dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie 5G nasze zbawienie!

    Nie interesuje mnie jak nas wykończy technologia 5G tylko jak temu zaradzić. Są już patenty na 5G, są to argonity i cewki Mishyna oraz utwory multimedialne tak zwane podprogowe. Wszystko pokaże w swoim czasie.

    Witam, warto chyba odpalić temat o "życiodajnej" technologii ''5G". Wszytko mówi o tym, że jest nie bezpieczna. Prawdopodobnie w Uchaniu gdzie wybuchła chińska grypa zainstalowano około 10000 nadajników 5G (nie udało się dotrzeć do źródła).

    Tu jest ciekawy film. Jest to tłumaczenie na rosyjski jakiegoś nagrania z angielskiego. Wiec najbardziej dociekliwi mogą go znaleźć w wersji angielskiej. Podaję tylko tabelę promieniowania i na ile jest szkodliwe. Są to dane naukowe anie żadne widzimisię Pana Józka.: https://youtu.be/c1e9hKNK354?t=1203
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 02-02-2020 o 10:26

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wystarczy wyprowadzić się na wiochę i spokój , tu nawet 3G ledwo co z zacięciami działa

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Potwierdzam, tak jest. Nawet pisałem reklamacje, że źle działa ale byłem głupi teraz chwalę sobie źle działający internet i zacinające się rozmowy telefoniczne
    I na szczęście mam daleko hec do najbliższej latarni, więc 5G mnie mam nadzieję nie dosięgnie.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Ja naprawdę nie jestem nawiedzony i stronniczy, wykształcenie mi pozwala na szeroko zakrojoną analizę tego co się czyta i krytyczne (bezstronne) podejście do wszystkiego. Dla tego nie uciekam jak opętany do buszu od 5G jak mi radzą tylko odkurzam miecze na wszelki wypadek.
    Wskażcie chociaż jeden artykuł czy wzmiankę, że sieć 5G nie szkodzi zdrowiu!? ręce mi opadają nie znalazłem ani jednego

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Potwierdzam, tak jest. Nawet pisałem reklamacje, że źle działa ale byłem głupi teraz chwalę sobie źle działający internet i zacinające się rozmowy telefoniczne
    I na szczęście mam daleko hec do najbliższej latarni, więc 5G mnie mam nadzieję nie dosięgnie.
    Tylko widzisz, im gorszy zasięg, im większa odległość od stacji, tym większe promieniowanie, bo telefon nadaje z większą mocą. Twój plan jest wadliwy.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Ja naprawdę nie jestem nawiedzony i stronniczy, wykształcenie mi pozwala na szeroko zakrojoną analizę tego co się czyta i krytyczne (bezstronne) podejście do wszystkiego. Dla tego nie uciekam jak opętany do buszu od 5G jak mi radzą tylko odkurzam miecze na wszelki wypadek.
    Wskażcie chociaż jeden artykuł czy wzmiankę, że sieć 5G nie szkodzi zdrowiu!? ręce mi opadają nie znalazłem ani jednego
    Szukałeś i nie znalazłeś ani jednego? A próbowałeś w internecie?
    https://instytutsprawobywatelskich.p...%C5%81odzi.pdf
    https://businessinsider.com.pl/techn...owieka/8s42xtz
    https://www.spidersweb.pl/2018/10/gl...g-protest.html
    https://nafalinauki.pl/wplyw-sieci-5...o-na-to-nauka/

    Może anglojęzyczne?
    https://www.nytimes.com/2019/07/16/s...ss-cancer.html
    https://www.wired.com/story/worried-...fects-dont-be/
    https://www.howtogeek.com/423720/how...h-risks-of-5g/
    https://www.fastcompany.com/90459676...the-cybertruck

    itd itd itd

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale on może swój telefon wyłączyć.
    BTS-a postawionego obok jego domu nie wyłączy.
    Co mu przeszkadza BTS?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Sianowny łojcze założycielu wątku!
    Zamiast wyczytywac różne bzdury warto porozmawiać z fachowcami oraz w literaturze fachowej poczytać ze zrozumieniem tekstu.
    Tak jak przedpiśca Emtebe napisał, telefonem rządzi BTS. Telefon najpierw nadaje dużą mocą, gdy BTS odbiera go czysto to do słuchawki/smartfona wysyła polecenie "redukuj moc" o kilka dB, tak kolejno w kilku krokach. Więc gęsta sieć nadajników jest korzystna z punktu widzenia abonenta (mniejsza średnia moc nadawania , "trwałość" baterii itp). Założyciel jest młody i pewnie nie pamięta początków GSM gdy nadajników było jak na lekarstwo. Kiedyś mając zajęte ręce, wczesniej włożyłem komórkę do lewej kieszeni koszuli czyli w okolicach serca, do nadajnika na horyzoncie było ze 35km (Pogórze Sudeckie), to mało zawału nie dostałem gdy aparat raczył się logować po utracie sygnału. A każde logowanie po utracie połączenia to pełna moc i procedura od nowa. Dzis podobne efekty można zaobserwować z żelbetowych budynkach lub ich piwnicach bez pikokomórek, niekiedy w lesie na zatylu cywilizacji.
    Tym 5G proszę nie straszyć, bo jak głosi powiedzenie: Nie strasz , nie strasz, bo się ze..asz.

    Poprzedni wątek umarł to pieprzenie wkoło macieju w nowym wątku?
    Czyli troll w czystej postaci.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Nie ma telefonu 5G to Autor tematu nie ma problemu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Szukałeś i nie znalazłeś ani jednego? A próbowałeś w internecie?
    https://instytutsprawobywatelskich.p...%C5%81odzi.pdf


    itd itd itd
    Badania nad tłumieniem fal EM przez organizm ludzki z kolei wskazują na to, iż głębokość wnikania
    (czyli głębokość, na której gęstość mocy penetrującej ciało spada do ok. 10% poziomu mocy
    wnikającej przez jej powierzchnię) waha się od wartości 2-3,3 mm dla częstotliwości 15 GHz do
    0,45–0,6 mm dla częstotliwości 100 GHz [Rappaport, 2015]. Oznacza to, że fale radiowe z tego
    zakresu będą oddziaływać bezpośrednio głównie przy powierzchni organizmu (w ok. 90%), tj. na
    warstwę naskórka i skóry właściwej oraz oko [Wu i wsp., 2015b]. Pomiary konduktywności [Wu
    i wsp., 2015a] pokazują natomiast, że  osiąga wartości z przedziału 32–40 S/m dla częstotliwości
    z zakresu 4–100 GHz, co oznacza, iż ciało ludzkie praktycznie całkowicie blokuje strumień gęstości
    mocy EM dla wyższego zakresu EHF, zaś dla górnej połowy SHF tłumienie to sięga ok. 30 dB (za
    Okumura [2014]). Wnioski te uzasadniają przytoczone w tabeli 2.4.2 sugerowane zawieszenie
    30
    anten gNB w środowisku mikrokomórkowym na wysokości nie mniejszej niż 10 m


    5G, jest tak poważny, że w 2018 r. podjęto decyzję o zainicjowaniu europejskiej sieci naukowej
    specjalizującej się w badaniach z tego zakresu (w ramach programu europejskiej współpracy
    w dziedzinie nauki i techniki, jako akcja COST MyWave).


    limitów określających dopuszczalne działanie
    PEM. Dla przykładu ICNIRP (International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection –
    Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym) w 1998 r.
    zaproponowała, by dla częstotliwości 2–300 GHz najwyższe dopuszczalne natężenie pola
    elektrycznego dla populacji generalnej, uśrednione za pewien okres (od 6 min dla 2 GHz do ok.
    0,2 min dla 300 GHz), wynosiło 61 V/m, czyli ok. 10 W/m2
    (o podstawach naukowych takiej
    propozycji szerzej piszemy w rozdziale 4) [ICNIRP, 1998]. Natomiast grupa BioInitiative
    zaproponowała w 2012 r., na podstawie poziomu najniższych obserwowanych efektów
    oddziaływania PEM i zasady ostrożności, zaledwie 1 mW/m2
    (ok. 0,6 V/m) jako skumulowaną
    ekspozycję na częstotliwości radiowe PEM, której nie powinno się przekraczać na zewnątrz
    budynków [Sage i Carpenter, 2012].


    i chyba najważniejsze: Podsumowując przeprowadzone analizy, można stwierdzić, że przy racjonalnym sterowaniu mocą
    sygnału dla wiązek śledzących użytkowników w pasmach do 40 GHz istnieje możliwość zachowania
    standardów ochrony środowiska obowiązujących w Polsce. Powyżej 40 GHz – nawet w najgorszym
    przypadku – przy pełnej dopuszczalnej mocy i dla punktu obserwacji odległego o 5 m od podstawy
    anteny, do przekroczenia obowiązującego limitu dopuszczalnego natężenia pola w środowisku
    będzie zapas ok. 10 dB – b
    Czyli antena 5G wyczerpie całkowicie dopuszczalny próg promieniowania dla danego użytkownika, no bo go śledzi i nadaje stricte na niego. Rozumiem, że użytkownik 5G będzie znajdował się w buszu gdzie niema innych źródeł promieniowania? Te badania a raczej analiza innych źródeł wyraźnie wskazują na to, że sieci 5G spowoduje przekroczenie norm natężenia pola elektromagnetycznego kilkukrotnie. Oczywiście sama sieć 5G nie będzie tej normy przekraczać, tylko samochód, lodówka, komputer, ruter, gniazdka, mikrofala, indukcja? Ta praca i jej podobne są chybione bo żadna nie zajmuje się całokształtem tylko konkretnym źródłem promenowania PEM.


    O to mi się podoba: Liczba prac naukowych dotyczących biologicznego działania EFM stanowi niewielką część
    artykułów opisujących oddziaływanie całego spektrum PEM. Według bazy PubMed stanowią one
    ok. 2,9% wszystkich opracowań dotyczących PEM (762 vs 26 166). Podobna liczba prac została
    umieszczona w specjalistycznej bazie „EMF research database”, tworzonej w ramach projektu
    WHO pod nazwą EMF-Portal (3,3%). Badania te (zwłaszcza współczesne) są tak nieliczne, że żadne
    autorytatywne gremium naukowe, np. Scientific Committee on Emerging and Newly Identified
    Health Risks (SCENIHR) nie zdecydowało się na ich naukową analizę [SCENIHR, 2015].
    Czyli gość nagrywający film o tym, że krew się zagęszcza po rozmowie telefonicznej, niema znaczenia bo stanowi margines od całokształtu badań? Czyli jeżeli zagotuje się mózg od 5G u każdego 1/1000 to nie będzie miało to znaczenie bo na grypę umiera więcej osób? Nie będę to podsumowywał bo wszytko jasne Ludzie obkładaj cie się 5G ze wszystkich stron bo jest was zdecydowanie za dużo!

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Efekty działania każdego czynnika szkodliwego można podzielić na ostre (występujące zaraz po
    ekspozycji) i odległe. Ze względu na niewielki zakres zastosowań EFM dotychczas nie prowadzono
    badań dotyczących ewentualnych odległych skutków zdrowotnych działania fal EFM, a wiedza na
    temat efektów ostrych pochodzi głównie z badań eksperymentalnych in vitro i in vivo na
    zwierzętach – badania przeprowadzone u ludzi są nieliczne.
    Większość prac pochodzi z krajów byłego Związku Radzieckiego i dotyczy kontrowersyjnych
    z naukowego punktu widzenia zastosowań EFM w terapii medycznej. W opublikowanym w 1998 r.
    przeglądzie badań Pakhomov [1998] zwraca uwagę na „nadprodukcję” prac ZSRR w tej dziedzinie
    w stosunku do reszty świata. Baza EMF Database wersja 3.0 [1997] wymienia 463 publikacje
    z ZSRR o EFM i powiązanych tematów, a jedynie 261 publikacji pochodzących z innych krajów.
    Ponadto badaniom radzieckim nad zastosowaniem EFM w terapii medycznej zarzucano liczne
    braki metodologiczne (np. brak ślepych prób, małą liczebność grup badanych), czy brak teorii
    wyjaśniającej obserwowane efekty, a także niejednoznaczność wskazań do leczenia. Spowodowało
    to, że metoda ta jest w innych krajach praktycznie nieznana.
    Jednak niektóre z obserwacji z badań prowadzonych w byłym Związku Radzieckim zostały
    potwierdzone przy zastosowaniu nowoczesnych metod analizy w znacznie nowszych pracach
    dotyczących możliwego działania PEM [np. Grigoriev i wsp., 2010].
    W naszym opracowaniu przedstawiliśmy istniejące dane literaturowe na temat oddziaływania
    biologicznego EFM, skupiając się na ekspozycjach, jakich spodziewamy się w otoczeniu urządzeń
    systemu 5G. Uwzględniliśmy także najważniejsze efekty ostre powodowane ekspozycją na EFM
    wywołującą efekt termiczny.

    O nie! to już szczyt bezczelności: skupiając się na ekspozycjach, jakich spodziewamy się w otoczeniu urządzeń
    systemu 5G.

    Czyli te "pseudonaukowcy' przeanalizowali takie prace innych jakie wskazywał na życiodajny 5G, no po prostu szczęka opada

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Sianowny łojcze założycielu wątku!
    Zamiast wyczytywac różne bzdury warto porozmawiać z fachowcami oraz w literaturze fachowej poczytać ze zrozumieniem tekstu.
    Tak jak przedpiśca Emtebe napisał, telefonem rządzi BTS. Telefon najpierw nadaje dużą mocą, gdy BTS odbiera go czysto to do słuchawki/smartfona wysyła polecenie "redukuj moc" o kilka dB, tak kolejno w kilku krokach. Więc gęsta sieć nadajników jest korzystna z punktu widzenia abonenta (mniejsza średnia moc nadawania , "trwałość" baterii itp). Założyciel jest młody i pewnie nie pamięta początków GSM gdy nadajników było jak na lekarstwo. Kiedyś mając zajęte ręce, wczesniej włożyłem komórkę do lewej kieszeni koszuli czyli w okolicach serca, do nadajnika na horyzoncie było ze 35km (Pogórze Sudeckie), to mało zawału nie dostałem gdy aparat raczył się logować po utracie sygnału. A każde logowanie po utracie połączenia to pełna moc i procedura od nowa. Dzis podobne efekty można zaobserwować z żelbetowych budynkach lub ich piwnicach bez pikokomórek, niekiedy w lesie na zatylu cywilizacji.
    Tym 5G proszę nie straszyć, bo jak głosi powiedzenie: Nie strasz , nie strasz, bo się ze..asz.

    Poprzedni wątek umarł to pieprzenie wkoło macieju w nowym wątku?
    Czyli troll w czystej postaci.
    Po pierwsze nie umarł lecz został przeniesiony i ma się dobrze, tu wrzucam co nieco. Po drugie jak wynika z tekstu naukowego nadajnik 5G wyczerpuje cały zakres dopuszczalnego promieniowania i trzeba być ślepym i głuchym by nie zadać pytanie co z resztą urządzeń? To w takim razie one będą trujące? Po trzecie nadajniki 5G śledzą każdego z osobna, więc co będzie jak się nas zbierze trzech to co będzie po między nimi, pewnie duch ale nie święty?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie 5G nasze zbawienie!

    5G nasze zbawienie!
    Czyli szybciej Ktoś pódzie do Nieba?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    pkorol to chyba sie z "Dr" Zieba zna

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    (....)
    Jak już wklejasz tekst, to z szacunku dla czytających, mógłbyś go sformatować tak, aby dało się go bez bólu czytać. Jak ci się nie chce, to go nie wklejaj.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    5G nasze zbawienie!
    Czyli szybciej Ktoś pódzie do Nieba?
    Tak

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Spełnij może swoje życzenia.....
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tego do ciebie nie kierowałem li tylko do uzdolnionego inaczej.One nie są przypalone one są z czarnuszką .
    Wybacz ale nie chcę z Tobą polemizować bo wiesz do czego doprowadzisz. Unikajmy siebie jak woda ognia.Niech tak pozostanie.
    Jesteś Wyjątkowym "dyskutantem" na Forum Murator.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A później będzie oskarżanie Moderatorów o niecne działania i brak obiektywizmu.
    Po co to robisz? Po co wprowadzasz takie teksty na FM?

    Może Moderator spełni życzenie @niktspecjalny ?
    Czy ja kłamie, czy wprowadzam w błąd? Jeżeli tak, wskaż właściwą drogę bo błądzę?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Czy ja kłamie, czy wprowadzam w błąd? Jeżeli tak, wskaż właściwą drogę bo błądzę?
    Mój post jest skierowany do @niktspecjalny który napisał do Ciebie
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pokuszę się o banana za wycieczki personalne i wyzwiska. Mówił ci ktoś ,że jesteś pozbawiony wszelkich zasad moralnych w swoim wyidywidualizowanym świecie? Mówisz nieprawdę i zmieniasz świat nastrojowo. Obudziłeś się i koniec.
    na co odpisałem jak powyżej.

    https://www.infor.pl/prawo/prawo-kar...-stalking.html

    PS Może @niktspecjalny znowu nudzi się i szuka kolejnej zaczepki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mój post jest skierowany do @niktspecjalny który napisał do Ciebie

    na co odpisałem jak powyżej.

    https://www.infor.pl/prawo/prawo-kar...-stalking.html

    PS Może @niktspecjalny znowu nudzi się i szuka kolejnej zaczepki.
    Czyli akceptujesz mają bazgraninę?
    W nagrodę masz:

    W przypadku urządzeń, których zadaniem nie jest celowe wytwarzanie pola elektromagnetycznego, mamy do czynienia ze zjawiskami bezpośrednio powiązanymi z fizyką, a opisanymi prawami Maxwella (zob. artykuł I.1. na str. . Wyobraźmy sobie lampkę podłączoną do kontaktu, ale wyłączoną, żarówka nie świeci – prąd wprawdzie nie płynie, ale lampka znajduje się pod napięciem. W przewodzie lampki, na skutek różnicy potencjału, są zatem zgromadzone ładunki wytwarzające pole elektryczne. Po włączeniu żarówka w lampce zaczyna świecić – obwód zamyka się, tworząc ciągłą drogę dla przepływu prądu, lampka wciąż znajduje się pod napięciem. Wokół przewodu lampki, na skutek przepływu ładunków, wytwarza się pole magnetyczne. Lampka to oczywiście bardzo prosty przykład. W rzeczywistości każdy przewód należący do konstrukcji elektrycznej urządzenia jest źródłem pola elektromagnetycznego – a więc nie tylko przewód zasilający, ale też wewnętrzne przewody połączeniowe czy zewnętrzne przewody przyłączy sygnałowych (np. USB czy HDMI).

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony