniejszym antracycie i nie mam takich śladów po kilku latach nawet. Sporo tego montuję i takich przypadków nie trafiam. Jak sięgam pamięcią miałem 1 reklamację na to, ale był to klej do usunięcia. Chłopaki ode mnie z firmy nie zwrócili uwagi.

  6. #6

    Domyślnie

    Folia zerwana jeszcze przez montażystów czyli natychmiast. Na 100% nie jest to pozostałość kleju czy po folii, drzwi były bardzo dokładnie umyte. Jest to przebarwienie struktury. Producent NIE UZNAJE reklamacji twierdząc, że to normalne zjawisko w ciemnych drzwiach WIKĘD. Co więcej, nikt od producenta (firmy WIKĘD) nawet nie przyjechał na miejsce na oględziny, stwierdzono to tylko na podstawie zdjęć.

    Z mojej perspektywy wygląda to jakby producent nie panował na procesem produkcyjnym lub nie posiadał właściwej technologii by takie drzwi w ogóle wytwarzać. Wydaliśmy z montażem około 5500 zł i jesteśmy bardzo, bardzo rozczarowani. Nikomu nie polecam drzwi WIKĘD, kupno ich w ciemnym kolorze to olbrzymie ryzyko. Nam nie pozostaje chyba nic innego niż droga prawna, gdyż takich drzwi za taką cenę nie akceptujemy.

  7. #7

    Domyślnie

    Aż tak bym tego nie zakładał. Ja mam swoje Premiumy starej daty i po Twoim wpisie zacząłem je oglądać. Pod jakimś kątem widać coś podobnego jak u Ciebie ale muszę mocno przykucnąć przed drzwiami - też mam w antracycie.
    Co do serwisu to zgodnie z umowami jakie są pomiędzy punktami a producentem (nie wiem czy wszyscy tak mają) to sprzedawca ma obowiązek jeździć do takich rzeczy. Serwis zajmuje się przypadkami typu zaciął się zamek w drzwiach i trzeba uwolnić ludzi z domu i wymienić zamek - wiesz co mam na myśli.

    Szkoda, że montażyści od razu nie sprawdzili tego przed montażem drzwi - w taki sposób znacznie łatwiej byłoby to zareklamować.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaasz

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam dokładnie taki sam problem z drzwiami Wikęd zakupionym 2 tygodnie temu. Dookoła po stronie zewnetrznej są odbarwione i maja wybrzuszenie. Jestem w trakcie procedury reklamacyjnej. Bardzo proszę o informację jak to się zakonczyło w Pana przypadku.


    Cytat Napisał Pomorskie85 Zobacz post
    Witajcie,

    czy są na forum osoby, które wstawiały u siebie drzwi zewnętrzne firmy Wikęd?

    Drzwi zamówiliśmy jakieś 3 miesiące temu, zamontowane ok. 1 miesiąc temu. Po montażu i zdjęciu folii okazało się, że skrzydło ma na całym obwodzie (z obu stron) bardzo widoczne przebarwienia/plamy. Zgłosiliśmy to przez salon sprzedaży, lecz producent odmówił uznania reklamacji. Wg. producenta jest to normalne zjawisko w procesie produkcyjnym i dot. drzwi w ciemniejszych odcieniach. Czy u Was (pytanie raczej do osób, które kupiły/widziały na żywo ciemne drzwi Wikęd) występuje podobny problem? Zdjęcia moich drzwi załączam poniżej. My jesteśmy bardzo rozczarowani (wcześniej, jako tymczasowe/budowlane mieliśmy ciemne drzwi z marketu za 500 zł i nie miały żadnych plam mimo ceny ponad 10 razy niższej...). Chętnie poznałbym opinie innych użytkowników ciemnych drzwi Wikęd. Czy podobnie jest u innych producentów?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (1).jpg
Wyświetleń:	1231
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	440168
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (2).jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	440169
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Wikęd plamy (3).jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	440170

  9. #9

    Domyślnie

    Odpisałem na priv. Proszę się liczyć z odmową uznania reklamacji ze strony Wikęd. U mnie zaprzeczyli kategorycznie, mimo że nawet NIKT NIE PRZYJECHAŁ zobaczyć drzwi na żywo. To w mojej opinii dobitnie świadczy o firmie. U nas sprawa została oddana do kancelarii prawnej.

  10. #10

    Domyślnie

    To był jeden z powodów, dla których kupiłem połowę tańsze i cieplejsze drzwi z PCV mimo zachwytów na forum nad tymi drzwiami. . Raz, że trudno o niestandardowy wymiar (220x115), a dwa to jakośc wykonania. Sąsiad ma drzwi w kolorze bodaj złotego dębu z roku 2017. Ma także takie wybrzuszenia i przebarwienia, dodatkowo przez środek i wokół szyby. Mniej to u niego widać, ale dodatkowo skarży się na przedmuchy. Reklamacja oczywiście nieuznana. Masakra tyle kasy, Sytuacja jaka na zachodzie czy w USA nie miałoby miejsca. JHeden użytkownik miał tu chyba drzwi czerwone, które po krótkim czasie sie odbarwiły. Nie uznano reklamacji bo drzwi były wystawione na działanie promieni słonecznych. Drzwi zewnętrzne... Bantustan po prostu.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaasz

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak to wyglada w moim przypadku:

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To był jeden z powodów, dla których kupiłem połowę tańsze i cieplejsze drzwi z PCV mimo zachwytów na forum nad tymi drzwiami. . Raz, że trudno o niestandardowy wymiar (220x115), a dwa to jakośc wykonania. Sąsiad ma drzwi w kolorze bodaj złotego dębu z roku 2017. Ma także takie wybrzuszenia i przebarwienia, dodatkowo przez środek i wokół szyby. Mniej to u niego widać, ale dodatkowo skarży się na przedmuchy. Reklamacja oczywiście nieuznana. Masakra tyle kasy, Sytuacja jaka na zachodzie czy w USA nie miałoby miejsca. JHeden użytkownik miał tu chyba drzwi czerwone, które po krótkim czasie sie odbarwiły. Nie uznano reklamacji bo drzwi były wystawione na działanie promieni słonecznych. Drzwi zewnętrzne... Bantustan po prostu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200420-WA0009.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	443904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200420-WA0006.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	443901   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200420-WA0007.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	443902   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200420-WA0008.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	443903  

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mogę tylko potwierdzić: to dość popularna cecha serii Termo Prestige, widoczna szczególnie w gładkim antracycie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Co ciekawe inne serie (Optimum i Premium) w ogóle nie mają tego problemu. Mówię na podstawie moich doświadczeń i liczę na info od kolegów po fachu. Termo Prestige Lux w innych kolorach jak antracyt też nie zauważyłem tego.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    To chyba nie jest przebarwienie tylko ramiak (?) drewniany odciska swoje piętno.
    Dobrze myślę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dokładnie. Pod ręką czuć.. tak jakby ramiak drewniany był o milimetr za gruby i przez to jest wybrzuszenie, które załamuje światło. Mam już drugie TP na ekspozycji. Oba to mają (różnica "wieku" to ok 4 lata). Także - to taka cecha produktu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Ramiak za gruby bo pęcznieje pod wpływem wilgoci, temperatury?
    Niemożliwe żeby był za gruby wyprodukowany.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie z przedstawicielem przy zupełnie innej okazji poruszyłem tą kwestię: fabryka zna temat i pracuje nad nową maszyną likwidującą efekt. Podobno wystarcza podgrzanie okleiny suszarką do włosów.
    Moje przypuszczenia się niby nie potwierdzają, ale zakładałem że występowało coś, co widuję w drzwiach wewnętrznych z ramiakiem, który się potrafi uwypuklać w użytkowanych drzwiach (pęcznieje pod wpływem wilgoci).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Też dostałem takie info od przedstawiciela, że już podjęli działania. U mnie na szczęście to co widziałem to nie było aż tak mocno widoczne jak na zdjęciach u Lukaasza (pytanie czy to jakość zdjęcia czy wielkość tego co się stało).
    Próbował ktoś rzeczywiście podgrzać to suszarką? Zakładam, że jak przyjdzie lato i temperatura 30 stopni to u wszystkich to zniknie samoistnie ???
    Ja jak mierzyłem suwmiarką grubość drzwi w ramiaku to mi wychodziła identyczna jak tych do mam na expo (inny kolor ale to bez znaczenia.).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony