dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Domyślnie Syczenie w zimnym kominku z płaszczem

Witam serdecznie. Mam dość ciekawy problem. A mianowicie gdy kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym jest zimny słychać bardzo głośne syczenie, tak jakby przepływ wody. Zaznaczam że na wskaźniku nie mam ubytków wody, pompa nie pracuje. Co to może być. Kominek mam 8 lat. Bardzo często palimy w nim bo poprostu taniej niż ogrzewanie gazowe. Które również posiadam. To syczenie od dwóch lat czy zima czy lato. Słychać to tylko gdy wszystko wystygnie. Proszę o jakieś rady co to może być

Lider FORUM (min. 2800)
    Bertha

Kod pocztowy
    58-000

Domyślnie

Smart kominek! Ostrzega cię jasno: kominkowy kreSSSSSSS palenia nadchodzi!

Lider FORUM (min. 2800)
    Bertha

Kod pocztowy
    58-000

Domyślnie

Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Smog cie na łebek spadł? .
    Yes, masz rację. Przez kilka lat mieszkałem w okolicy intensywnie inhalowanej dwusiarczkiem węgla, to musiało mnie się na łeb rzucić.
    Kochana władzunia zamiast zdezaktywować smród (śmierdzi, lecz nie szkodzi -- tak była linia partii), wybudowała kominek wysoki na 150m aby łaskę śmierdzącą rozścielić na większy obszar. Wszystkim po równo! To widok już po likwidacji zakładu http://www.karolnienartowicz.com/wp-content/uploads/2014/08/Jelenia-Góra-15.jpg

Smog jest, lecz ubogi w CS2.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 05-02-2020 o 13:27

Domyślnie

To jest dla mnie porażka i to 8 lat użytkowania że dopiero teraz zaczęło syczeć na zimno.[/QUOTE]

Nie rozumiem Cię dlaczego porażka że dopiero po 8 latach zaczęło syczeć?

Domyślnie

zdałeś sobie trudu, by odnaleźć miejsce syczenia?

Domyślnie

Cytat Napisał dbx Zobacz post
    zdałeś sobie trudu, by odnaleźć miejsce syczenia?
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.

Domyślnie

Cytat Napisał Romi888 Zobacz post
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko....Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.
    to jakim cudem ktoś z forum ma wiedzieć co syczy? a może to szczur, jak się ochłodzi po grzaniu, tak syczy w swoim języku, albo inny wąż?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar niktspecjalny
    Kod pocztowy
    24-224
    Dzielnica
    Kępa
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

Domyślnie

Cytat Napisał Romi888 Zobacz post
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.
    HIPOTETYCZNIE i w mojej subiektywnej ocenie.
    Masz złą instalacje i ten ukł. zamknięty.Syczenie jest następstwem zagotowania wody w układzie.Masz zawór
    ukryty za obudową i jak przegrzejesz układ to syczy powietrze. Przerób instalację ,na tą normalną.Możesz coś konkretnego o niej powiedzieć? Fotki.
    Istnieje zło, które mi nie szkodzi ,jak i dobro ,które mi nie służy.
    Leonardo da Vinci

Bo nigdy, przenigdy, nie powinieneś przepraszać za to, że po prostu jesteś sobą.
    Odpowiadam za to co powiedziałem ale nie za to co zrozumiałeś.
    ktoś dla ciebie
    Dom z 2007 r .185 m2 ,kub 850 m3 ,z podd.uż. ocieplonym 15 cm , z porothermu 35 cm.Całość tutaj tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia