dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Działka a plaża publiczna

    Zamierzałem kupić działkę rekreacyjną nad jeziorem, ale dzisiaj dowiedziałem się w Gminie że oficjalnie na terenie tej działki jest zgodnie z planem zagospodarowania terenu plaża publiczna. Mogę być właścicielem tej działki, ale o wybudowaniu czegokolwiek nie ma mowy (domek holenderski odpada). Chciałabym zapytać jak to działa? Czy status działki z plażą publiczną ma jakiś status prawny? Jak to w ogóle możliwe, że na terenie całej prywatnej działki jest plaża publiczna? Co ciekawe dotyczy to tylko tej działki i przyległej do niej, a z drugiej strony działki już nie mają tej plaży (wszystkie są przy tym samym jeziorze) Działka ma długość 80 metrów i szerokość 8 metrów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo to jest działka dla tych, co chcą zarabiać na plazowiczach

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, a jakie to ma zastosowanie w praktyce? Jakie są obowiązki prywatnego właściciela takiej działki? Mogę np ogrodzić sobie taką działkę i biwakować pod namiotem? Jakaś ustawa reguluje taki stan prawny jak działka o charakterze "plaża publiczna"?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wartyl

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Snadomierz
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to mamy rozwiązanie:



    Z MPZP:



    Symbol: 32KDW, 20Utp



    Przeznaczenie: Teren dróg wewnętrznych, Teren plaży publicznej (na podstawie Uchwały Rady Miejskiej z 2006 roku - Miejscowy Plan Zagospodarowaniu Przestrzennego Terenów Rekreacyjnych)



    Dodatkowe informacje: Oś widokowa

    Projektowany rurociąg tłoczony kanalizacji sanitarnej

    Projektowany wodociąg

    Istniejący wodociąg do wyłączenia z eksploatacji



    Wyjaśnienie terenu plaży publicznej:



    1. Plażę należy utrzymać trawiastą

    2. Zakaz jakiekolwiek zabudowy

    3. Zabrania się prowadzenie prac ziemnych przekształcających rzeźbę terenu

    4. Istniejący drzewostan do zachowania - dopuszcza się prac kształtujących zieleń, porządkujących i sanitarnych.

    5. Dopuszcza się lokalizację obiektów małej architektury związanej z obsługą plaży

    6. Dopuszcza się możliwość lokalizacji pomostu drewnianego

    7. Zakaz stawiania jakichkolwiek ogrodzeń



    Zastanawiam się tylko po co Gmina uchwala coś takiego? Jak tej działki ogrodzić nawet nie można to po co to komu i będzie tak stało nieużywane przez kolejne lata... A czy jest jakaś zasada raz na jakiś czas ustala się nowy MPZP? Teraz sprzedający powinien mi obniżyć jakieś 50% ceny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony