dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak podnieść wysokość paneli - duża różnica płytki-panele

    Cześć

    Sytuacja prezentuje się tak, że mam już kupione panele 8mm. Z podkładem się wstrzymałem do zakończenia kładzenia płytek. Okazuje się, że wyszły one bardzo wysoko, ~18mm ponad poziom posadzki. Jak teraz zgubić tą wysokość na panelach?

    Szukałem podkładów o wysokości 10mm i choć znalazłem taki (STEICO EKOPOR 10mm) na bazie eko-płyty to nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie dawać aż tak gruby podkład?

    Alternatywnie majster od płytek zasugerował wylewkę samopoziomującą, ale za robociznę policzył sobie 2,5k co przewyższa nawet koszt samych paneli - nie po to brałem tańsze panele żeby teraz dopłącać ogrom kasy do wyrównania.

    Czytałem też o płytach OSB, ale te z kolei są zbyt grube - panel wyszedłby wyżej niż płytki.

    Macie jakieś sugestie? Brać ten podkład 10mm? Mieszkanie w bloku, 1 piętro, brak podłogówk, 60m2 paneli
    Ostatnio edytowane przez Renifer91 ; 31-01-2020 o 10:53

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Dlaczego płytki wyszły tak wysoko?

  3. #3

    Domyślnie

    Częściowo dlatego, że po prostu to był dość gruby gres, a częściowo pewnie majster dużo kleju dał. Teraz to nic nie zrobię już z płytkami więc muszę panelami nadrabiać.

  4. #4

    Domyślnie

    Ciężka sytuacja - trudno coś doradzić poza wylewką 10mm.
    Pamiętaj tylko, że jeśli masz inne pomieszczenia wychodzące z tego pomieszczenia, gdzie będą panele to tam też będziesz miał, po wylaniu wylewki i położeniu paneli , niżej. Chyba, że to jedyne pomieszczenie - wtedy problem nie istnieje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony