dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nietypowe zacieki po deszczu, proszę o podpowiedź

    Witam,
    Niedawno zrobiliśmy elewację domu.
    Wszystko wydaje się być zrobione dobrze, nie mam zastrzeżeń do wykonawcy, pojawił się jednak problem w postaci nietypowych zacieków po deszczu.
    Wiem, że postów na temat plam na elewacji jest mnóstwo, jednak nie znalazłem żadnego, gdzie zacieki byłyby na podobnej zasadzie co u mnie.
    Są to pionowe strużki, które pojawiają się tylko na dolnej części elewacji. Plamy są tylko w 3 miejscach, stosunkowo niedaleko od siebie, nigdzie indzie w domu ich nie ma.
    Po wyschnięciu zostaje tam zaciek.
    Czy ktoś może podpowiedzieć co może przyczyną? Czy może to być wina wykonawcy?
    Czy przyczyną może być jakaś nieszczelność rynny, skąd woda spływa na sam dół i wypływa spod górnej (tej jasnej) częsci elewacji?
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	440439
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele1.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	440440
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele2.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	440441

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pewnie spływa pod styropianem i trafiając na listwę/folię/papę wypływa.

    Pytanie, skąd tam się bierze? Obadaj wyżej - po sam dach. Mogą to też być skropliny z membrany dachowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw rynnę, bo na białej elewacji równiez jest duzy zaciek.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Na białym widać zaciek. Na wysuszonej dolnej krawędzi białego uformuj kapinos z plasteliny (da się odkleic na ciepło i nie zniszczy elewacji, silikon jest za mocno przylega i nie zdejmiesz bez uszkodzenia tynku). Jeśli będa krople na plastelinie, to spływa po białym i zawija się na szare. Jeśli kropli nie bedzoie (dziwne, bo skąd zacieki na białym?) to poci się ściana i wypływa spod białego na szary.
    Kiedy budowane ściany? Zdążyły wyschnąć przed ociepleniem?

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Jeszcz dosyć ważna uwaga, przy okazji tego, że jasna ściana ma plamy. Otóż zdjęcia zrobiłem podczas deszczu, jasna ściana jest cała równomiernie mokra, nie ma plam. Te suche miejsca, które widać na zdjęciach to efekt tego, że powyżej jest parapet i daszek na wejściem. Problem pojawia się dopiero przy ciemnej ścianie - jest równomiernie mokra dołem (odbijająca się woda od chodnika) i ma tylko te 3 miejsca z zaciekiem, które widać w pierwszym moim poście.
    Jeszcze uwaga co do samego ocieplenia - ta akurat ściana była ocieplona ok. 10lat temu. Obecnie docieplaliśmy pozostałe ściany, na tej położono tylko siatkę i nowy tynk.
    Doły (ciemna ściana) były robione wszędzie teraz, przez obecną ekipę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele4.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	440446
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele5.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	440447

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał woycieh Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Jeszcz dosyć ważna uwaga, przy okazji tego, że jasna ściana ma plamy. Otóż zdjęcia zrobiłem podczas deszczu, jasna ściana jest cała równomiernie mokra, nie ma plam. Te suche miejsca, które widać na zdjęciach to efekt tego, że powyżej jest parapet i daszek na wejściem. Problem pojawia się dopiero przy ciemnej ścianie - jest równomiernie mokra dołem (odbijająca się woda od chodnika) i ma tylko te 3 miejsca z zaciekiem, które widać w pierwszym moim poście.
    Jeszcze uwaga co do samego ocieplenia - ta akurat ściana była ocieplona ok. 10lat temu. Obecnie docieplaliśmy pozostałe ściany, na tej położono tylko siatkę i nowy tynk.
    Doły (ciemna ściana) były robione wszędzie teraz, przez obecną ekipę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele4.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	440446
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele5.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	440447
    Jak tak twierdzisz, to może oznaczać że deszcz zacina na biała ścianę, która na dolnej krawędzi nie ma kapinosa (wiem, wyuzdane życzenie) podcieka poziomo i spływa po szarym. Połączenie białe-szare jest zagrożone podmakaniem, cudów nie ma. Na dole białego uformuj wałeczek z silikonu i masz kapinos gotowy. Osobny temat że okap dachu jest chyba symboliczny lub bardzo zacinał deszcz? Będzie jak tu https://polska-org.pl/6883377,foto.h...Entity=6883375

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony