dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 203
  1. #121

    Domyślnie

    Nie masz zadnych wysuwnic przy szczytach? Od wiazara skrajnego do gotowej elewacji bedzie z pol metra nie za duzo zeby na samych latach ?

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Firma od wiązarów twierdzi że budują szkieletowe domy gdzie wypuszczają łaty na 50cm i kryją dachówką i nic się nie dzieje, ale mówili też że można na ścianie szczytowej dać jakieś wzmocnienie w postaci belki na której będą się wspierać.

  3. #123

    Domyślnie

    To ja na Twoim miejscu dalbym to wzmocnienie. Kolejny problem to krycie wstepne, jak planujesz je wykonac ?

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do krycia dachu wziąłem sobie gościa który bardzo dobrze zna się na tym ponieważ nie mam już urlopu bo wszystko poszło na budowę a chcę to zrobić na zimę i sam nie jestem w stanie, będę dawać membranę, łaty dość grube zamówił chyba 7x5 z tego co mówił jeśli dobrze zrozumiałem, na szczytówki zamiast dachówek zakończeniowych daje blachę i na górę dachówka ceramiczna a masz jakieś porady odnośnie krycia dachu to chętnie posłucham

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a jeszcze teraz na ściany szczytowe muszę dać styropian żeby było na równo z wiązarami bo mam troszkę niżej

  6. #126

    Domyślnie

    Porad co do membrany to nie mam bo stosowalem deski i pape. Pytalem bardziej z ciekawosci poniewaz niezbyt potrafie sobie wyobrazic jak bedzie wyprowadzona membrana na szczytach jak tam nie ma praktycznie do czego jej zamontowac. Dodam tylko od siebie ze pilnuj goscia zeby ci na odpowiednia dlugosc wypuscil laty od sciany szczytowej tak zeby zmiescil sie styropian z klejem pod dachem. U mnie firma od wiazarow dala dupy i zamiast wystawic na 21,5 cm wysuwnice tak jak prosilem to wystawili na 20 na dole a na szczycie dachu jest tylko 18 cm bo im sciana szczytowa uciekla od pionu. I jak teraz pod tym zmiescic styro 20 cm? Przy dachach bez okapu mususz pilnowac kazdy wymiar bo potem sa klopoty.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Przypilnuj wykonawcę aby był zapewniona odpowiednia dylatacja od membrany, membrana nieprzerwana a płaszczyzna łat na oko.
    Wymiary dachu (głębokość, przekątne, szerokość) trzymaj w wymiarze.
    Dopilnuj również odstępu od ściany na styropian oraz sposobu obróbek blacharskich.

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przesyłam pierwsze zdjęcia z pokrycia dachu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	451020
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	451021

    Mam pytanie odnośnie przewodów elektrycznych, na ścianach muszę robić rowki w murze czy mogą one iść bezpośrednio po ścianie ?

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Mogą iść po ścianie, wtedy będziesz musiał narzucić więcej tynku = koszt i strata przestrzeni (mała oczywiście ale jest).

  10. #130

    Domyślnie

    Zrob rowki. W bk bardzo latwo sie robi a masz pewnosc ze nie beda Ci przewody po jakims czasie przebijac pod farba.

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oki dzięki, zrobię więc rowki, macie jakiś sprawdzony i szybki sposób na robienie rowków?

  12. #132

    Domyślnie

    Kup sobie reczny rylec do bk. Bez kurzu halasu kabli itd. Idzie bardzo sprawnie.

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co przykładowo w sytuacji jak mam wieniec na ścianach i sufit podwieszany jest mniej więcej na wysokości środka tego wieńca czyli nie pod nim, w jaki sposób wtedy pociągnąć przewód do sufitu, w ścianie zrobie normlanie rowek a w wieńcu ?

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Wetnij się w wieńcu normalnie. Ważne aby w przypadku paru kabli jechać po szerokości a nie głębokości

  15. #135

    Domyślnie

    Tak jak mowi poprzednik. Nacinasz flexem linie potem wystukujesz sdsem albo mlotkiem i przecinakiem i masz.

  16. #136

    Domyślnie

    Rowki najlepiej zrobić bruzdownicą. Jak będziesz miał jakieś wątpliwości odnoście elektryki pisz śmiało.

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spoko, na razie jeszcze dach robimy oraz murujemy ściany działowe, za prąd zabiorę się w styczniu jak mi okna zamontują.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach3.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	451270
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach4.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	451271

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szukam porady odnośnie elektryki czy ktoś mógłby w miarę logicznie wyjaśnić mi dlaczego nie można łączyć oświetlenia z gniazdkami na jednym obwodzie?, chodzi ogólnie o to że przykładowo jeden pokój ma jeden obwód, szukałem na forach ale wszędzie są tylko odpowiedzi cytuje: Bo nie wolno bo tak itp i że prawo tego zabrania ale czy ten przepis ma jakieś logiczne wytlumaczenie czy poprostu ktoś tak sobie uznał bo w innych krajach się tak robi?, a nikt tak naprawdę nie wyjaśnia jakie ma to znaczenie w praktyce, nie wiem ale dla mnie logiczniejszym rozwiązaniem jest zrobienie obwodu jako jeden pokój niż jako np oświetlenie połowy domu, a drugi obwód gniazdka w 2 pokojach, wtedy takie to poskakane i dużo więcej przewodów.

  19. #139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jeden minus - w obwodzie gniazdkowym łatwo jest "wywalić" bezpiecznik - przeciążenie, niezamierzone zwarcie lub różnicówka, bo jest jakaś mała upływność. wtedy w nocy gaśnie Ci też światło i jest niemiło Ja mam całe oświetlenie na jednej, osobnej różnicówce. Reszta wedle potrzeb.

  20. #140

    Domyślnie

    Przede wszystkim to jest problem z zabezpieczeniem, obwody gniazd robisz przewodem 2.5mm2 ktory zabezpieczasz 16 eskiem, a oswietlenie 1.5mm2 ktory zabezpieczasz 10. Zeby bylo jako tako to musialbys albo zabezpieczyc obwody pokoi 10A albo pociagnac do oswietlenia 2.5mm2. Reszta to juz kwestia wygody i tego co chcesz miec w rozdzielnicy. Dawniej cale domy byly na 2-3 bezpiecznikach i tez dzialaly. Obecnie jest tendencja do przesadzania z iloscia bezpiecznikow. Ja kompromisowo u siebie zrobilem 2 obwody na oswietlenie ktore zabezpieczylem 2 eskami 10A i roznicowka oddzielna na 1f. Reszte obwodow mam porobione tak ze do pradozernych urzadzen np zmywarka pralka piekarnik itd jest osobny obwod z zabezpieczeniem 16A i potem kazde pomieszczenie ma swoj obwod gniazdowy zabezpieczony 16A. Calosc puszczona przez roznicowke 3f. Zmiescilem sie z luzem w rozdzielnicy 4x12pol.

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony