dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wiesiek21

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-408
    Posty
    2

    Domyślnie Przyłącze i budowa stacji transformatorowej

    Cześć,

    otrzymałem od Tauron warunki przyłączeniowe - moc 16,1kW. W wytycznych podano, co musi będzie robione w tym budowa transformatora.

    Pan z Tauronu twierdził, że będzie równolegle budowa transformatora i w międzyczasie przyłącz do najbliższego słupa także będę miał prąd wcześniej niż zbuduje się transformator (nawet do 5 lat jeśli nie będzie zgód).

    Moje pytanie do Państwa - czy rzeczywiście tak można zrobić - chciałbym uniknąć sytuacji w której budowa transformatora przeciągnie się i nie będę miał prądu. Inspektor zapewniał mnie, że tak nie będzie, ale mam wątpliwości.

    Czy ktoś miał do czynienia z budową transformatora? Nie chciałbym podpisać umowy, która będzie potem się ciągnąć w nieskończoność.

    Czy zmniejszenie mocy przyłączeniowej do 10kW może spowodować to, że nie będzie potrzebny transformator?

    Poniżej zdjęcie wytycznych.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200207_230507.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	440547
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200207_230507.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	440546  
    Ostatnio edytowane przez Wiesiek21 ; 07-02-2020 o 23:09

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież to są standardowe warunki przyłączenia, a że TAURON przy okazji rozbudowuje sieć, to nie Twoje zmartwienie.
    Strony mają jedynie dotrzymać terminów i warunków umowy, nic więcej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wiesiek21

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-408
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Tylko mam obawy czy rozbudowa sieci o transformator nie wpłynie na czas podłączenia - w tej umowie mam 18 miesięcy i wiem, że każdy tyle dostaje w umowie, ale najczęściej przyłącze jest do 6 miesięcy wykonywane (dają margines bezpieczeństwa)
    Nie chciałbym aby budowa tego transformatora sprawiła, że będzie to rzeczywiście 18 miesięcy lub więcej.

    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Masz określoną datę przyłączenia- do 18 miesięcy. Może to być 6 miesięcy, może 18. Zawsze możesz negocjować umowę lub jej nie podpisać. Ale co to Ci da? Przecież nie rozbudowują sieci przez dodatkowe 16 kW. Możesz wystąpić o warunki na 10 kW- i założę się, że otrzymasz takie same warunki, tylko opłatę przyłączeniową i datę inną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony