dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 203
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W takim razie normalnie już utwardzałeś piaskiem przed pozwoleniem ?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    hmm pamiętam że też miałem takie rozterki u siebie ale mój kierownik twierdził ze wymiana gruntu może zostać wykonana przed uzyskaniem pozwolenia na budowę i nikt się czepiać nie ma prawa.

    Pozdro
    Rzadko kto sie o to czepia, ale moze, zalezy od regionu. Zawsze mozesz powiedziec ze utwardzales dojazd pod przyszla budowe zeby HDS mogl wjechac ale jak urzednik sie uprze to Ci udowodni ze to bylo pod budynek i mandat moze wystawic. Jezeli ktos ma watpliwosci zawsze mozna anonimowo zadzwonic do odpowiedniego dla rejonu nadzoru budowlanego i sie zapytac.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów może pomóc w ocenie projektu płyty, Przyznam że pierwszy raz widzę taki projekt i się zastanawiam z tego co widzę jest na warstwie wyrównawczej z betonu gdzie po bokach beton ten zchodzi poniżej 1m, a w ogóle nie widzę warstwy izolacji z xps, przyznam że nie chce dawać takiego betonu tylko 10 Cm XPSa pod płytę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	445552
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	445553
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	107,2 KB
ID:	445554
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	445555

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ten podkład betonowy to bezsens. Równie dobrze możesz wylać ten podkład betonowy z betonu B16, po obwodzie ze zbrojeniem 4x12 na dole i masz wylane ściany zintegrowane ze stopami, a 10 cm po środku to wylewka podłogowa.

    Znajdź kogoś kto umie projektować płyty fundamentowe.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co sądzicie ogólnie o grubości płyty i zbrojeniu, moje warunki są w miarę ok jedyne co to dość wysoki poziom wód gruntowych 2-1,5 m ppt, czy tak płyta w takim wypadku jest ok czy przesadzona ?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Zbrojenie ok, grubosc plyty pewnie przesadzona. Natomiast te pseudo ostrogi to nieporozumienie, Ci "konstruktorzy" w ogole nie rozumieją idei płyty, ma byc plytko posadowiona m.in. wlasnie ze wzgledu na trudny grunt/wode a od przemarzania są opaski, a nie jakies cuda. Pod domem z płytą i opaskami nigdy nie ma ujemnych temperatur, to jest nieporozumienie. Nie rozumiem czemu niektorzy biorą się za projektowanie płyt jak nie mają o tym pojęcia, a później biedni inwestorzy za to płacą.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, własnie jak sobie policzyłem sam chudy beton na te ostrogi i warstwę 10 cm to wyszło 8000, za XPsa dam 6000 a mam jeszcze izolacje której w przypadku betonu bym miał także od razu napisałem o zmianę konstrukcji tej płyty na taką jaką chciałem, grubość i zbrojenie już zostawię w sumie koszt to 5 cm więcej betonu czyli około 1500 zł. Projekt według moich wytycznych już dostałem, teraz wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1aa.JPG
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	445650
    Natomiast komentarz do zmian był taki
    "Zaprojektowana płyta fundamentowa to standardowe rozwiązanie, sprawdzone i wg nas najlepsze ze względu na trwałość, wytrzymałość itp. Pokazane przez Pana rozwiązanie też jest stosowane, choć projektowane przez naszego konstruktora niechętnie."

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zabieram się za wykonanie podbudowy jako że mam do podsypania około 50cm piasku kierownik doradził mi że mógłbym dać 20cm kamienia a później 30cm piasku i tak się zastanawiam czy jest sens dawać ten kamień jednak koszt kamienia jest dużo większy czy ktoś kto się zna mógłby doradzić czy opłaca się dać taki kamień i w jakich przypadkach. Zastanawiam sie także jaki piasek dać ponieważ piasek 2 kategorii z pobliskiej żwirowni ma dużo gliny i zaproponowana mi piasek dolomitowy 1-4 o 10 zł droższy na tonie czy warto dopłacić za taki piasek ? Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez keldorn ; 07-08-2020 o 10:08

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    10zł droższy na tonie? Przecież piasek kosztuje 12-15zł za tonę 350-400zł za 27t w mojej okolicy.

    Kamień ludzie dają żeby gryzonie nie weszły, jest też pewnie lepszy jeżeli woda jest problemem.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzowniłem do jednej żwirowni z zapytaniem własnie o piasek na podbudowę pod płytę i pytałem o piasek 2 kategorii i odradzili mi go mówiąc że ma dużo gliny i zaproponował mi piasek z dolomitem 0-4mm który kosztuję 37 zł za tone już z kosztami transportu i zastanawiam się czy warto czy poprostu chcą mnie naciągnąć jak sądzicie ?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Obdzwaniaj wszystkich dostawców na olx, zazwyczaj trochę ich jest.

    Niestety ceny piasku i kruszywa to kwestia lokalna. W jednych miejscach jest lepiej, w innych gorzej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Większość dobrze zagęszczalnych piasków prosto ze ściany ma troche gliny, mniej lub wiecej. To nie pszeszkadza, jak sie trafi jakis wiekszy kawal to go eliminujesz. Taki piach z glinką zagęszcza się na kamień, jak wyschnie na słońcu to ciężko to w ogóle ruszyć. To jest standard, bierz najtańszy piach zasypowy i sie nie przejmuj tyle

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za porady w tej kwestii dogadałem temat z kierownikiem jak sie jeszcze okazało nie mogę ubijać podbudowy Ubijarka a jedynie mechanicznie walcem ponieważ jak wyszło z badań gruntu wibracje mogą spowodować uplastycznienie się warstw spoistych pyłów i glin pylastych niżej ległych."

    Mam jeszcze jeden problem niedawno kupiłem stal zbrojeniową na cały dom i chciałem zanim czekam na pozwolenie pociąć sobie i przygotować pod płytę wszystkie pręty jednak nie wiem czy tylko mój projekt jest taki ogólnikowy czy każdy ponieważ nie mam żadnych szczegółowych informacji odnośnie zbrojenia i nurtuję mnie parę kwestii poniżej wrzucam zdjęcia projektu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1d.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	447192
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3d.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	447193
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4d.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	447194
    W kwesti wienca ukrytego rozumiem że mam go zastosować zgodnie z rysunkiem tam gdzie linie przerywane natomiast mam problem w kwesti wymiarów ponieważ na projekcie pisze zastosowac wieniec o wymiarach 25x25cm przy grubości płyty 25cm i zgodnie z projektem mam otuline z góry 3cm i z dołu 4cm rozumiem że w takim przypadku muszę odjąc od 25cm te 7 i wychodzi 17cm i taki mam zastosować wieniec o wymiarach 17x17?.
    Zgodnie z projektem z tego co widzę nie musze dawać tego wienca np w miejsach gdzie sa okna rozumiem że w tych miejsach mam zrobić przejscie z dlnej siatki na górna wygiętym prętem Fi10 takim jak w siatce.
    Z góry dzięki za pomoc pozdro

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Te linie przerywane to obrys ścian nośnych. Powinieneś mieć napisane w projekcie jaki zrobic wieniec. Wg mnie wieniec rób tylko obwodowo i przez srodek, siatka górna bedzie tez stabilniejsza. Wymiar robisz taki jak piszesz, zamow strzemiona z allegro bedzie szybciej i cenowo prawie tak samo bo nie bedzie odpadow.
    Zagescic musisz, tylko nie krową 500kg tylko np zageszczarka 100kg ale wtedy czesciej co 10-15cm. No i nie wolno Ci jezdzic po samym dnie wykopu, dodatkowo jezeli taki slaby grunt to tez nic nie moze wjechac do wykopu, wszystko z zewnatrz, wez koparke kołową to Ci wszystko szybko ogarnie, trzeba to tylko dobrze logistycznie zrobić.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po paru dniach pracy udało się ogarnąć wykop, po konsultacji i za namową kierownika dałem na sam spód warstwę kamienia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	447301
    Teraz na to przyjdzie piasek który zamierzam ubijać 5-10cm warstwami ponieważ robię to taką malutką ubijarką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	447302
    Mam nadzieje że to wystarczy ale dla pewności zrobię badanie stopnia zageszczenia gdy to skończę.
    Z innych rzeczy to podnosiłem całą działkę do poziomu drogi ponieważ była w dość mocnej dolinie oraz wykonałem całe ogrodzenie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	447303
    Przy pracach niwelacyjnych niezastąpiony okazał sie niwelator laserowy który zakupiłem na Aliexpress za cenę około 3 razy mniej niż w Polsce, na razie całość prac wykonuję sam.
    Zakupiłem także zbrojenie na cały dom:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	447304
    Będę się zabierał do robienia wienców do płyty fundamentowej oraz ścięcia pretów do siatki.
    Chciałem także zakupić styropian na płytę ale ciągle zastanawiam się nad sposobem wykonania, czy zrobić najpierw izolację poziomą i na to przykleić burty czy zacząć od wkopania burt w ziemie, pierwszy sposób wydaję mi się prostszy jednak obawiam się klejenia burt czy wyjdzie to prosto ponieważ w tym przypadku nie za bardzo możliwości niwelacji przy drugim sposobie mogę sobie ustawić burty idealnie do sznurka także mam dylemat i jeszcze nie zdecydowałem.
    Co do materiału to będę dawał na spód XPS 300 Ravatherm natomiast na burty i opaskę jakiegos EPSa ponieważ XPsa raczej nie widzę sensu.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał keldorn Zobacz post
    Przy pracach niwelacyjnych niezastąpiony okazał sie niwelator laserowy który zakupiłem na Aliexpress za cenę około 3 razy mniej niż w Polsce, na razie całość prac wykonuję sam.
    Możesz rzucić linkiem do tego niwelatora?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że łatwiej będzie ci wkopać burty w ziemię delikatnie robiąc pod sznurek i później uszczelnić połączenie ze styropianem podłogi jeśli miniesz się ze sznurkiem. Możesz też kleić L-ki na jakimś przymiarze. Burta sklejona z wąskim fragmentem styropianu podłogi żeby było pole do manewru (wyprostowania) fragmentu na podłodze. Na budowie obok mojej panowie cięli styropian na pół wzdłuż i sklejali i wyszło im... prawie równo

    Ja jestem trochę za Tobą i bacznie obserwuję. W przyszłym tygodniu powinienem mieć pospółkę i będę zagęszczał dół wykopu o te brakujące 5-15 cm.

    Masz już prąd na działce? Ile kW i jakie zabezpieczenie wziałeś?

    pozdrawiam!

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam prądu, składałem wniosek prawie rok temu i na razie tylko zgłosił się do mnie jakieś 2 miesiące temu projektant przyłącza z pytaniami odnośnie umiejscowienia skrzynki, powiem szczerze że już nawet nie pamiętam dokładnie ile KW podawałem musiałbym to sprawdzić na umowie.
    Ja już działam z zagęszczaniem wczoraj przywieźli mi pierwsze auto z kopalni piasek dość mocno szary ale zagęszcza się super jednak ceny w mojej okolicy nie są zbyt niskie. Jako że nie mam jeszcze pozwolenia i mam dużo czasu to rozprowadzam piasek ręcznie warstwami po 5-10 cm i ubijam małą ubijarką.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony