dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To nie są nasze dyskusje tylko porady dla pytającego.

    A czy koło tej 48 m-etrowej altanki idzie jakaś rura z gazem?
    Ogrzewanie podłogowe wodne już rozłożone?
    Dom w fazie projektu.
    Gaz może być z butli.
    ...
    Dom dla staruszków, dziadków, to inna sprawa inny temat.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 02-02-2020 o 12:51

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Kol asolt@ Nie szukaj bez potrzeby zaczepki jak ja tego nie czynię.

    Zauważ że pytałem też czy podłogówka wodna już rozłożona, chociaż 10 cm styro to trochę minimalnie kiepsko.

    Poza tym z kol.@ dbx pisałem na temat rozwiązania domu z poddaszem użytkowym więc albo robi remont u babci albo podpala zapałkę w naszej dyskusji
    Nie szukam zaczepki, to ze podłogówka jest rozłozona nie oznacza ze musi byc grzana gazem, pytam jeszcze raz czemu nie prąd w postaci kotła elektrycznego i G12w. Nie mozna ogrzac tak małego domu niczym innym niz gazem?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tania i małej mocy PC?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie szukam zaczepki, to ze podłogówka jest rozłozona nie oznacza ze musi byc grzana gazem, pytam jeszcze raz czemu nie prąd w postaci kotła elektrycznego i G12w. Nie można ogrzać tak małego domu niczym innym niz gazem?
    Nie musi. Może być pompa ciepła lub jak wspomniałeś kocioł elektryczny?

    Jeśli jednak dom jest z fazie projektu to radzę poprawić trochę jego założenia i choćby w podłodze dać minimum 15cm styro.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25

    Domyślnie

    To jest do zrobienia, ale, co to w ostatecznym rozrachunku da?
    Jakie propozycje?
    Założe osobny temat, w takim razie.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Da mniejsze straty ciepła. Przy takiej powierzchni koszt jest niewielki a pożytek spory.
    Zorientuj się nad ogrzewaniem za pomocą energii elektrycznej. Może być to zarówno kocioł elektryczny i ogrzewanie wodne podłogowe ale również elektryczne maty grzejne zatopione w kleju pod płytkami i kładzione pod panelami.
    Co do kotła elektrycznego jestem jego przeciwnikiem a ponieważ każde przekazywanie energii niesie za sobą pewne straty to po co przekazywać ciepło wodzie która następnie przekaże ją posadzce jeżeli można to zrobić bezpośrednio.
    Przyjrzał bym się też dokładnie stropowi kanałowemu.
    Jest to wygodne rozwiązanie ale z drugiej strony kawał zimnego betonu pochłaniającego dużo energii. Rozpatrywanie tego jest uzależnione od ewentualnego poddasza ( użytkowe - czy nie ). W tym względzie raczej jestem zwolennikiem Teriwy z pustakami keramzytowymi 8 lub 12 kanałów
    Mała pompa ciepła także będzie Ok, i jeśli działka ma trochę powierzchni to dolne źródło może być powierzchniowe bez wiercenia
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-02-2020 o 13:24
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #27

    Domyślnie

    Już byłem praktycznie zdecydowany na Termet Gold, ale nie podoba mi się w nim forma gwarancji tzn żeby uzyskać gwarancje na 7 lat trzeba wymienić przez te lata części za około 1600 zł... Może ktoś polecić coś dobrego w podobnej cenie?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek666 Zobacz post
    Już byłem praktycznie zdecydowany na Termet Gold, ale nie podoba mi się w nim forma gwarancji tzn żeby uzyskać gwarancje na 7 lat trzeba wymienić przez te lata części za około 1600 zł... Może ktoś polecić coś dobrego w podobnej cenie?
    Poważnie? Nie wierzę w takie coś przecież to byłby totalny bezsens u mnie junkers działa 10lat bez żadnego przeglądu olalem gwarancjie i serwisy bo stwierdziłem ze jak padnie to będę grzal prądem w taniej taryfie ale niewiem kiedy przetestujie ten prąd ale pewnie nie szybko.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Poważnie? Nie wierzę w takie coś przecież to byłby totalny bezsens u mnie junkers działa 10lat bez żadnego przeglądu olalem gwarancjie i serwisy bo stwierdziłem ze jak padnie to będę grzal prądem w taniej taryfie ale niewiem kiedy przetestujie ten prąd ale pewnie nie szybko.
    Cześć, a jaki to konkretnie model ten Junkers i jaki masz zasobnik?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek666 Zobacz post
    Cześć, a jaki to konkretnie model ten Junkers i jaki masz zasobnik?
    Ten Najbardziej chodliwy cerapur smart. A zbiornik by Romano czyli własnej produkcji.

    A z tym Termetem to prawda czy se jaja robisz bo jaki byłby sens wymieniać części które nadal są dobre przecież niedosc ze to chore to jeszcze mało ekologiczne.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek666 Zobacz post
    Już byłem praktycznie zdecydowany na Termet Gold, ale nie podoba mi się w nim forma gwarancji tzn żeby uzyskać gwarancje na 7 lat trzeba wymienić przez te lata części za około 1600 zł... Może ktoś polecić coś dobrego w podobnej cenie?
    Nie znam innych kotłów z tak długą (7 lat) gwarancją. Według mnie spokojnie wystarczy ta 5 letnia, a do niej nie trzeba robić nic specjalnego. Sam kocioł jest ok.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony