dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question Pęknięcie na muszli klozetowej

    Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu na muszli jest pęknięcie najprawdopodobniej spowodowane uderzeniem czegoś twardego. Taki pajączek nie wygląda estetycznie, a nie widzi mi się wymiana sedesu, ponieważ muszla jest stosunkowo nowa. Pęknięcie jest wyczuwalne pod paznokciem, próbowałem to wyczyścić izopropanolem, ale bez większego rezultatu. Myślałem o tym, aby to zeszlifować papierem wodnym ale obawiam się wymatowienia. Ma ktoś sprawdzony sposób ukrywania podobnych pęknięć?

    Tak to wygląda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200201_164325.jpg
Wyświetleń:	857
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	440257

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, wymiana.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Nie chodzić z breloczkiem w pobliżu muszli. Porcelana do wymiany.
    Breloczek jest w 2:43 https://www.youtube.com/watch?v=nBKU8yX9sxg

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Dobre!
    Muszla do wymiany.
    Czyszczenie anie szlifowanie nie pomoże. Uszkodzenie jest duże a nie "pajączek".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    W zasadzie nie jest takie duże, zoom na zdjęciu może sprawiać wrażenie większego.
    Trochę szukałem i wszędzie pojawiają się pojęcia "szkliwa naprawcze", kit/zestaw naprawczy, itp. Nie są drogie, ale pytanie na ile to warte i czy w ogóle skuteczne? Nie zależy mi na ideale, chciałem tylko, żeby się nie rzucało w oczy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Jak zeszlifujesz i pomalujesz to będzie widoczne jeszcze bardziej. Dobrać odcień bieli to trudność sama w sobie. Jeśli nie chcesz wymiany to proponuję wyczyścić aby w zagłębieniach nie był widoczny brud i zapuścić bezbarwnym lakierem aby zabrudzenia tam nie wchodziły.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem podobny pomysł, gorzej z jego wykonaniem. Nie masz może pomysłu jak czyścić takie drobne pęknięcia? Wacik + izopropanol nic nie wniosły, środek sam sobie brudu nie rozpuścił, a wacik zdaje się być zbyt duży, aby dostać się w tak drobną szczelinę. Mam jeszcze pod ręką birol, ale trochę się*obawiam, że będzie więcej szkód niż pożytku

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Wacik i izopropanol Chyba żartujesz tylko chemia. Spróbuj płyn do WC Tytan papka z sody oczyszczonej lub Środek do czyszczenia fug.
    Pęknięcie szkliwa osdłoniło ceramikę która jest porowata i podatna na wszelkie zabrudzenia które się tam gromadzą.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-02-2020 o 21:33
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Ceramika pod szkliwem jest porowata, załapie wilgoci (na bank załapie!) i pod lakierem będzie zaczernienie od grzybka. Namęczysz się, efekt bedzie dyskusyjny i niebawem z ulga zmienisz. Chyba muszlę a nie mieszkanie...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wacik i izopropanol Chyba żartujesz tylko chemia. Spróbuj płyn do WC Tytan papka z sody oczyszczonej lub Środek do czyszczenia fug.
    Pęknięcie szkliwa osdłoniło ceramikę która jest porowata i podatna na wszelkie zabrudzenia które się tam gromadzą.
    Próbowałem domestosem jakimś wybielającym i szczoteczką, fugi czyści do cna ale w tym przypadku szczelinka jest zbyt mała i chyba nie jest w stanie się dostać. Nie wiedziałem czym jest tamten brud, dopiero mnie uświadamiasz, że faktycznie może być to grzyb. Spróbuję czymś rzadszym typu "Savo", zobaczymy czy coś ruszy

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    No cóż na mega sraczkę niema rady czasami kible pękają.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowało, kupiłem jakieś dziadostwo z Castoramy, Technicqll - emalia epoksydowa. Jest nieco bielsza od samej muszli, ale wypełniła szczelinki, a po zeszlifowaniu i spolerowaniu papierem wodnym nie rzuca się tak bardzo w oczy. Szału nie ma ale spełnia swoje zadanie

  13. #13

    Domyślnie

    Po co kombinować, nowy kibelek to jakieś 600zł

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał piecja Zobacz post
    Po co kombinować, nowy kibelek to jakieś 600zł
    Złota łopata dla Ciebie za odkopanie tematu!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony