dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Kłopotliwe sasiedztwo hodowla psow

    Witam wszystkich mam dosc powazny problem jestem w trakcie budowy domu ,mam jedno małe dziecko a drugie w drodze.. Problemem okazal sie sasiad ktory ma hodowle psow.. na zewnatrz ma kilka bud w nich po dwa psy najgorsze jest to ze jeden zacznie szczekac i zaczyna reszta o kazdej porze dnia i nocy,dodam tez ze ma psy w domu i rowniez je slychac , jestem na budowie podczas prac slysze je niestety caly czas,on twierdzi ze ma zarejestrowana hodowle ,ale z zewnatrz wyglada to jak typowa fabryka psow do nabijania pieniedzy, i moje pytanie brzmi czy jest na to jakis sposob czy mozna z tym walczyc ? czy poprostu sprzedac to wszystko co mam i wyniesc sie gdzie indziej,przez to ciagle myslenie dostalem juz nerwicy,miejsce do mieszkania robi sie jednak raz na cale zycie,a jak ja i moja rodzina ma niespac w nocy lub spokojnie zyc w dzien to nie wiem czy warto tak ryzykowac z budowa przy takim sasiedztwie , sprawy nie da sie zalatwic polubownie, poniewaz jest to ich jedyne zrodlo utrzymania , i beda je trzymac za wszelka cene ,prosze pomozcie,pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Gabry ; 31-01-2020 o 11:44 Powód: zmiana tytulu tematu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ile ma już ta hodowla? Czy czasami jak kupowaliście działkę to jej nie było?
    Trudna sprawa ale zawsze można sprawdzić czy faktycznie ta sąsiedzka hodowla działa prawidłowo i zgodnie z prawem, cokolwiek nie zaczniesz będzie sąsiad Twoim wrogiem.
    Można założyć hodowlę kotów - wtedy może uciążliwość stała by się nie do zniesienia również dla sąsiada? Ale to tak po złości.

    Ja bym chyba jednak starał się pozbyć nieruchomości, buduje się na może całe życie i zawsze mieć problem z sąsiadami?Gorzej bo może okazać się , że nie będzie chętnego na taką nieruchomość.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze coś takiego.

    Zgodnie z Ustawą z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, hodowcy psów rasowych zobowiązani są do oprowadzania podatku dochodowego. Rozpoczynający przygodę z hodowlą powinni zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego, rejestrując swoją działalność hodowlaną. Hodowcy mają dwie możliwości rejestracji hodowli, jako działalność gospodarcza (właściciele psów muszą prowadzić księgę przychodów i rozchodów a bilans wyznacza poziom podatku do odprowadzenia) oraz bardziej korzystną: działalność hodowlana jako dział specjalny produkcji rolnej (odprowadza się podatek jedynie od ilości posiadanych zwierząt hodowlanych, czyli suk hodowlanych i reproduktorów). Zakładając hodowlę musimy w ciągu 7 dni złożyć deklarację PIT-6 w Urzędzie Skarbowym. Nabycie suki rozpłodowej lub reproduktora automatycznie odbierane jest przez Państwo jako dochód, bez względu na to, czy suka urodziła tego roku szczenięta czy nie oraz czy będzie ona przeznaczona do celów hodowlanych czy nie. Z podatku zwalnia dopiero wykreślenie suki z rejestru hodowlanego, co odbywa się po trwałym pozbawieniu jej możliwości rozrodu (np. poprzez sterylizację czy na skutek chorób lub wypadków).

    Oprócz powyższych formalności, które musi spełnić każdy hodowca dochodzą także wizyty kontrolne i odpowiednie badania zwierząt.

    Jeżeli jednak wszystkie aspekty są ok to pozostaje jedynie pozew z art 144 KC o zaprzestanie uciążliwego wykorzystywania swojej nieruchomości.
    Powodzenia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Nie chcę cię martwić ale jest to dość ciężka walka, jeżeli hodowla jest zarejestrowana i zwierzęta mają zapewnione dobre warunku, to udowodnienie uciążliwości jest bardzo trudne.
    Aby cokolwiek wskórać, najpierw musisz udowodnić, że próbowałeś polubownie rozwiązać spór. Potem pisma do sąsiada. Potem pisma do gminy, na koniec zgłoszenia na policję za zakłócanie ciszy. Najlepiej jak by psy były groźne, uciekały, kogoś pogryzły, to by przyspieszyło i nagłośniło temat.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  5. #5

    Domyślnie

    Najgorsze jest ze jest to moja rodzina.. kiedys mial to w innym miejscu , budowe w sumie zaczynalismy w tym samym czasie ,teraz sie sprowadzil i psy razem z nimi . Teraz sobie zdalem sprawe z tego ze bedzie to uciazliwe podczas prac na budowie;/ dom jest w stanie surowym przykrytym , po rozmowach z kilkoma osobami tez mowily ze moze byc problem ze sprzedaza w takim stanie jak jest teraz nawet.. jeszcze kilka tyg i bede mogl wziac hipoteke. I temu pytam co zrobic, z.drugiej strony pojde gdzie indziej i moge trafic nawet gorzej;/ a jak tez to sie ma do tego jakie sa wydane warunki z gminy o zagospodarowaniu przestrzenym ? Warunki zostaly wydane pod budowe domu rodzinnego , czy taka hodowla na dzialce nie musi podlegac przeksztalceniu na np handlowo uslugowa ? Zreszta taka profesjonalna hodowla powinna sie miescic w domu lub czyms ogrzewanym a nie o takiej porze na zewnatrz .. ostatnio przyjechal klient i pytam dlaczego tak zaslanial te psy na zewnatrz a on na to ze ludzie sa coraz bardziej wymagajacy i mogli by sie przyczepic, dziekuje wam bardzo za odpowiedzi

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A co on hoduje? Nagie psy meksykańskie, że trzeba je trzymać w cieple? Burki całe życie w budzie na zewnątrz żyły. To nie jest sensowna argumentacja.
    Hodowla nie wymaga działek usługowych.
    Ale są MPZP, które określają np. maksymalną liczbę zwierząt domowych, które można trzymać na posesjach

    Te psy szczekają bo się nudzą i próbują na siebie zwrócić uwagę.

    Skoro nie możesz dogadać się z własną rodziną, zostaje ci budowa muru (psy będą miały mniejszy kontakt z czynnikami pobudzającymi) i udowadnianie przed sądem zakłócania korzystania z działki na podstawie art. 144 k.c .
    W pismach ugodowych warto zasugerować założenie psom "antyszczekacza" i montaż osłon przeciwdźwiękowych - przynajmniej dla sądu będzie to znak, że chcesz rozwiązać temat polubownie.
    Droga procesowa jest bardzo ciężka i raczej wymagać będzie apelacji, jak wynika z dotychczasowych rozpraw w Polsce w tym temacie.
    https://www.rp.pl/artykul/850482-Czy...iedztwie-.html

    No i pytanie - to działki na osiedlu domów jednorodzinnych czy działka rolna z wydzielonym terenem pod zabudowę? Bo w przypadku działki rolniczej, ciesz się, że hoduje świń.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-02-2020 o 18:23

  7. #7

    Domyślnie

    Taka prawdziwa hodowla jest na granicy opłacalności, dla pasjonatów rasy raczej. To nie jest możliwe się z tego normalnie utrzymać. Działaj jak ci piszą ale też pomysl jak się odgrodzić od hałasu w domu czyli koniecznie okna z najwyższymi parametrami akustycznymi jakie twój portfel zniesie , na ciepłym montażu i do tego koniecznie rekuperacja, bez niej jesteś skazana na słuchanie hałczenia w upalne noce na przykład. Przez zamknięte dobre okna mało co słychać.

  8. #8

    Domyślnie

    Dom buduje sie po to żeby przebywać na ogrodzie/tarasie w pogodne dni. Jeśli chciałby separować się od świata zewnątrznego to wybrałby mieszkanie. Także jeśli nie ma szans na pozbycie się tej uciążliwości to należy sprzedać działkę a nie męczyć sie tam pół życia. Z doświadczenia wiem że jak ktoś w życiu obrał sobie dany sposób na dochód to prawie niemożliwe jest przekonać go do zmiany.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Dom buduje sie po to żeby przebywać na ogrodzie/tarasie w pogodne dni. Jeśli chciałby separować się od świata zewnątrznego to wybrałby mieszkanie. Także jeśli nie ma szans na pozbycie się tej uciążliwości to należy sprzedać działkę a nie męczyć sie tam pół życia. Z doświadczenia wiem że jak ktoś w życiu obrał sobie dany sposób na dochód to prawie niemożliwe jest przekonać go do zmiany.

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    W skali calego roku na zewnątrz siedzi się mało, poza tym nie mierz innych własną miarą. Ja buduję bo nie chcę mieć sąsiada za ścianą, chcę mieć własny podjazd, wiatę, dużo powierzchni mieszkalnej (nie do zrealizowania w moim mieście , najwieksze mieszkania sa po 80m2). No i nowoczesne technologie jak podłogówka czy reku w starym mieszkaniu też nie zrobisz. Siedzenie na tarasie jest rzeczą na którą ani się nie cieszę ani nie czekam. Za to cieszę się że dzięki mieszkaniu w środku miasta, dziecko wszędzie gdzie potrzebuje dojdzie sobie piechotą. O dziwo w nocy w mieście jest wiekszy spokój niż na wsi gdzie jak jeden burek się rozszczeka to wszystkie zaraz jadą. I "nie separuj" się wtedy. Dla mnie to jest właśnie największy argument za reku, można pozamykać okna, mieć ciszę i dalej świeże powietrze. Z resztą takie budowanie na zaś odnosnie hałasu jest jak najbardziej słuszne bo raz to bedzię sąsiad z psami a kiedyś może być miłośnik disco polo, imprezowicz, ktoś kto sobie dorabia myjąc tapicerki czy "lubi wiercić dziury" jak to było w pewnej polskiej komedii.

  11. #11

    Domyślnie

    Więc jesteś w tym 1% który buduje dom żeby w nim siedzieć i nie korzystać z działki, jednak pozostała cześć społeczenstwa nie buduje go po to żeby zamknąć się szczelnie na 4 spusty za oknami dzwiekoszczelnymi.
    W mieście tez można kupić mieszkanie 100metrowe z garażem podziemnym. Wyjdzie nawet taniej niż taki dom.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Masz dwie duże wady lokalizacji:
    1. Uciążliwa działalność sąsiada (hodowla)
    2. Sąsiad - rodzina

    Jeżeli nie goni Cię czas - spróbuj sprzedać nieruchomość tak, aby pokryła ona dotychczasowy wkład. Sprzedaż to kwestia szczęścia i ceny.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Podobno są społeczności, w których mieszkanie z rodziną i powinowatymi na kupie to zaleta. Podobno są książki w których opisano zalety takich zachowań. Jak dokładnie się przyjrzysz od podszewki to lukrowana fikcja i zero samodzielności.

    Przykład: Sierpień w hrabstwie Osage (2013)

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    z tego co opisujesz to zwyczajna pseudohodowla, takie mozna zglaszac chocby w Otozie jesli psy sa zaniedbane czy choruja. Pomijam fakt, ze pseudo sa nielegalne.

    Elfir, to nie kwestia psow czy na dworzu czy nie ale profesjonalna zarejestrowana hodowla musi spelniac pewne wymogi.No i to chyba podlega pod ustawe o ochronie zwierzat. Jesli psy nie maja zabezpieczonych odpowiednich warunkow to podpada pod znecanie sie.
    Na jakiej podstawie twierdzisz, że to pseudohodowla?
    Po tym, że psy są na dworze, czy po tym, że szczekają?
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zwierzę na czterech łapach może ujadać pod płotem cały dzień. Można też psa nauczyć naszej reakcji na jego meldunki głosowe i wtedy maksymalnie po trzech szczeknięciach wiesz czy:
    - szczeka nad jeżem zwiniętym w kłębek,
    - zagonił kota na drzewo,
    - dopadł smarkacza kradnącego orzechy z ogrodu,
    - szarpie się z innym psem
    Jak pies melduje że ukochana zabaweczka wypadła mu za płot "no zrób coś!" , to już kiedyś pisałem.

    Lecz to był członek rodziny, a nie kupa mięsa pokryta futrem czyli towar na sprzedaż.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    przeczytaj sobie posty zalozyciela tego watku, potem jak nie zrozumialas(es) po raz wtory, skojarz fakty i wyciagnij wnioski.
    Właśnie nie mogę skojarzyć faktów. Właściciel hodowli twierdzi, że hodowla zarejestrowana. Tylko odczucia budującego o tym wskazują z wiadomych względów.
    Wracając do wątku, sprawa nie do rozwiązania. Rodzina - hodowla - budujący. Sprzedać? Tylko kto to kupi wiedząc o hałaśliwym sąsiedztwie. Chyba tylko drugi hodowca.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    "hodowla na legalu nie przynosi zbyt wiele kasy wiesz ile kosztuje wyhodowanie rasowca? przy sprzedazy jest to na granicy oplacalnosci."

    Wiem, mam hodowlę FCI Berneńczyków Dodatkowo pracują w dogoterapii.
    Pozdrawiam serdecznie
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no i super, czyli wiesz jak to rozowo wyglada, rowniez pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Witam dzieki za.odpowiedzi , widze ze jest tu troche ludzi dogryzajacych ale ok, po pierwsze zalozylem ten temat zeby sie czegos dowiedziec, cale zycie mieszkam na wsi i jakos mi sie nie usmiecha isc do miasta gdzie ceny domow z malym kawalkiem trawnika osiagaja niebotyczne kwoty, a jezeli tak to w gre wchodza tylko blizniaki gdzie zawsze masz kogos za sciana i tez nikt ci nie zagwarantuje ze sasiad psa nie bedzie mial , z tego co wiem jest tam juz kilka ras , jak ktos z tego dom postawil to z tego nie zrezygnuje , wine temu jest polskie prawo ktore pozwala na cos takiego , dom bedzie ocieplony styropianem 20 , jakie okna mi polecacie ktore wyglusza szczekanie ? Wrazie co montuje kamere z nagrywaniem dzwieku i sprawa do sadu , nie bede przed kims uciekal bo sie komus do uczciwej pracy nie chce isc .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabry Zobacz post
    Witam dzieki za.odpowiedzi , widze ze jest tu troche ludzi dogryzajacych ale ok, po pierwsze zalozylem ten temat zeby sie czegos dowiedziec, cale zycie mieszkam na wsi i jakos mi sie nie usmiecha isc do miasta gdzie ceny domow z malym kawalkiem trawnika osiagaja niebotyczne kwoty, a jezeli tak to w gre wchodza tylko blizniaki gdzie zawsze masz kogos za sciana i tez nikt ci nie zagwarantuje ze sasiad psa nie bedzie mial , z tego co wiem jest tam juz kilka ras , jak ktos z tego dom postawil to z tego nie zrezygnuje , wine temu jest polskie prawo ktore pozwala na cos takiego , dom bedzie ocieplony styropianem 20 , jakie okna mi polecacie ktore wyglusza szczekanie ? Wrazie co montuje kamere z nagrywaniem dzwieku i sprawa do sadu , nie bede przed kims uciekal bo sie komus do uczciwej pracy nie chce isc .
    Dowaliłeś z tą uczciwą pracą! A co wg. Ciebie jest bardziej uczciwe hodowla świń i krów czy hodowla psów?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony