dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Vitodens 111-W błąd Fd

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 111-W błąd Fd

    Witam

    Otrzymałam od Pana odpowiedź nt zasilania. Dziekuję. Ponieważ jestem umówiona z elektrykiem i serwisantem kotła, chciałabym prosić o pomoc w rozwiązaniu jeszcze jednego problemu mojego kotła.

    Są sytuacje, że nie mogę załączyć kotła. Ma to miejsce, gdy kocioł dłuższy czas jest wyłączony np brak prądu przez kilka godzin. Po powrocie zasilania, zimny już kocioł, nie załącza się samoistnie. Na wyświetlaczu jest pusto mimo, że kocioł jest podłączony do sieci i ma włączony tryb pracy( przycisk). Po zresetowaniu i włączeniu zimnego kotła, kocioł zaczyna chodzić, temperatura rośnie do ok 26-28, później zaczyna spadać i przy wartości chyba coś ok 16 pojawia się BŁĄD Fd i kocioł przestaje pracować. Po ponownym zresetowaniu i włączeniu kotła, sytuacja się powtarza. Czasami trzeba czynność powtórzyć kilkakrotnie zanim kocioł ruszy na dobre.
    Gdy taka awaria wystąpiła pierwszy raz zadzwoniłam do serwisanta, Stwierdził, że trzeba wymienić jakąś część( nie pamiętam nazwy) za 1500-2000 zł. Ponieważ nie mógł od razu przyjechać, ponowiłam próbę włączania i resetowania kilka razy aż kocioł ruszył. Zadzwoniłam do serwisanta z informacją, że kocioł działa i żadnej części do tej pory nie wymieniał w piecu. Tego typu sytuacje z błędem Fd zdażyły się już kilkakrotnie. Jak jestem w domu, to po kilku próbach kocioł zaczyna pracować . Moje obawy dotyczą awarii pod moją nieobecność w domu.
    Chciałabym wiedzieć co jest przyczyną występowania tej usterki i ją usunąć. Ponieważ nie mieszkam na stałe w domu gdzie jest kocioł, sytuacja taka jest groźna, szczególnie zimą. Jeżeli z powodu braku prądu pod moją nieobecność w domu, kocioł przestanie grzać, a po powrocie zasilania sam się nie załączy, może dojść do awarii kotła i instalacji co.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i sugestie dla serwisanta. Nie chciałabym wymieniać kosztownych części, jeżeli nie ma takiej bezwzględnej potrzeby.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Bez dokładnej diagnozy przy urządzeniu nie da się wskazać co jest przyczyną. Mogą to być elektrody, może to być wiązka elektryczna, może też być i płyta główna urządzenia (i skoro po powrocie napięcia wyświetlacz jest pusty to niestety ją bym obstawiał ale jeszcze raz - bez diagnoży przy urządzeniu to tylko gdybanie).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony