dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Wyłaz dachowy ciepły

  1. #1

    Domyślnie Wyłaz dachowy ciepły

    Witam
    Z klatki schodowej , na której mieszkam, jest wyjście na dach ( konserwacja kominów, dachu, anteny itp) klatka jest ogrzewana. Mój lokal jest obok wyłazu. Stary wyłaz był zrobiony z płyty drewnianej, ocieplony styropianem od wewnątrz i pokryty papą z obróbkami blacharskimi od zewnątrz. Ale był już rozklekotany i wymagał wymiany.
    Administracja zafundowała nam nowy wyłaz a właściwie świetlik z możliwością wyjścia. Jest to Kominiarczyk firmy Icopal z kopułą PMMA 2mm. Jest ładniejszy od poprzedniego wyłazu, ale na klatce jest zimno. Obawiam się również o temperaturę latem.
    Moje pytanie : Czy w/w świetlik/wyłaz Icopal spełnia normy termoizolacyjności dla pomieszczeń użytkowych?
    Czy chroni przed mrozem i upałem?
    Czy może mieć wpływ na rachunki za centralne ogrzewanie?

    Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego produktu, popartą argumentami, które mogłyby przekonać administrację do wymiany świetlika na bardziej odpowiedni wyłaz czy okno wyłazowe.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Aby stwierdzić termoizolacyjność świetlika, o którym Pan mówi, należy zajrzeć do dokumentacji produktu lub skontaktować się z producentem i uzyskać od niego informacje na temat posiadanego modelu świetlika. Na pewno może mieć wpływ na rachunki za ogrzewanie.

    Modele wyłazów i okien wyłazowych do dachów płaskich w ofercie FAKRO spełniają normy termoizolacyjności dla pomieszczeń ogrzewanych. W ofercie do takich dachów są okna wyłazowe DRF (płaskie) i DRC (z kopułą) oraz wyłaz DRL (bez funkcji doświetlenia). Współczynnik Uw wyłazów do dachów płaskich FAKRO może wynosić nawet 0,69 W/m2K (okno wyłazowe DRF DU8). Dla dodatkowej ochrony przed upałem w lecie, do wyłazu z doświetleniem warto zastosować również markizę zewnętrzną w wersji Solar. Aby jednak dobrać właściwy wyłaz, potrzebne są dodatkowe informacje, takie jak ew. kąt nachylenia dachu czy rozmiar otworu w stropie. W celu konsultacji można kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

    infolinia 800 100 052
    [email protected]

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 17-02-2020 o 11:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony