dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okno fix zdjęcie termowizyjne

    Witam ,
    Ostatnim czasem zostało zamontowane u mnie okno typu FIX (nieotwieranie) lepszego producenta veka perfectline 70 okno 900x2650 jakieś poszerzenia koszt z montażem 3k zł . Sporo , ale skoro na zamówienie i porządny profil to ok . Przy montażu fachowcy wybili szybę a po obsadzenie okna je oszklili (za ciężkie okno) . W miejscu gdzie są listwy pcv dociskowy szybę wieje zimne powietrze , z montażu wydaje się wszytko ok , ale miałem kamerę termowizyjna wiec zrobiłem zdjęcie do waszej oceny .
    Proszę powiedzieć czy tak powinno być , czy cos można zrobić i konkretnie co z tymi mostkami przy szybie ?

    https://zapodaj.net/a721040d86443.jpg.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Ostatnim czasem zostało zamontowane u mnie okno typu FIX (nieotwieranie) lepszego producenta veka perfectline 70
    Na pewno kupiłeś OKNO Veka? Czy to taki no name, że nawet producent nazwą się nie pochwalił i "świecił" nazwą producenta profili?
    Wrzuć fotki, jak wyglądał montaż - bo z tej termowizji niewiele można wywnioskować.
    Profil 70 to też taki "lepszy" inaczej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W tym linku to ja widzę głównie zimny narożnik ściany. Przy szybie normalnie widać zwykłą ramkę międzyszybową.
    Ps. Wybyli szybę tzn wyjęli na czas montażu, dobrze rozumiem?

    Ps2. Mostek przy szybie "ograniczysz" robiąc zdjęcie zgodnie z wytycznymi, czyli prostopadle do okna.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-02-2020 o 19:46
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam zdjęć z montażu , nie robię takich rzeczy . Odchodząc od zdjęcia to chyba nie jest normalne ,że przy oknie fix dostawiając dłoń do ramy czuć delikatny powiew/chłód . Listwy przyokienne dobrze dolegają , może być jakoś źle wpasowana szyba na klinach czy coś innego ? Mogę wezwać gościa od montażu ,ale czy waszym zdaniem mage coś ciekawszego powiedzieć niż "czuć chłód bo jest nieszczelność " ,a on się tego wyprze lub powie ,że to normalne itd.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gdzie ten chłód? Między szkłem a plastikiem? Jak napisał finlandia na fotce widać co najwyżej nieszczelny montaż.

    A z fotką termowizyjną szyby jest problem - bo dla podczerwieni jest lustrem i nie da się tak zmierzyć temperatury szyby.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli wieje to raczej jest to wada. Chyba że okno ma deklarowaną przepuszczalność powietrza na poziomie kl 3 lub słabszej.. to wtedy może wiać zgodnie z papierami.

    Ale dalej podtrzymuję: ze zdjęcia można wnioskować, że wieje od ściany, a nie w narożniku szyby. Masz lepszy dostęp do tego okna niż my. Jeśli sam nie widzisz dziury którą może wiać, to zrób normalne zdjęcie tego miejsca od wewnątrz i od zewnątrz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Proszę powiedzieć czy tak powinno być , czy coś można zrobić i konkretnie co z tymi mostkami przy szybie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a721040d86443.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	441475

    To co koledzy piszą to mają rację - mostek jest, ale ściany.
    Okno przy takim rozmiarze i wysokości tafli szkła zachowuje się jak grzejnik (chłodnik - bardziej pasuje ) typowa konwekcja z góry w dół wychłodzonego powietrza powoduje jego odczuwalny ruch - podmuch.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony