dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: Wycena

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maszka92

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    3

    Domyślnie Wycena

    Cześć bardzo proszę o opinie co wy myślicie o tej wycenie, bardzo proszę zwrócić uwagę na wycenę samego dachu z kominami czy nie jest to trochę dużo ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	440258  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    wrzuć w trochę lepszej jakości, bo nic nie widać.
    Ps. wyceniał Kazek ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Hahaha
    jezeli jakosc robot, cala dokumentacja oraz obieg dokumentow i znajomosc technologii jest na poziomie sporzadzonej oferty - no to gratulacje, bedziesz czestym gosciem forum z tematami "pomocy....."
    Akurat w grupie na fb rozmawiamy sobie o stanowiskach pracy (glownie wykonawcy) przykladowe stanowisko pracy wykonawcy z grupy:


    raczej oferta przygotowana i przeliczona i sporzadzona przy tym biurku bedzie prezentowala sie lepiej niz ta Twoja

    Wlaczylem sie w dyskusje na temat zastosowanych rozwiazan do pracy , ze 3ci monitor faktycznie ulatwilby zycie (aktualnie pracuje na 2) i te 2 to czasami jak sie liczy skomplikowany projekt - faktycznie malo, wygodniej i dokladniej byloby na 3 monitorach i juz powoli dojrzewam do osobnego stanowiska pracy tylko do ofert. cos w tym stylu


    zeby juz z zapasem dolozyc jedno pole do pracy na ekranie.

    Twoja tabela xls-a i dokladnosc obliczen powala ciekawe czy FV wyglada tak samo

    Przy okazji rozmowa poszla w rozkminy tuneli VPN aby w domu mozna bylo ogarnac to co jest w firmie jak czasami na szybko potrzebne bo sesje zdalne realizowane przez zdalny pulpit czy programy typu team viewer to tak srednio + fajnie by bylo miec VPN w samochodzie i jakas najprostsza nawet drukarke
    A chlopaki niektorzy juz nawet fiskalne online woza ze soba plus terminal platniczy na budowe...

    A tu mozna tak... ? no mozna
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 01-02-2020 o 21:09
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    fighter1983, nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Kolorowa oferta nie jest gwarancją super jakości usługi, tak jak odręczna wycena nie jest jednoznaczna z fatalnym wykonaniem.

    W kwestii wyboru wykonawców zawsze jeżdżę na obiekt w którym wykonywali pracę oraz z nimi rozmawiam, to wystarczy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    fighter1983, nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Kolorowa oferta nie jest gwarancją super jakości usługi, tak jak odręczna wycena nie jest jednoznaczna z fatalnym wykonaniem.

    W kwestii wyboru wykonawców zawsze jeżdżę na obiekt w którym wykonywali pracę oraz z nimi rozmawiam, to wystarczy.
    co osoba to opinia.
    Mi wstyd byloby zaprezentowac oferte w takiej formie... tak to wyglada moj brudnopis z budowy, w deszczu i w blocie... a nie oferta dla klienta. To brak szacunku dac komus takie koslawe gryzmoly jako oferte.
    Kolorowa oferta niczego nie gwarantuje, ale jak chlop w tej kwestii zatrzymal sie gdzies w okolicach wynalezienia papirusa to nie sadze zeby byl tez na biezaco z aktualnymi technologiami, przepisami, ksiegowoscia.

    NIe musze czlowieka widziec a juz slysze te jego " Panie ja juz 20 lat tak robil... " ja tez mam ponad 15-letnie doswiadczenie w branzy, ale przynajmniej 2 razy w roku staram sie znalezc czas na wyjazd na szkolenie, byc na biezaco z nowymi technologiami, rozwiazaniami. Czasami tez prowadze szkolenia, pisze artykuly dotyczace mojej dzialki, doradzam tu na forum, odbieram dziesiatki telefonow gdy komus juz gdzies mleko sie rozlalo i potrzebna pomoc. Sama forma tej oferty wskazuje ze bedziesz potrzebowac pomocy w mojej opinii - obym sie mylil - nie bedziesz mi tylka zawracac

    Po co zatem konsultujesz cokolwiek na forum w tej chwili skoro wiesz ze jest super No to Pan Kaziu poprowadzi Ci budowe do konca

    Przyklad z dzis jest sobota godzina 22:40 (ciekawe co robi w tej chwili autor Twojej oferty) i dlatego spojrzalem na forum wlasnie bo analizuje sobie wlasnie teraz (bo jest chwila) roznice pomiedzy listwa przyokienna bella plast midi - jedna z najlepszych dostepnych na naszym rynku z polskich producentow (rozsadna cena i jakosc) a ta na ktora sie zdecydowalem wlasnie jako rozszerzenie oferty do stosowania w przypadku stolarki wiekszej niz 2,5mkw - a takiej jest coraz wiecej . Obejrzyj do konca ten krotki filmik - taki detalik... ale ma znaczenie. I zapytaj tego od oferty czy robi elewacje - jezeli robi to na 90% odpowie ze listwa przyokienna to zbedny wydatek i marketing, a taka jak na tym filmie to juz sie w glowie nie miesci



    Idac dalej: sciagnalem w tym tygodniu paczke tych listew 25szt o wartosci okolo 400zl netto po to, zeby ja wyprobowac, obejrzec na zywo. czesc rozdac wspolpracujacym ze mna wykonawcom po to - aby moc ja spokojnie wprowadzic do oferty handlowej i uslugowej w zakresie wykonywania elewacji. Musze ja przetestowac i przyjac wlasna opinie i podjac decyzje czy to jest warte uwagi czy tez nie. poki co wyglada mega spoko zobaczymy co po testach.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 01-02-2020 o 21:48
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    fighter1983, nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Kolorowa oferta nie jest gwarancją super jakości usługi, tak jak odręczna wycena nie jest jednoznaczna z fatalnym wykonaniem.

    W kwestii wyboru wykonawców zawsze jeżdżę na obiekt w którym wykonywali pracę oraz z nimi rozmawiam, to wystarczy.
    Dokładnie. Czasami jest wręcz odwrotnie. "Ładnie" przygotowana oferta to tylko ładnie przygotowana oferta. Nie ma nic wspólnego z późniejszą pracą wykonawcy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widocznie wykonawcza częściej jest na budowie niż przy komputerze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie odwracajcie kota ogonem, doskonale wiecie co oznacza taka oferta.

    to jest oferta w cenach netto do reki - taka polska nieoficjalna stawka
    material Pan kupi w hurtowni tej i tej - ja mam tam rabaty (trafiajace tak na prawde do kieszeni wykonawcy)
    z gwarancja do bramy i sie nie znamy
    policzona szacunkowo w zaokragleniu a jak sie zgadzac nie bedzie to sie robote porzuci i wezmie inna
    panie daj zaliczkie

    i doskonale o tym wiecie. a "punktujecie mnie" ze nauczylem sie czytac i obslugiwac xls-a np.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie odwracajcie kota ogonem, doskonale wiecie co oznacza taka oferta.

    to jest oferta w cenach netto do reki - taka polska nieoficjalna stawka
    material Pan kupi w hurtowni tej i tej - ja mam tam rabaty (trafiajace tak na prawde do kieszeni wykonawcy)
    z gwarancja do bramy i sie nie znamy
    policzona szacunkowo w zaokragleniu a jak sie zgadzac nie bedzie to sie robote porzuci i wezmie inna
    panie daj zaliczkie

    i doskonale o tym wiecie. a "punktujecie mnie" ze nauczylem sie czytac i obslugiwac xls-a np.
    Jest w tym duzo prawdy.
    Bo jak ktoś robi wycenę po łebkach, to tak samo moze się przykładać do właściwej pracy.
    ,, Jakoś to będzie'' to najczęstsze stwierdzenie na naszych budowach a potem okazuje się( albo i nie, kiedy inwestorowi to wisi) ile baboli potrafi być ukrytych pod tym zdaniem.

    z resztą nie tylko tak jest na placu budowy, tylko w kazdej dziedzinie zycia. Albo się robi wszystko dokładnie albo tak by tylko było.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 02-02-2020 o 08:25
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał maszka92 Zobacz post
    Cześć bardzo proszę o opinie co wy myślicie o tej wycenie, bardzo proszę zwrócić uwagę na wycenę samego dachu z kominami czy nie jest to trochę dużo ?
    Wrzuć zdjęcie lepszej rozdzielczości i napisz coś więcej o budynku - powierzchnia zabudowy, wielkość dachu, jakie stropy, jakie materiały itp., bo bez tego ciężko się odnieść do wyceny.
    Mnie kompletny SSO wyniósł 168 tyś (dom z poddaszem ~150 m2, w cenie cała papierologia, studnia, ogrodzenie boczne itp) - w tym robocizna - 50 tyś.
    Tym, że wykonawca nie jest "komputerowy" nie przejmowałbym się zbytnio - wszak to przecież murarz. Na murarce ma się znać, być ciągle na budowie, nadzorować swoją ekipę.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 02-02-2020 o 08:48

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał maszka92 Zobacz post
    Cześć bardzo proszę o opinie co wy myślicie o tej wycenie, bardzo proszę zwrócić uwagę na wycenę samego dachu z kominami czy nie jest to trochę dużo ?
    Dla porównania - jesień 2018, koszt materiałów(bez robocizny) i prac ziemnych do stanu zerowego na 106m2 u mnie = niecałe 13 tysięcy zł.U Ciebie nie ma jak Jak porównywać, nie znając parametrów domu. Najlepiej to Ty porównuj oferty kilku wykonawców ze swojego rejonu, bo co z tego że ktoś z innego krańca Ci powie drogo lub tanio, skoro i tak takiej samej ceny jak on nikt Tobie nie zaoferuje?

    Co do pobocznej dyskusji ... co z tego, że oferta będzie pięknie pokazana, skoro murarz "nie będzie miał oka" ? Inwestor powinien zobaczyć robotę swego przyszłego wykonawcy na żywo, u innych, a nie na papierku, bo tylko tak może ocenić czy mu się ona spodoba czy nie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie odwracajcie kota ogonem, doskonale wiecie co oznacza taka oferta.

    to jest oferta w cenach netto do reki - taka polska nieoficjalna stawka
    material Pan kupi w hurtowni tej i tej - ja mam tam rabaty (trafiajace tak na prawde do kieszeni wykonawcy)
    z gwarancja do bramy i sie nie znamy
    policzona szacunkowo w zaokragleniu a jak sie zgadzac nie bedzie to sie robote porzuci i wezmie inna
    panie daj zaliczkie

    i doskonale o tym wiecie. a "punktujecie mnie" ze nauczylem sie czytac i obslugiwac xls-a np.
    Jesteś sprzedawcą i dlatego nikogo tu nie dziwi Twoja biegłość w excelu . Od wykonawcy wymaga się przede wszystkim aby był sprawny w robocie . Jedni nie powinni wyśmiewać tych drugich i vice versa , bo tu już wykraczamy poza tematy budowlane , a dotykamy kultury osobistej .

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maszka92

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej wrzucam do porównania powierzchnie dachu i domu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	440288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pow zabudowy.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	440289

    Dach będzie pokryty dachówką i będą 2 kominy. Jest on najprostszy jaki może być. Chodzi mi głównie czy dach może kosztować łącznie 83 tysiące ?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    No to mój dach 185m2 .
    Wiązary z montażem 26k, osb plus papa 6k, dachówka, rynny itd 16k. Robota moja. Za samo położenie dachówek ,opierzenia, rynien, bez podbitki, rozstrzał ofert był od 55 do 120zł/m2
    Kominów brak,oprócz jednego kominka do kanalizacji.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maszka92 Zobacz post
    Hej wrzucam do porównania powierzchnie dachu i domu.
    I gdzie tu masz powierzchnię dachu? Bo nie widzę.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I gdzie tu masz powierzchnię dachu? Bo nie widzę.
    Na drugim zdjęciu napisane 183m2

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maszka92

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No to mój dach 185m2 .
    Wiązary z montażem 26k, osb plus papa 6k, dachówka, rynny itd 16k. Robota moja. Za samo położenie dachówek ,opierzenia, rynien, bez podbitki, rozstrzał ofert był od 55 do 120zł/m2
    Kominów brak,oprócz jednego kominka do kanalizacji.

    Dobrze A proszę mi powiedzieć czy kwota za poddasze i dach materiał plus robocizna 123k jest normalna ?

  18. #18

    Domyślnie

    Jak bym dostała taką wycenę to bym już dalej nie rozmawiała z taki wykonawcą.
    Pozdrawiam
    Katka

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nawet takiej kartki nie miałam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja nawet takiej kartki nie miałam
    I dom jeszcze stoi??
    No nie może to być....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony