dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Syczenie w zimnym kominku z płaszczem

    Witam serdecznie. Mam dość ciekawy problem. A mianowicie gdy kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym jest zimny słychać bardzo głośne syczenie, tak jakby przepływ wody. Zaznaczam że na wskaźniku nie mam ubytków wody, pompa nie pracuje. Co to może być. Kominek mam 8 lat. Bardzo często palimy w nim bo poprostu taniej niż ogrzewanie gazowe. Które również posiadam. To syczenie od dwóch lat czy zima czy lato. Słychać to tylko gdy wszystko wystygnie. Proszę o jakieś rady co to może być

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Smart kominek! Ostrzega cię jasno: kominkowy kreSSSSSSS palenia nadchodzi!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Smog cie na łebek spadł? .
    Yes, masz rację. Przez kilka lat mieszkałem w okolicy intensywnie inhalowanej dwusiarczkiem węgla, to musiało mnie się na łeb rzucić.
    Kochana władzunia zamiast zdezaktywować smród (śmierdzi, lecz nie szkodzi -- tak była linia partii), wybudowała kominek wysoki na 150m aby łaskę śmierdzącą rozścielić na większy obszar. Wszystkim po równo! To widok już po likwidacji zakładu http://www.karolnienartowicz.com/wp-content/uploads/2014/08/Jelenia-Góra-15.jpg

    Smog jest, lecz ubogi w CS2.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 05-02-2020 o 13:27

  4. #4

    Domyślnie

    To jest dla mnie porażka i to 8 lat użytkowania że dopiero teraz zaczęło syczeć na zimno.[/QUOTE]

    Nie rozumiem Cię dlaczego porażka że dopiero po 8 latach zaczęło syczeć?

  5. #5

    Domyślnie

    zdałeś sobie trudu, by odnaleźć miejsce syczenia?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    zdałeś sobie trudu, by odnaleźć miejsce syczenia?
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romi888 Zobacz post
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko....Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.
    to jakim cudem ktoś z forum ma wiedzieć co syczy? a może to szczur, jak się ochłodzi po grzaniu, tak syczy w swoim języku, albo inny wąż?

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romi888 Zobacz post
    Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.
    HIPOTETYCZNIE i w mojej subiektywnej ocenie.
    Masz złą instalacje i ten ukł. zamknięty.Syczenie jest następstwem zagotowania wody w układzie.Masz zawór
    ukryty za obudową i jak przegrzejesz układ to syczy powietrze. Przerób instalację ,na tą normalną.Możesz coś konkretnego o niej powiedzieć? Fotki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony