dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chriiistof

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-303
    Posty
    3

    Domyślnie KOWR vs. zgoda na podział geodezyjny vs. MPZP

    Witam Szanowne Panie i Panów

    Prześwietliłem Forum w temacie odłączenia gruntu rolnego od gruntu rekreacyjnego ale nie znalazłem odpowiedzi na mój odosobniony przypadek.

    DANE WEJŚCIOWE - tak to nazwę aby mieć pewność że wszystko zawarłem co jest istotne w tym temacie:
    1. Chcę kupić działkę 1,2ha obok mojej działki która ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego na całości (MPZP).
    2. Działka ma 1,2ha a MPZP dla tej działki stanowi że:
    a) 1,16ha to symbol UT (usługi turystyczne, czyli rekreacyjne z możliwością zabudowy),
    b) 0,04ha to symbol R1 (tereny rolne bez prawa zabudowy).
    3. Z uwagi na te nieszczęsne 0,04ha oznaczone jako R1 oraz to że działka ma powyżej 1ha, będzie potrzebna zgoda KOWR.
    4. Działka 1,2ha nie ma dostępu do drogi publicznej. Ma dostęp do drogi tylko wtedy kiedy połączę ją z moją działką.
    Piszę o tym celowo, gdyż jeśli byłby formalny dostęp do drogi publicznej, to można byłoby wystąpić do Urzędu Gminy o podział nieruchomości z uzasadnieniem zapisów MPZP, czyli zrobiłbym 2 działki osobne: 0,04ha jako rolne i 1,16ha jako rekreacyjne (czyli możliwość zabudowy kilkoma domkami).

    PYTANIE: czy ktoś się orientuje, czy jeśli kupię tą działkę, ze zgodą KOWR (czyli wszystkie obostrzenia KOWR o niezbywaniu itp). To czy po zakupie mógłbym wystąpić do KOWR z wnioskiem o oddzielenie (czyli podział geodezyjny) części rekreacyjnej od części rolnej zgodnie z przeznaczeniem czyli zapisami MPZP? Oczywiście ja już dostęp do drogi publicznej będę miał poprzez połączenie tej działki do mojej.

    Uprzedzam pytania, nie chcę dawać podmiotowi sprzedającemu dostępu do drogi publicznej, gdyż nie mam pewności czy mi sprzeda i zapewne jak podmiot sprzedający będzie miał dostęp ode mnie to może powiedzieć inną cenę.

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez chriiistof ; 05-02-2020 o 22:02

  2. #2

    Domyślnie

    umów się u notariusza, on ci wszystko wytłumaczy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chriiistof

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, rozmawiałem z notariuszką, ona twierdzi że tak nie można, jednak nie była pewna bo nigdy nie miała takiego przypadku .
    key1, jak myślisz jest to możliwe ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Czy w MPZP sa zapisy ograniczające powierzchnię działek przy podziałach wtórnych? Taki zapis blokuje temat.

    Spytaj też innego notariusza.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chriiistof

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    MPZP daje możliwość podziału działek rekreacyjnych, z jednym ograniczeniem powierzchni, czyli nowo wydzielone działki nie mogą być mniejsze niż 4ar.
    Obdzwoniłem już innych notariuszy, właściwie z dwoma była rzeczowa rozmowa (mam im podesłać maila i mają się zapoznać dokładnie z tematem), rozmowa z resztą notariuszy to tak jak z tym pierwszym, nie wiem, nie jest pewien, nie, nie da rady itp.
    Proszę o pomoc jak to Państwo widzicie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Telefonicznie można się umawiać na randkę. W garść wypis z MPZP (mapa +cześć opisowa, podświetlone właściwe akapity częsci opisowej dotyczace tej jednostki planistycznej), mapa ewidencji gruntów + wypis, wydruk z KW. Z takimi dokumentami idziesz do notariusza i otrzymasz opinię co dalej. Podświetlenie akapitów w MPZP jest dla przejrzystości i z szacunku czasu pracy, również notariusza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony