Myślę o ociepleniu stropu na poddaszu nieużytkowym. Dach z blachodachówki, bez pełnego odeskowania, z folią paroizolacyjną (nie wiem czy jeszcze jest bo już 5 lat nie zaglądałem od nowości).
W każdym razie sufit w mieszkaniu gorący, więc coś pewnie ucieka przez strop.
Czy trzeba to jakoś sprawdzić (termokamera) czy w ciemno ocieplać? Strop gotowe płyty położone na ścianach. Chyba czymś zalane bo w mieszkaniu widać jak się płyty oddzielają, ale na poddaszu nie więc pewnie czymś zalane.
Sprawdzać strop? rozkuwać to czym jest zalany?

Gdyby nie było żadnej termoizolacji, to bym tylko lekko odkurzył i położył styropian 2 warstwy i to przykryłbym płytami osd wystarczy 18mm ?
A styropian np. grafitowy 2 warstwy ale jakiej grubości? Np. jakbym taki wziął https://styropianonline.pl/styropian...-fasada-grafit
tylko nie wiem jaka grubość no i w ogóle nie ma info o wytrzymałości na obciążenie, producencie itp. To bym sprawdził przed zakupem, żeby miał conajmniej CS(10)70 żeby jak ktoś zacznie skakać po tych płytach żeby go nie zniszczył.

Trzeba styro kleić czy wystarczy ciasno ułożyć? Przykrycie osd wystarczy czy trzeba folię paroprzepuszczalną?
Zastanawiam się też nad tym ile to wytrzyma, bo czytałem o myszach itp. Zalanie tego jastrychem zamiast osd zapobiegłoby zagrożeniu?
Myślałem o folii paroprzepuszczalnej na wierzch, ale skoro teraz jej nie ma to co zmieni styropian i płyta osd?
Chciałbym żeby izolacja była porządna, z drugiej strony jak najtańszai jak najmniej pracy.
A jakby nawet płyt osd nie dawać tylko np. w 1-nym miejscu ze 2-3 płyty, tylko a reszta niech leży bez żadnego przykrycia? No i tu nasuwa się pytanie tym bardziej, kleić? folią przykrywać paroprzepuszczalną?
A może tak w ogóle leżeć na wierzchu? albo myszy się wprowadzą albo światło go zniszczy? Niby mam zakryte okno dachowe folią czarną...
Jak są zagrożenia to może lepiej wezwać ekipę i niech zaleją ten styro - będzie bezpieczny i zaoszczędzę na płytach osd.