dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sebsn122

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-200
    Posty
    4

    Domyślnie Domek z daszkiem w przyszłości składzikiem. (mały budżet wyzwanie.)

    Budżet b.skromny. Na działce nie ma prądu, i kradną. Drewno i materiały nie mogą stać za długo, dlatego trzeba będzie zamawiać na raty co podniesie koszty, lub wozić mam sedana materiał 2,2 m wchodzi tak że kończy się miedzy fotelem kierowcy a pasażera(8 desek belek60 max) 2m desek wchodzi więcej.


    Do rzeczy zarys znacie, a nie ma też prądu,
    posiadam:
    piłę spalinową,
    piłę szablasta akumulatorową ale taki badziew że szkoda gadać, ale nada sie do przecięcia na pół na parkingu aby np zapakować coś do auta.
    kilof,
    taczkę szpadel
    2 tony piasku .
    wkrętarkę 20v sthor 1Ah,
    .
    planuje kupić pilarkę tarczową akumulatorową np Yato za 240 z aku max ciecie 54mm wiec drewno dobrze by nie było grubsze
    miejsce prac Rod na terenie Wrocławia
    Miejscem budowy jest plac po rozbiórce starej altany, była postawiona na podkładach kolejowych betonowych, z tym ze mało zgodnie z przepisami wiec nieco muszę się z budową przesunąć, a podkłady są bardzo źle wypoziomowane obecnie oczyszczam teren planuje miejsce miedzy podkładami wyrównać piaskiem i cementem a domek postawić na bloczkach których poziom będzie ponad wymienione wyżej podkłady, które ze względu na wagę (próbowałem też kilofem) są nie do usunięcia będą pełnić role stabilizująca,, grunt.
    takie cuda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200115_170140.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	440206

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200119_134632.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	440207

    Teraz wymiary domek 3x3 myślę o dachu jednospadowym w tył domku potem zadaszenie przed domkiem 2m ze spadem w przód chyba ze da się zrobić to jednym dachem z ludzkim spadkiem i nie na 3m wysokości . .
    I to tyle, pod zadaszeniem bez podłogi puki co, w przyszłości z boku po prawej od frontu planuje składzik 1m szeroki ale puki co mały budżet.
    A budżet 2k PLN

    Myślałem o konstrukcji z łat 4x6 lub 4x5 szkielet ścian i dachu, podłoga na kantówkach 10x5 czy to wystarczy to stosunkowo tani materiał, pod zadaszenie 2 lub 4 belki 6x6 lub 8x8 Obicie domku myślałem o MFP 12mm ale nie wiem czym to tanio pomalować żeby się nie okazało że z impregnacją wyjdzie drożej niż deska elewacyjna np 18mm .

    Jakieś rady co myślicie o samym zamyśle.

    Doświadczenie raczej małe to moje jedyne dziecko wyszło krzywo ale nie miałem poziomicy tym razem kupie wymiarów belek nie podam kupowałem na oko w casto. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190623_153234.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	440205
    Ostatnio edytowane przez Sebsn122 ; 31-01-2020 o 16:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony