dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Studnie rewizyjne - jaki poziom rur?

    Witam. Z mozołem rozprowadzam sobie drenaż wokół ław piwnicy i jestem na etapie montażu studni rewizyjnych, do których dochodzą rury drenarskie. Zastanawia mnie na jakich poziomach prawidłowo umieścić w nich rurę dolotową i wylotową. Studnia będzie mieć zabetonowane dno, żeby zbierająca się w nich woda nie wydostała się w obszar ławy. Betonowe dno studni będzie o ok 10 cm poniżej od dna dochodzącej rury drenarskiej. Studnia ma za zadanie zbierać osady i wypuszczać czystą wodę do rury wylotowej. Osad będzie wypompowywany raz na rok z takiej studni. Czy rura wychodząca z tej studni ma być na takim samym poziomie jak dolotowa, niżej czy wyżej? Obliczyłem że jeśli wylotowa będzie o ok 1 cm wyżej od doprowadzającej to w doprowadzającej teoretycznie powinna zalegać woda na odcinku 230 cm.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wylot (odpływ) wyraźnie niżej niż wlot z sączków (ze 2 cm), woda nie powinna stać w rurach aby osady nie sedymentowały na dnie rur. Ruch wody powinien spłukać osad do studzienek. Rury ze spadkiem około 2%
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 04-02-2020 o 00:22

  3. #3

    Domyślnie

    2% to na ławie o długości 14m będzie 7 cm spadku?
    Piszesz ze rura wylotowa niżej o 2 cm, ale przy 4 studniach to daje obniżenie rur o 8cm a do tego dochodzi jeszcze spadek gdzie na ostatnim odcinku wychodzi 17cm to wyjdzie że dren powinie zejść mi nieco poniżej ławy a nie można go umieszczac poniżej żeby nie wymył gruntu.

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba ze coś źle policzyłem bo uwzględniam że początek górnej powierzchni rury drenarskiej ma być ok 8-10 cm poniżej górnej krawędzi ławy? Czy tu chodzi o dolną powierzchnię rury? Czyli góra rury zaczyna się na rowni z górn powierzchnią ławy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony