dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Piec kaflowy w Małopolsce - uchwała antysmogowa

    Cześć,

    Mam w domu piec kaflowy wybudowany w 2007 roku. Używam go do palenia rekreacyjnego drewnem - dzieciaki lubią się pogrzać zimą przy piecu.
    Bede go przebudowywał, bo zaczął się rozchodzić na skutek kilku błędów przy jego postawieniu spowodowanych m.in decyzją mojej exmałżonki.
    Dzisiaj dostałem z gminy info o skutkach uchwały antysmogowej w Małopolsce - wygląda na to, że aby na legalu palić w moim piecu, będzie on musiał mieć sprawność min 80% lub spełniać wymagania ekoprojektu.
    Mam pytanie: czy w przypadku mojego pieca jest to w ogóle do osiągnięcia i za jaką cenę?


    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Piec będzie musiał mieć certyfikowane palenisko. Kto Ci go budował? Spytaj producenta, czy jego palenisko ma papiery.

  3. #3

    Domyślnie

    Palenisko w moim piecu jest zbudowane przez zduna - to po prostu piec kaflowy z szamotu, kafli i gliny, tylko z ładnymi, żeliwnymi drzwiczkami przez które widać płomienie.
    Jakie papiery może mieć palenisko budowane przez zduna?

  4. #4

    Domyślnie

    w palenisku papierem się rozpala...
    gdyby większość ludzi, rozumnie, wobec ekoterrozymu pokazała zad
    papier miałby jak dawniej swoje zastosowanie

  5. #5

    Domyślnie

    Musi mieć wyniki badań potwierdzające spełnienie wymogów dotyczących wydajności, składu spalin, itp. Poniżej stronka z paleniskiem do mojego piecokominka, to ten dokument na dole po lewej.
    http://cebud.eu/oferta/producent/pal...-piec/ppa-250/
    Jeżeli Twój zdun nie ma takich wyników badań, to żeby palić legalnie będziesz musiał postawić piecokominek od nowa, tylko z zastosowaniem paleniska spełniającego wymogi antysmogowe.

  6. #6

    Domyślnie

    ", to żeby palić legalnie "
    za jakiś czas, będziesz musiał przedstawić papier stwierdzający twoje przygotowanie do właściwego oddawania moczu...pewnie taki papier zdobędziesz.

  7. #7

    Domyślnie

    @Krakers70 Ile kosztował Cię piecokominek?

  8. #8

    Domyślnie

    Jakieś 26 000, tylko ja mam jeszcze wymiennik wodny, bez niego było by poniżej 20 000. Cena z roku 2011.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony