dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    osmii

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    17

    Domyślnie podwyższenie działki, budowa płyty fundamentowej, szacunkowy koszt

    Witajcie.
    Jestem tu nowy i szukam porady i pomocy, a mianowicie jesteśmy zainteresowani z Żoną jedną z działek, która jest wystawiona w przetargu z urzędu miasta.
    Działka ma powierzchnię 1050 m. wymiar 22.5 na 46 m, usytuowana jest na terenach okresowo podmokłych, położona jest przy drodze asfaltowej, która jest ok 50-60 cm wyżej od działki.
    Byłem dzisiaj na działce z geologiem, robiliśmy odwierty, aby sprawdzić z czym mamy do czynienia,
    a wiec na poziomie 0-40 cm jest czarna ziemia,
    między 40 cm - 60 cm pojawiła się woda i piasek wymieszany z gliną
    między 60 cm -70 cm jest glina plastyczna
    między 70 cm - 250 cm jest glina twarda

    w ocenie geologa, można stawiać płytę fundamentową, ale trzeba wymienić 70 cm gruntu (do twardej gliny) pod płytę, chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej mogę zapłacić za wymianę tego gruntu (najlepiej piasek), płyta o wymiarach 11 m na 11 m i te 70 cm głębokośći, dodatkowo chciałbym wynieść dom ponad poziom drogi tak więc trzeba zrobić dodatkowo ok 50cm nasypu, więc wychodzi około 120 cm zagęszczonego piasku.

    Dodam jeszcze, że na działce obok, sąsiad, który się buduje dźwignął całą działkę o jakieś 60 cm wyżej, tak że moja działka jest teraz niżej (w trakcie kopania pod fundament, w wykopie pokazała mu się woda i musieli używać pomp do wypompowania wody).

    Ja również planuje całą działkę podnieść do góry o te 50-60 cm, ponieważ na działce w niższych partiach stoi woda, a także aby wyrównać nasze poziomy, dlatego tez chciałbym wiedzieć z jakimi dodatkowymi kosztami musiałbym się liczyć.

    Myślałem, żeby zebrać z działki wierzchnią warstwę ziemi, po czym dźwignąć działkę gruzem o te 50 cm i na wierzch rozsypać tą zgarniętą ziemię (jakies 30 cm) co myślicie o takim rozwiązaniu?

    No i jeszcze chciałbym wiedzieć ile może kosztować płyta fundamentowa 11 m na 11 m o grubości 30cm,.

    Bardzo proszę o poradę.
    Pozdrawiam osmii

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego płyta 30 cm? Bunkier budujesz?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    osmii

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    17

    Domyślnie

    Założyłem, ze taka powinna byc, bo sąsiad obok, który się buduję postawił właśnie taką płytę.

    Teren jest okresowo podmokly i nie chciałbym problemów w późniejszym czasie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Masz sporo do nawiezienia pod samym domem, bo około 1,2-1,4 metra wiec pod domem masz 150-180 m3 . Ile to kosztuje zależy jak daleko musisz kruszywo wozić. Cena tony to 25-40zł tona. 180x1,7= ~300 ton.
    Do kruszywa dolicz transport, kopanie i zagęszczanie. Podniesienie gruntu pod dom to minimum 30-40 tyś.
    Podniesienie działki pewnie za m2 wyjdzie taniej

  5. #5

    Domyślnie

    W mojej okolicy placi sie za wywrotke 20 ton piasku 500 zl a wiec 300/20 daje 15 wywrotek to daje 7500 za sam piasek niech bedzie ze 9tys bo jednak troche szerzej niz tylko pod dom bedziesz kopal. Wykop koparka duza kolowka zrobi Ci w 6 godzin . W mojej okolicy godzina pracy takiej koparki kosztuje 150 zl a wiec 900 zl wykop. Zasypanie i zageszczenie tego to max 2 dni pracy. Piasek zamow wczesniej zeby przed wykopem chociaz polowa byla na miejscu aby od razu po wykopaniu zaczac zasypywanie i zageszczanie a nie placic koparkowemu za czekanie na kolejne wywrotki piasku. Mysle ze do 15 tys zrobisz taki nasyp

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    W mojej okolicy placi sie za wywrotke 20 ton piasku 500 zl a wiec 300/20 daje 15 wywrotek to daje 7500 za sam piasek niech bedzie ze 9tys bo jednak troche szerzej niz tylko pod dom bedziesz kopal.
    Cena bardzo fajna.
    Jeżeli chodzi o zasypywanie piaskiem to trzeba uważać bo piaski są różne i drobny może sie dać zagęszczać. Dobrze jest jak to jest bardziej pospółka a nie piasek

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    osmii

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    17

    Domyślnie

    Hej,
    Dzwoniłem do sasiada zeby dowiedziec sie o cene plyty. Sasiad za plyte zaplacil ok 65tys zl., ale bez piasku, potrzebowal ok 250ton.

    I zadzwonilem jeszcze do firmy ktora sie zajmuje stawianiem plyt fundamentowych, gosc mi powiedzial ze koszt takiej plyty nie powinien przekroczyc 550zl za m2, wiec tez wychodzi gdzies 65tys zl, ale podal mi cene juz z kruszywem, mowil wlasnie o pospolce, jest troszke drozsza, ale duzo lepsza jezeli chodzi o wilgoc. Robi wszystko od a do z przy plycie.
    Wymiana gruntu, kruszywo, zageszczenie i potem plyta ok 60cm grubosci.

    Zastanawiam sie jeszcze gdyby ewentualnie dzwigac ta dzialke, to co sadzicie o tym gruzie, a potem troche ziemi na wierzch?

  8. #8

    Domyślnie

    Skąd taka cena za płyte? Mi wyszło 300 zł/m2 wliczając roboty ziemne za 10 tys, kanalizację, uziom, styrodur, zbrojenie, beton i robociznę.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    osmii

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    17

    Domyślnie

    A powiedz z mi co za firma robila Ci ta plyte? Zadzwonie i dopytam.

    U mnie jest problem ten, ze trzeba wymienic 70cm gruntu i wyniesc dom wyzej, druga sprawa plyta powinna byc grubosci 25-30cm ze wzgledu na podmokly teren

  10. #10

    Domyślnie

    Ta sama co stawia cały dom. Płyta ponad 200 m2. Grubość płyty nie ma nic wspólnego z podmokłym terenem.

  11. #11

    Domyślnie

    Oczywiscie pospolka bylaby lepsza jednak nie wszedzie mozna ja dostac. Zwirownie wola odsiewac pospolke nq puasek i zwir bo to sie bardziej oplaca. Kolega wymienial grunt na 5 m z czego na dno wykopu poszedl gruz betonowy a reszta piasek 0-4. Cena za plyte jaka Ci podali to jakas abstrakcja. O projekt plyty odezwij sie do jakiegos projektanta polecanego na forum. Co do podnoszenia dzialki to faruj sobie ten gruz po pierwsze to w mojej okolicy gruz kosztuje ok 40 zl/tona kruszony a rozbiorkowy ciezko zdobyc. W przyszlosci jak cokolwiek bedziesz chcial kopac to bedziesz klal na ten gruz. Dzialke podnos ziemia ze swojego wykopu. Reszte ziemi wezmiesz po kosztach transportu z pobliskich budow bo gliny to kazdy chce sie pozbyc i na koniec kupisz jakiejs lepszej ziemii na wierzch zeby trawka ladnie rosla.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony