dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Monitoring domu, gotowy zestaw z allegro.

    Witam.
    Potrzebuję kupić prosty zestaw monitoringu, koniecznie wifi.
    Znalazłem coś takiego :
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-mon...30m-8742419734
    lub
    https://allegro.pl/oferta/kompletny-...lhd-8169563012

    Czy w przypadku takich zestawów warto dopłacać do kamer 4mpx? Czy kupić 2mpx bo są prawie 1000zł tańsze?
    W przypadku takich tanich budżetówek jest sens kierować się marką czy wszystko to jedno i to samo?
    Te drugie ma mój znajomy od dwóch lat i jak na razie działają w porządku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Accent23 Zobacz post
    Potrzebuję kupić prosty zestaw monitoringu, koniecznie wifi.
    Po co Ci taki zestaw, który nawet półamator w fachu złodzieja wyłączy legalnym urządzeniem za kilka stówek?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Toto wyłącza się zdalnie z kilkudziesięciu metrów. Po co ci ta atrapa?

  4. #4

    Domyślnie

    Głównie chodzi mi o wandali którzy niszczą mi elewacje domu, podejrzewam że nie będą wiedzieć jak to wyłączyć.
    Nie mam teraz funduszy aby wydawać po 20tys za zestaw kamer, muszę kupić coś do 3tys aby nawet chwilowo się zabezpieczyć.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Accent23 Zobacz post
    Głównie chodzi mi o wandali którzy niszczą mi elewacje domu, podejrzewam że nie będą wiedzieć jak to wyłączyć.
    Nie mam teraz funduszy aby wydawać po 20tys za zestaw kamer, muszę kupić coś do 3tys aby nawet chwilowo się zabezpieczyć.
    Możesz kupić i za 1,5K - ale na kablach.

  6. #6

    Domyślnie

    A co do tego 2mpx vs 4mpx warto dopłacać? Będzie zauważalna różnica?

  7. #7

    Domyślnie

    WIFI to szajs. Pomijam, że można to wyłączyć byle wynalazkiem za 20zł, to będziesz miał wieczne problemy z łącznością ! Zrywanie połączenia, słaby zasięg etc

  8. #8

    Domyślnie

    Jest możliwość ze jakis z tych zestawów na chwile podlacze przez wifi a w międzyczasie rozprowadze kable? Mam problem bo juz podbitke mam zrobioną i elewacje. Musialbym cos wykombinować aby kabel puscic.
    Byl u mnie czlowiek ktory montuje monitoring ale proponowal montaz tez kamer na wifi bo nie widzi tu innej opcji.
    Ja myslalem zeby wyjmowac po kolei lampki w podbitce i tak prowadzic kabel ale potrzebuje na to czasu a zona nagli ze kamery mają byc już.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    toleek

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-148
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kamery wifi muszą być jakoś zasilane, czyli też musisz doprowadzić do każdej prąd, żeby podłączyć zasilacz.Pomyśl nad zestawem kamer ip zasilanym z PoE, czyli przez skrętkę bezpośrednio z rejestratora.
    Ja kupiłem zestaw PoE z czterema kamerami ip 4mp z aliexpres za ok 800 zł, do tego dysk 1Tb za 2oozł. Wysyłka z Hiszpanii, dzięki temu nie płaciłem cła i vat, a przesyłka dotarla w kilka dni.
    Mam podgląd na telefonie , a ponieważ jeszcze tam nie mieszkam, czuję sie spokojniejszy widząc co dzieje się dookoła.

  10. #10

    Domyślnie

    Poziom FM jednak wciąż spada w dół ...
    ***** ***

  11. #11

    Domyślnie

    Ciągnij kabel, a żonie powiedz, żeby się firankami zajęła, a nie pierdzieliła o kamerach

  12. #12

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Potrzebuję wybrać zestaw 4 kamer do podglądu otoczenia domu.
    Przed domem i po bokach odległość do ogrodzenia 4 - 5 m, z tyłu domu ok 17 m. Przed domem, po drugiej stronie ulicy (ok 5 m) stoi lampa. Z tyłu jest ciemniej ale będę montował lampę z czujnikiem ruchu.
    Mam rozprowadzoną skrętkę cat6.
    Na oku mam dwa zestawy z kamerami 2Mpix i 4Mpix.
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-mon...mpx-8731080240
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-mon...ery-7932442425
    Warto dopłacać 700 zł do kamer 4Mpix czy przy takich niewielkich odległościach do ogrodzenia wystarczy 2 Mpix aby móc bez problemu np. rozpoznać twarz?
    Kamery będą umieszczone na wysokości ok. 4 m.
    Nie ukrywam, że wolałbym wydać mniej ale z drugiej strony zestawu nie kupuje się na rok czy dwa tylko na dłużej więc może warto wyłożyć nieco więcej?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Z twarzą to bez przesady. Zobaczysz twarz zaskoczonego debila lub obszymurka. Każdy inny przyjdzie w kominiarce lub przynajmniej czapce z daszkiem i tyle zobaczysz. Monitoring jest do rzucenia okiem co to za rumor za domem np. czy piesek złapał kogoś za półdupek czy już urwał mu przedramię i trzeba udać się po szpadel. Ewentualnie czy kurier dorzucił zza furtki paczką do drzwi, z rozbiegu czy bez, albo czy zrobił to bez wysiadania z auta i bez przyhamowania.

  14. #14

    Domyślnie

    Wiadomo, że złodziej wie jak ukryć twarz przed kamerą.
    Sąsiad z naprzeciwka ma firmę i często jego klienci parkują na moim podjeździe. Kilka razy zdarzyło się, że komuś nie wyszło parkowanie i przerysował bramę.
    Z tym rozpoznawaniem twarzy nie chodziło mi o to żebym mógł zobaczyć kolor oczu kierowcy takiego auta ale generalnie żeby na nagraniu można było zobaczyć twarz człowieka, a nie rozmazaną plamę i dało się chociaż odczytać numery samochodu. Odległość kamery do bramy będzie ok. 4 - 5 m.
    Wydaje mi się, że kamery 2 Mpix wystarczą ale szukam potwierdzenia dla moich domysłów.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę z własnego doświadczenia - tak jak widok na monitorze 2 czy 4 Mpix jest mało zauważalny , tak odczyt z rejestratora już widoczny. Więc patrząc na różnicę w cenie wybrałem 4Mpix Dahua i jest ok. Brałem pod uwagę nie tyle cenę ale to, że urządzenie te kupuje się przynajmniej raz na 5 - 10 lat, albo do chwili popsucia więc nie warto oszczędzać - a założenie czegoś po to, aby było mija się z celem - atrapy są po 20 zł.
    Dużo na jakości traci się również na zastosowanych przewodach, zasilaczach i switch-ach więc jeśli oszczędzasz na kamerach to nie oszczędzaj na pozostałych elementach.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16

    Domyślnie

    To może jakiś zestaw od orllo u mnie to camset pro 4+ z jakością nagrywania full hd, opcją powiadomień i podczerwień zapewnia widoczność do 30m. Ja tam jestem zadowolony

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO do megapikseli nie warto dopłacać. Zdecydowanie ważniejsza szybkość migawki i czułość. Ale na dobrą sprawę, to kamera się przyda żeby zobaczyć, co pies nabroił, co się stało z paczką, którą zostawił kurier czy jak to się stało, że brama uszkodzona. Złodzieja na tym nie poznasz, choćby przeszedł przed samą kamerą - bo się zasłoni (teraz ma nawet obowiązek ) albo będzie się tak szybko poruszał, że tylko kamera sportowa byłaby w stanie uchwycić rozpoznawalnie twarz.

    Jakbym teraz robił monitoring, to stawiałbym serwer na linuksie z ZoneMinderem (czy czymś innym) w dockerze. I na tym samym serwerze byłby NAS, automatyka domowa i co dusza jeszcze zapragnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Moim zdaniem, tylko 4 mpix, na kablu.

  19. #19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony