dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie pod drewnianą podłogą

    Witam.
    Remontuję dom z bala (1949 rok). Stropy piwnic budowane z czerwonej cegły w łuki. Nad nimi pustka na grubość bali,na to ładne podłogi z desek. Mam dylemat z ociepleniem tej pustki. Czym to zrobić. W pomieszczeniu zaadoptowanym na łazienkę zdjęliśmy deski, będzie płyta OSB,na to myślę dać płytę gk do łazienek i płytki.
    Co dać jako ocieplenie między balami? W kuchni będzie usunięta część podłogi(żeby zrobić tak jak w łazience )do poziomu podłogi w pozostałej części kuchni.
    W piwnicach jest kotłownia,2 spiżarki no i mała piwniczka na wino.Wszystkie pomieszczenia nieogrzewane.Liczę na szybką podpowiedź czy to ocieplać i czym?

  2. #2

    Domyślnie

    z twojego opisu wynika ze masz strop odcinkowy

    czy pustka, o której piszesz, jest pomiędzy belkami stalowymi?


    czy przez "bale" rozumiesz legary, i masz podłogę na legarach leżących na stropie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	029-01-036_101.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	440196  
    Ostatnio edytowane przez key1 ; 31-01-2020 o 00:10

  3. #3

    Domyślnie

    Rysunek wierny, bale to belki drewniane położone na stropie z cegieł.Na to ułożone deski świerkowe ok.5 cm gr. i to jest podłoga. Ocieplenie ewent.byłoby tej pustki między belkami drewnianymi.W łazience usunęliśmy deski,chcemy ułożyć płyty OSB,na to płyty gipsowe do wilgotnych pomieszczeń i płytki podłogowe. Czy należy czymś tę pustkę wypełnić (wełna,może celuloza?) Jeszcze jedno,chodzi o ocieplenie bezpieczne dla drewna.Dziękuję za odpowiedź . Bożena

  4. #4

    Domyślnie

    W przypadku łazienki najlepiej jest je po prosu usunąć legary i zacząć od gołego stropu.



    - strop - styropian lub xps - wylewka
    - strop - keramzyt - wylewka
    - strop - twarde płyty z wełny - suchy jastrych/płyty

    Tutaj masz rozwiązanie systemowe z keramzytem.
    https://leca.pl/rozwiazania/strop-od...ego-jastrychu/

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Łazienkę ogarnęłam, tzn.wiem co i jak.Gorzej kuchnia,bo chcemy zdjąć deski tylko z części na reszcie kuchni je zostawić,bo nia ma szpar i są ładne. Położyć tak jak proponujesz tylko na tej części?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony