dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Vitopend 100 kłopotliwa zmiana

  1. #1

    Domyślnie Vitopend 100 kłopotliwa zmiana

    Dzień dobry,

    pół roku użytkuję zakupiony dom. Ogrzewanie za pomocą tytułowego pieca gazowego, dwufunkcyjnego.
    Wszystko działało OK do czasu przeglądu jaki zamówiłem.
    Po przeglądzie wysiadła elektroda dająca iskrę - kolejna wizyta, wymiana i pozornie wszystko OK. ALe...
    No własnie, teraz piec chodzi w jakimś dziwnym trybie - 15 minut pracy, 10 minut przerwy. I tak w kółko aż osiągnie zadaną temperaturę 22 C (auraton)
    Wcześniej, po nocy piec chodził w sposób ciągły aż osiągnął żądaną na czujniku pokojowym temperaturę.
    Róznicę 1,5 C (spadek po nocy) osiągał w ciągu 1,5h. Teraz zajmuje mu to nawet 4 godziny.
    Podniosłem temperaturę ale kosztem są gorące kaloryfery i chyba zwiększone żużycie gazu.
    Czy to jakiś nieznany mi tryb pracy czy jakiś feler?
    Dziękuję za wszystkie sugestie!

    Mirek

  2. #2

    Domyślnie

    Jak by tu kolegów zmobilizować? -
    Czy na pewno trafiłem na forum eksperckie?

    Mirek

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    kocioł Vitodens 100 ma sterownik stałotemperaturowy którego zadaniem jest utrzymanie zadanej temperatury. Oczwyiście występuje tzw histereza czyli odchylenie temperatury w górę wyłączające palnik i odchylenie w dół załączające go ponownie. Skoro tutaj przejście całej histerezy zajmuje aż 15 minut to oznacza, że moc minimalna kotła jest większa niż chwilowe zapotrzebowanie budynku(lub wydajność grzejników).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Popełnił Pan literówkę? Ja mam Vitopenda 100.
    Dziękuję za odpowiedź, choć "nie czuję" do końca Pańskiej odpowiedzi. Moje pytanie uproszę do stwierdzenia - było dobrze, jest źle.
    Dlatego nie sądzę aby podejrzana była moc kotła lub kaloryfery.

    Trudno mi natomiast stwierdzić czy to jakas awaria czy jakis inny tryb pracy. Serwisant, który robił przegląd po wysłuchaniu mojej opowiesci miał jedna radę - proszę podnieść temperaturę na piecu. To się da zrobić. Ale jak to mozliwe że przez prawie pół roku piec dawał radę ogrzać dom na niższej temperaturze pracując 2-3 razy krócej niz obecnie?
    Tyle że pracował w sposób ciągły a nie z przerwami.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Pprzepraszam mój błąd ale akurat w tym przypaadku czy Vitopend czy Vitodens zasada działania jest dokładnie taka sama.
    Wymiana elektrody niema nic wspólnego z czasem wygrzewania, być może serwisant zmienił ustawienia mocy minimalnej kotła.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    ok, to jest jakiś trop. dziękuję!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nie ma problemu, służę pomocą. W razie pytań proszę pisać
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony