dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kolejny raz podniesienie terenu pod wjazd i parking

    Witajcie,

    Mam problem, każdy inaczej podpowiada, może wy doradzicie... Mianowicie.

    Mamy działkę 2000m2 na której chcemy postawić halę stalową 10x25m przeznaczoną pod usługi. Teren działki ma wjazd bezpośrednio z drogi utwardzonej która znajduję się o ok. 60cm powyżej działki. Od wjazdu na działkę (praktycznie od bramy) teren około 30x20m który przy dużych opadach nie przyjmuje wody, będzie typowo pod parking dla klientów- samochody osobowe, busy, od czasu do czasu jakaś solówka z dostawą, dalej hala, za halą jakieś blaszane garaże/wiaty itd.

    Humus ok. 20-30cm

    Wersja nr 1: Znajomy budowlaniec zaproponował, że gratis wyrzuci mi ile będę chciał gliny wymieszanej z ziemią aby teren podnieść (chce się tego pozbyć), więc pomyślałem że ok, zrzucimy humus i na glinę wysypiemy glinę - to ubijemy, delikatnie utwardzimy, podsypiemy, kostka i będzie fajnie...

    Wersja nr 2: Dzisiaj przyjechał projektant naszych sieci zobaczył że chodzi koparka dowiedział się co planujemy i kazał popukać się po głowie jego wersja: humus na tył działki, w koryto piach, na piach jakaś podsypka (ponoć po tym da się już jeździć) i w górę iść kruszywem, gruzem, później wywalcować i zaprosić kostkarzy.

    Druga wersja oczywiście kosztowo wychodzi od cholery, pytanie czy według was warto? Jak wy robiliście takie tereny przed obiektami? Chce zacząć od tego aby móc spokojnie na działkę wjechać, w miejscu gdzie planujemy halę czyli 30m od wjazdu, różnica w terenie to już 15-20cm i tutaj do rozpoczęcia budowy nie planuje nic ruszać. Proszę o radę to moja pierwsza budowa, jestem zielony i można mi wciskać każdy kit

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chcesz układać kostkę na placu parkingowym na glinie? I to pod obciążenie busa? LOL

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Pierwsza wersja nie ma żadnego sensu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chcesz układać kostkę na placu parkingowym na glinie? I to pod obciążenie busa? LOL
    Tak jak napisałem w górę musimy iść 60cm więc sądziłem że po wybraniu humusu usypiemy chociaz te 20-30cm tej ziemi z gliną i dopiero zaczniemy utwardzać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Policz warstwy:
    kostka brukowa 8-10 cm
    podsypka 4 cm
    podbudowa 30-40 cm (10 cm to się robi dla chodnika, 15-20 cm niskie natężenie ruchu na piaskach). Można mniej jak zrobisz z betonu.
    warstwa odsączająca (bo masz glinę) 10 cm

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    herbii001

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-896
    Posty
    4

    Domyślnie

    Glina będzie wstrzymywać odprowadzanie wody, a poza tym słabo się zagęści. Podbudowa na kruszywach, z kamieniem przepuszczającym i na górę może trochę warstwy bitumicznej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony