dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie podasza a zabudowa przedścianki

    Witam.Zabrałem się za ocieplanie poddasza.Czy dobrym pomysłem będzie ocieplenie skosów od samej murłaty aż do szczytów oraz ocieplenie przedścianki która dopiero powstanie i będzie mieć wysokość 130 cm.Chciałbym tak zrobić zamiast kłaść wełnę na posadzce za przedścianką.Jak wykonać paroizolację w przedściance ?Czy wystarczy od strony mieszkalnej ?Chcę zamknąć tam wełnę od strony mieszkalnej płytami g-k a od strony murłaty płytami OSB.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200203_114205_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	440537

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200203_114221_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	440538
    Ostatnio edytowane przez Kons18 ; 07-02-2020 o 21:48

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Przy izolacji części poziomej stropu będziesz miał mniejsza powierzchnię kubatury części ogrzewanej budynku, inaczej mówiąc nie będziesz dogrzewał niepotrzebnie części stryszku miedzy dachem a ścianką kolankową. Co do paroizolacji to załączam zdjęcie poglądowe podobnego rozwiązania
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0064.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	440686  
    Ostatnio edytowane przez Tomek W ; 11-02-2020 o 10:30
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    Dzęekuję za odzew.Zdjęcie przedstawia dokładnie moją sytuację z przedścianką.Czyli tak jak myślałem będę kładł paroizolację od strony pomieszczenia.Zastanawiam się co dać z drugiej strony przedścianki aby wełna się trzymała ?Myślałem o foli paroprzepuszczalnej.Czy to dobry pomysł ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kons18 Zobacz post
    Dzęekuję za odzew.Zdjęcie przedstawia dokładnie moją sytuację z przedścianką.Czyli tak jak myślałem będę kładł paroizolację od strony pomieszczenia.Zastanawiam się co dać z drugiej strony przedścianki aby wełna się trzymała ?Myślałem o foli paroprzepuszczalnej.Czy to dobry pomysł ?
    Jak najbardziej w tym wypadku folia paroprzepuszczalna może być zastosowana. NAjlepiej gdy parametr Sd takiej foli wynosiłby 0,02-0,06m
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony