dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Ja pierwotnie też brałem tylko pod uwagę PSK ze względu na cenę i długo w tym uporze trwałem. Żona zaklinała żeby wziąć HST, ale ja nie przewidziałem tego w budżecie i nie było dyskusji. Pojeździłem kilka razu PSK u znajomych i doszedłem do wniosku, że da się z tym żyć. Natomiast dopiero jak u kolejnych znajomych popróbowałem HST to zmieniłem zdanie. Naprawdę wolałbym jeździć Fiatem Pandą do pracy codziennie (a mam 60km w jedną stronę) niż codziennie jeździć PSK w obie strony dlatego zalecam zastanowić się jeszcze raz. Ja doszedłem do wniosku, że lepiej położyć tańsze panele w sypialniach na piętrze, które można po paru latach wymienić niż zostać z oknem, którego zapewne do końca życia nie wymienię. Okna mam z Oknoplastu, też ze śląska, nie będę pisał skąd bo wyjdzie zaraz, że cały ten długi tekst to reklama Oczywiście polecam. Porównywałem z Salamander i z Veka i wyszło mi prawie najtaniej, a na pewno najładniej.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemasM

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    pow.Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Powoli ruszamy z pracami. Niestety jeden z pracowników, którzy mieli nam pomagać z budową domu został wrogo przejęty

    Został tylko jeden pracownik, który nam pomaga, więc prace idą bardzo powoli. Sytuacja chorobowa również osłabiła nas bardzo ( na razie to była tylko grypa - chociaż kto wie)

    Dojechały wszystkie bloczki (no prawie wszystkie - jedna paleta nie zmieściła się na transport i będzie dostarczona później) betonu komórkowego.


    Został wykonany wykop pod fundamenty. Spadek na 14m to 1,2m !! W skutek tego robimy fundamenty na prawie 2 metry do punktu "0" zamiast 1m jak w projekcie.


    Aktualnie wykonujemy szalowanie, zbrojenie już skręcone i zalewamy

    Musimy się pośpieszyć, gdyż podpisałem już umowę na strop z firmą Konbet. W większości będzie SMART, jedynie na szerokości 1,8m (3 panele) nad wejściem będzie strop Teriva Panel z nadbetonem 8cm. To wszystko po to aby dało się zakotwić balkon, który będzie mniej więcej na 6m x 1m.

  3. #23

    Domyślnie

    czy zdecydowaliście się na okna w kolorze Woodec ?

  4. #24

    Domyślnie

    1. Gdzie zamawialiście termobet? Jaką mieliście cenę?
    2. W jakim stanie dojechały bloczki? Dużo było popękanych? Kanty i rogi mocno obtrzaskane?
    3. Jak się z tego murowało? Były w miarę równe?
    4. Czy po wymurowaniu nie pojawiły się jakieś rysy na ścianach?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony