dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Mały domek mniejsze koszty. Duży domek większe koszty.
    Średnio na 1m2 wychodzi podobnie.

    Koszt gazu nie musi być problemem.
    Są w Polsce większe problemy (i nie mam na myśli polityki).

    Ale lepiej jest mniej płacić niż więcej płacić za taki sam komfort.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Program SDG podaje dla rozstawu 15cm-6,70mb/1m2 dla 20cm-5mb/1m2 Pewnie wejdzie troszkę mniej.Oczywiście musisz do tego doliczyć komunikację do pętli od rozdzielacza zasilanie+powrót
    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Podziel sobie powierzchnię pomieszczenia przez rozstaw np w pierwszym przypadku 4,8 / 0,15 = 32mb rury dodając kilkadziesiąt metrów na tranzyt czyli dojście do rozdzielacza
    Panowie, dzięki.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zawsze liczę poszczegolne petle dla najmniejszej mozliwej Tz, jest to najbardziej optymalna opcja, w szczegolnosci dla PC. Oczywiscie ze majac 10 cm wszedzie masz w miare jednakową temperatur, ale ja tez tak mam w przypadku obliczen i zastosowania rozstawów wiekszych niz te 10 cm tam gdzie 10 cm nie jest wymagane. Czy nie byłoby oszczednosci na materiale i robociznie? Dziwi mnie Twoja deprecjacja obliczen inzynierskich innych instalacji niz niz obliczenia z twojej dziedziny. Obliczen poprawnych i zgodnych ze sztuką. Rozmiem ze obliczenia konstrukcji budynku są wazne ale inne instalacje tez sa wazne bo wplywaja na koszty eksploatacyjne i komfort domowników
    Oczywiście, że są ważne ale od pewnego poziomu, tak samo obliczenia konstrukcji drugorzędnych czy trzeciorzędnych nie są tak ważne. Zawyczaj w domkach nawet murów się nie sprawdza, jedynie jakieś żelbetowe elementy. A nawet gdy mamy do czynienia z elementem pierwszorzędowym np stropem nie wiem czy w 70 -80 % przypadków nawet majster z doświadczeniem zazbroi w miarę poprawnie. Ja inwestorowi jestem w stanie tak zooptymalizować strop, powywalać w większości przypadków podciągi i inne badziewia , tylko, że takie obliczenia kosztują i nikt za nie zazwyczaj nie bedzie chcial zaplacić ekstra. A nawet czasem koszt wykonanania optymalizacji bedzie mniej wiecej równy zaoszczedzonym materiałom. Tak więc ma to sens? O tym mówię , ale Ty sie z tym pogodzić się nie możesz.

    Projekt budowlany pod wzgledem konstrukcji jest słaby i ma bardzo mało szczegółów, a chciałbyś aby ktoś instalacje podłogówki robił na "wypasie"......

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ...Ja inwestorowi jestem w stanie tak zooptymalizować strop, powywalać w większości przypadków podciągi i inne badziewia , tylko, że takie obliczenia kosztują i nikt za nie zazwyczaj nie bedzie chcial zaplacić ekstra. A nawet czasem koszt wykonanania optymalizacji bedzie mniej wiecej równy zaoszczedzonym materiałom. Tak więc ma to sens? O tym mówię , ale Ty sie z tym pogodzić się nie możesz.
    ..
    W swojej dziedzinie mozesz oszacowac oszczednosci na optymalizacji, czy równie dokladnie mozesz to obliczyc w przypadku podłogowki? Nie przenos poziomu oszczednosci z konstrukcji na podłogówkę, to nie to samo.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony