dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Portal z kafli

    Chce zrobic portal z kafli, taki jak na zdjeciach:



    O ile kwestia szafy z plyt k-w byla walkowana na forum milion razy to co do samego portalu mam pare watpliwosci i nie do konca wiem jak to ugryzc:
    - czy miedzy kaflami pozstawiac fuge? Jesli tak to jaka szeroka i czym potem wypelnic?
    - laczyc kafle w wieksze panele i potem montowac do szafy czy kleic pojedynczo? Pierwszy sposob wydaje mi sie latwieszy bo moge elementy skladac poziomo np. na stole
    - jaka zaprawa laczyc kafle miedzy soba?
    - jak polaczyc portal z szafa z plyty k-w? Tylko zaprawa czy jeszcze jakos mechanicznie. Troche sie obawiam ze jak jedno odspoi sie od drugiego to portal najnormalniej sie przewroci.
    - jak zrobic wieniec/nadproze z tych kafli? Czy potrzebny jest tam jakis element ktory to wzmocni zeby sie nie zlamalo?
    Kafle ktore mam na to zakupione sa z Kafelkara.
    Moj projekt wyglada jak na rysunku w sketchup'ie:


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Zajrzyj tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-kafle-z-pieca
    Ja zrobiłem coś dość podobnego, co ty planujesz wg instrukcji z powyższego wątku i stoi

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zdecydowanie najprościej zrobić to metodą zduństwa tradycyjnego. Mniej czynności i procedur do zapamiętania, choć nauka trwa zwykle 3 lata (na czeladnika), lub 6 lat (na mistrza).

    Kafle szlifujemy dopasowując w celu łączenia bez fugi. Glinę można kupić gotową (zmieszaną z piaskiem). Kafle i wypełnienie (cegły, płytki szamotowe, dachówki, gruz) moczymy. Część wypełnienia powinna być sucha, by wyciągała wilgoć. No i budujemy... Nadproże zrób z jakiegoś kątownika najlepiej. Do szafy drutem można przywiązać, zakotwionym w kaflach wypełnionych gliną i pozostałymi materiałami....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony