dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie Polecani fachowcy od okien i okna na Podkarpaciu.

    Witam.
    Poszukuje jakieś dobrej firmy od okien a szczególnie punktu sprzedaży i fachowych ludzi którzy tam robią.
    Interesował by mnie rejon Leżajsk i okolice na Podkarpaciu, lub bliskie okolice Rzeszowa. Może ktoś ma jakieś namiary lub opinie o jakiś monterach albo poleca jakiś sklep w tym rejonie.

    Kolejne pytanie które okucia lepsze? Wiem że wszystkie są dobre ale w każdym sklepie jest inna gadka. Które z tych 3 okuć Roto NX, Winkhaus Autopilot, MACO MULTI-MATIC to najlepszy wybór?

    Też skupiam się na firmach które robią te okna. Mam upatrzone okna u Peteckiego ma punkt sprzedaży w Leżajsku ale nie wiem jak stoi z montażem u nich, cena podobna jak u innych . Okna też wycenił mi salon Vidok w leżajsku jakoś 2-3tys drożej niż Petecki. Wycenę też zrobiło parę innych firm mniejszych ale u których większości okna robi firma krzak.
    A może się skupić na Oknoplast w Rzeszowie ale oni pewnie najwięcej policzą a też nie wiadomo jak u nich z montażem.
    Niby były jakieś dobre opinie na forum o firmie Uni-mar z Tarnowa i mają okna z firmy Vetrex ale więcej nic nie wiem

    Profile na których się skupiam to ( Dom nowe budownictwo) :
    -Veka softline 82 md jest u Peteckiego i Vidok na Okuciach Roto NX
    -Winergetic Premium od Oknoplast okucia whinehouse prolight
    -(Veka V82 okucia ROTO Vetrex)
    Z tego co słyszałem niby salamander 82 jest trochę gorszy od Veki a w salamander 92 nie chce się pchać bo niby wygina te okna.


    Jeszcze jedno pytanie czy jest sens iść w ciepły montaż czy to ściema i wyciąganie kasy? parapety, folia czy może sama listwa pod oknem do czego jest sens dopłacić ? Tak samo te zimowe obniżki cen jest coś w tym prawdy czy to tylko kit?

    Prosiłbym o opinie szczęśliwych posiadaczy okien i również tych mniej zadowolonych
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Za dużo pytań jak na jeden post (a nikomu nie chce się pisać długiej odpowiedzi), ale spróbujmy:
    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    Witam.
    Poszukuje jakieś dobrej firmy od okien a szczególnie punktu sprzedaży i fachowych ludzi którzy tam robią.
    Interesował by mnie rejon Leżajsk i okolice na Podkarpaciu, lub bliskie okolice Rzeszowa. Może ktoś ma jakieś namiary lub opinie o jakiś monterach albo poleca jakiś sklep w tym rejonie.
    Polecane firmy na Oknoteście to nie są przypadkowe wrzutki, a bardzo wypracowane marki:
    http://oknotest.pl/rekomendacje
    Znajdziesz tam także kogoś ze swojego regionu.

    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    Kolejne pytanie które okucia lepsze? Wiem że wszystkie są dobre ale w każdym sklepie jest inna gadka. Które z tych 3 okuć Roto NX, Winkhaus Autopilot, MACO MULTI-MATIC to najlepszy wybór?
    Ja cenię sobie najbardziej Roto (kwestia własnych doświadczeń), ale to nie marka jest ważna, a producent i "komplet" okuć jaki dobierze do swojego produktu. Może się zdarzyć, że producent na okuciu A zrobi fajne okno, ale np. z okuciem B wyjdzie mu źle. A u producenta B może być odwrotnie. Także - to ma znaczenie drugorzędne.



    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    A może się skupić na Oknoplast w Rzeszowie ale oni pewnie najwięcej policzą a też nie wiadomo jak u nich z montażem.
    Niby były jakieś dobre opinie na forum o firmie Uni-mar z Tarnowa i mają okna z firmy Vetrex ale więcej nic nie wiem
    .
    Zamiast gdybać po prostu ich wyceń.


    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    ...
    Z tego co słyszałem niby salamander 82 jest trochę gorszy od Veki a w salamander 92 nie chce się pchać bo niby wygina te okna.
    .
    Taka opinia mi bardzo na rękę, ale ona kompletnie nie ma oparcia w faktach a jedynie opiniach sprzedawców. Wystarczy dwóch ludzi z nieczystymi intencjami by zafałszować rzeczywistość.


    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie czy jest sens iść w ciepły montaż czy to ściema i wyciąganie kasy? parapety, folia czy może sama listwa pod oknem do czego jest sens dopłacić ? Tak samo te zimowe obniżki cen jest coś w tym prawdy czy to tylko kit? .
    W pierwszym linku, na stronach okontestu znajdziesz mnóstwo artykułów i badań. Poczytaj, wyciągnij swoje wnioski, chyba że wolisz mój: powinno się, bo warto robić dobrze.

    Odnośnie rabatów: a widzisz zimę? One już się skończyły. Najlepsze są zawsze na koniec roku (listopad/grudzień). W tym roku widziałem je jeszcze w styczniu, aktualnie nie ma żadnych (u dwóch dostawców których pisma czytam). Także - Ci co zamówili okna wcześniej zrobili dobry interes. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za tą odpowiedz na pewno zaglądnę na podaną stronę i poczytam. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś przemyślenia to chętnie wysłucham

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zanim zatwierdziłem poprzednią odpowiedź upewniłem sie, czy na pewno te promocje się zakończyły. W międzyczasie przyszedł mail o przedłużeniu, ale jest już ciut mniej niż wcześniej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jeszcze mam pytanie odnośnie promocji, czy są też w lecie jakieś promocje albo oferty że np kolor w gratisie itp? Czy tylko te promocje zimowe.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wszystko zależy od danego sezonu. W tym roku wierzyć mi się nie chciało w realność promocji zimowych. Podwyżek było przez cały rok tyle, że nie wiadomo ktora realna i czy któraś nie pojawiła się extra "pod promocję". Powiedzmy, że to tylko mój brak wiary.
    Fakty są takie, że promocje w miarę upływu czasu topnieją by w okolicach marca-kwietnia zaniknąć całkowicie. Potem zaczynają się podwyżki i aż do jesieni.

    Nie ma już takiej sezonowości w branży by liczyć na prawdziwe promocje. Tym bardziej tak duże, jak kolor gratis (to blisko 10% za jedną stronę), a przy rentowności firm na poziomie kilku % tak wysoka obniżka to byłby jakiś "cud", co oznacza że należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuje za rozwiniętą odpowiedz

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Za dużo pytań jak na jeden post (a nikomu nie chce się pisać długiej odpowiedzi), ale spróbujmy:

    Polecane firmy na Oknoteście to nie są przypadkowe wrzutki, a bardzo wypracowane marki:
    http://oknotest.pl/rekomendacje.
    ...dziś opinie, testy etc są takim samym towarem, jak wszystko inne...


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Odnośnie rabatów: a widzisz zimę? One już się skończyły. Najlepsze są zawsze na koniec roku (listopad/grudzień). W tym roku widziałem je jeszcze w styczniu, aktualnie nie ma żadnych (u dwóch dostawców których pisma czytam). Także - Ci co zamówili okna wcześniej zrobili dobry interes. .
    nieprawda; listopad / grudzień to w tej branży sezon, bo wszyscy chcą zamykać budynki przed zimą...

    do autora wątku: zainteresuj się profilami niemieckiej firmy Koemmerling 82mm oraz pakietami szybowymi z tzw. ciepłą ramką; w zależności od zasobności portfela zejdziesz nawet do 0.85W/m2K dla całego okna... do tego okucia Roto i będzie Pan zadowolony...

    i jeszcze jedno: okna nie wyginają się z powodu profilu marki x czy y a z powodu spartolonego montażu...
    Ostatnio edytowane przez Hipka ; 04-02-2020 o 21:01

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    ...dziś opinie, testy etc są takim samym towarem, jak wszystko inne... ...
    Brzydka sugestia.
    Czytasz czasem tamte artykuły? Bo o nich mówię. Czy tylko negujesz, bo Ci nie na rękę. Zobacz - mnie nie ma wśród firm rekomendowanych. A po znajomości bym się nie pogniewał.. I na pewno nie jest to kwestia pieniędzy. A może jest? bo powinienem podjąć się jakieś wymagającej, nowatorskiej roboty, zaprosić oknotest, firmy od badań szczelności itp i poddać się ocenie... a to może kosztować, ale na pewno nie przelew na rzecz portalu.

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    nieprawda; listopad / grudzień to w tej branży sezon, bo wszyscy chcą zamykać budynki przed zimą... .
    Nie wiem z jakiego regionu piszesz. Ja od 22 lat pracuję we wschodniej części kraju i tu od dobrej dekady utarły się takie standardy: listopad/ grudzień startują promocje. Firmy chętnie biorą zaliczkę na poczet okien robionych wiosną.
    Znam też przypadek firmy która zaczęła promocję zimową we wrześniu. Nim przyszła wiosna zbankrutowała...

    Co do reszty Twojej wypowiedzi: większość okien na profilach 82mm z pakietem 0,5 ma Uw referencyjne lepsze niż 0,8...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @ninja997 Wypada wykazać się patriotyzmem lokalnym i wybrać znanego producenta z pod Rzeszowa
    Przetrząsnąłem wiele salonów okiennych osobiście i najlepiej wypadł firmowy salon w Radomiu powyższego producenta.
    Przed zakupem okien zwiedzałem też rzeszowskie targi budowlane jak i rzeszowski salon okien, bo tam tylko mieli na wystawie HST, który mnie interesował.

    Może warto iść drogą zwiedzania salonów okiennych i wszelkich targów budowlanych. Dzisiaj Budma ruszyła.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    nieprawda; listopad / grudzień to w tej branży sezon, bo wszyscy chcą zamykać budynki przed zimą...
    ...
    Znawca rynku okien nie jestem ale tak na logikę to chcac zamknąć budynek przed zimą to chyba trochę późno żeby zamawiać okna w grudniu (bo trzeba dobre kilka tygodni na produkcję + wolny termin ekipy montażowej + jeszcze trafić w sprzyjające temperatury).
    Z rozmów w salonach wynika że w ubiegłych latach największe obłożenie ekipy montażowe mialy wiosną gdy następował natłok montaży okien zamówionych przez zimę. Fakt że w tym roku zima jakbyjej nie było więc może być inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Krzsiek85 ; 05-02-2020 o 00:17

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brzydka sugestia.
    Czytasz czasem tamte artykuły? Bo o nich mówię. Czy tylko negujesz, bo Ci nie na rękę. Zobacz - mnie nie ma wśród firm rekomendowanych. A po znajomości bym się nie pogniewał.. I na pewno nie jest to kwestia pieniędzy. A może jest? bo powinienem podjąć się jakieś wymagającej, nowatorskiej roboty, zaprosić oknotest, firmy od badań szczelności itp i poddać się ocenie... a to może kosztować, ale na pewno nie przelew na rzecz portalu.
    \
    nie pisałam personalnie a ogólnie
    portal, jak portal... każda branża ma taki portal, który kreuje modę / trendy - najczęściej na to, na czym można grubo strzyc barany albo na to, co zalega po magazynach...

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie wiem z jakiego regionu piszesz. Ja od 22 lat pracuję we wschodniej części kraju i tu od dobrej dekady utarły się takie standardy: listopad/ grudzień startują promocje. Firmy chętnie biorą zaliczkę na poczet okien robionych wiosną.
    Znam też przypadek firmy która zaczęła promocję zimową we wrześniu. Nim przyszła wiosna zbankrutowała...
    akurat w tej chwili po sąsiedzku

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Co do reszty Twojej wypowiedzi: większość okien na profilach 82mm z pakietem 0,5 ma Uw referencyjne lepsze niż 0,8...
    uśredniłam do dziesiątej części po przecinku, bo mało który (czytaj: żaden) dom nie składa się z okien o wymiarach referencyjnych...
    oczywiscie można się napinac do 3 miejsc po przecinku ale % klientów płacących za <0,75 w/m2K jest znikomy...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzsiek85 Zobacz post
    Znawca rynku okien nie jestem ale tak na logikę to chcac zamknąć budynek przed zimą to chyba trochę późno żeby zamawiać okna w grudniu (bo trzeba dobre kilka tygodni na produkcję + wolny termin ekipy montażowej + jeszcze trafić w sprzyjające temperatury).
    Z rozmów w salonach wynika że w ubiegłych latach największe obłożenie ekipy montażowe mialy wiosną gdy następował natłok montaży okien zamówionych przez zimę. Fakt że w tym roku zima jakbyjej nie było więc może być inaczej.
    w tym roku nie ma zimy, to raz
    dwa: zapewniam Cię, że im większa przedpłata, tym termin lepszy

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuje za kolejne sugestie. Myślałem że może ktoś jeszcze się wypowie z okolicy Leżajsk, Rzeszów.
    Radom za daleko jak dla mnie.
    Firma BEMA-RES z Rzeszowa też jest wysoko oceniana, miał ktoś może z nią styczność ? Wie ktoś może na jakich oknach robią i profilach bo mało informacji mają na stronie.
    Okna myślę zamówić koło czerwca, miałem zamawiać teraz lecz się już pokończyły wyprzedaże i też czekam na zastrzyk gotówki.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    zapewniam Cię, że im większa przedpłata, tym termin lepszy
    Kompletnie nie rozumiem co masz na myśli

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hipka, tak się złożyło, że potraktowałem Twój wpis personalnie.
    Tak wyraźnie wypowiedziane słowo "nieprawda" odebrałem jako zarzucenia mi oszustwa, czym mojej sympatii się nie zdobywa.
    Nie bronię nikomu krytyki. Obserwuję rynek od lat i wnioski przedstawiam patrząc z szerszej perspektywy a nie tylko przez pryzmat swojego podwórka ;p
    W kwestii ostatniego zdania też się nie zgadzam. To zależy od konkretnej firmy. Zawsze operowałem u dużych dostawców i tu reguły były jedne: termin realizacji najszybszy możliwy lub inny wskazany w odleglejszym terminie, i wielkość zaliczki nie ma specjalnie znaczenia (wręcz termin odwleczony może wymagać wiekszej zaliczki).
    Być może mały producent może sobie robić roszady i dzielić zlecenia na lepsze i gorsze..

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    \
    nie pisałam personalnie a ogólnie
    portal, jak portal... każda branża ma taki portal, który kreuje modę / trendy - najczęściej na to, na czym można grubo strzyc barany albo na to, co zalega po magazynach... ..
    Zbytnio uogólniasz. Ten portal znam chyba od początku jego istnienia. Nie ma u nich sklepu oferującego materiały a są głównie materiały mające oparcie w przepisach, zarówno technicznych jak i prawnych. Także uważam, że w tym przypadku Twoja opinia jest zbyt uogólniająca. Zupełnie jakby mówić, że wszystkie firmy odwalają fuszerki. W końcu po co mają się starać jak liczy się zysk i strzyżenie baranów? To obciąć z okna jak najwięcej....

    Ps. Oczywiście to sarkazm, a ja nigdy nie traktuję swojej pracy jako biznes, a szczególnie nastawiony na strzyżenie.



    Cytat Napisał ninja997 Zobacz post
    Firma BEMA-RES z Rzeszowa też jest wysoko oceniana, miał ktoś może z nią styczność ? Wie ktoś może na jakich oknach robią i profilach bo mało informacji mają na stronie..
    Jeśli dobrze kojarzę, to sprzedają okna z Adamsa. Z Twojego regionu jest Cinek (polecany Uni-Mar Tarnów) - szkoda że dawno go nie było na forum, bo potrafi racjonalnie dyskutować.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-02-2020 o 13:06
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ninja997

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Okna AdamS, czytałem wiele negatywnych opinii o tych oknach, a jakie jest wasze zdanie? Wina okien, fabryki czy znowu zły montaż ?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @ninja997 Ależ ja absolutnie nie wysyłam Ciebie do Radomia. Zresztą tam zmieniła się ekipa, której nie polecę.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Zupełnie jakby mówić, że wszystkie firmy odwalają fuszerki. W końcu po co mają się starać jak liczy się zysk i strzyżenie baranów? To obciąć z okna jak najwięcej....

    Ps. Oczywiście to sarkazm, a ja nigdy nie traktuję swojej pracy jako biznes, a szczególnie nastawiony na strzyżenie.
    masz racje, ale teoria sobie a życie sobie... (nie piszę o Tobie);
    dowodem ten wątek, gdzie gość pyta na forum, gdzie na Podkarpaciu ( ~1/9 kraju) kupić okna tak, żeby uczciwie zapłacić i mieć święty spokój i - tak naprawdę - jest z tym gruby problem... śmiesznie o tyle, że każdy z forumowych pisarzy jednak okna ma a polecić nie ma kogo...

    co do relacji wysokość zaliczki - termin realizacji - nie mów mi, ze ten, co przedpłaca 30% ma ten sam termin, co przedpłaca 80%...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Zbytnio uogólniasz. Ten portal znam chyba od początku jego istnienia. Nie ma u nich sklepu oferującego materiały a są głównie materiały mające oparcie w przepisach, zarówno technicznych jak i prawnych. Także uważam, że w tym przypadku Twoja opinia jest zbyt uogólniająca.
    w poprzednim wcieleniu zawodowym w innej branży stałam po drugiej strony barykady i zapewniam Cię, że wolontariat to to nie jest

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony