dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podbudowa pod kostkę i wylewkę na glinie.

    Chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi na temat wykonania podbudowy pod kostkę i wylewkę.
    Grunt który mam na działce to glina, ciężka, po opadach stoi na niej woda i długo nie znika.
    Mam do wykonania podjazd z kostki, szerokość 5,5m długość 7m, na skosie, różnica poziomów między początkiem a końcem wjazdu to jakieś 30-40cm, z drogi wjeżdżamy pod górę.
    Po lewej stronie jest już istniejąca kostka, wykonana w nieznany mi sposób, po prawej płot i skarpa/spadek w dół.
    W miejscu gdzie skończy się kostka "na górze" planuje wykonać wylewkę z betonu b20/25 pod wiatę samochodową o wymiarach długość 8mx6m. Wylewka będzie wykonana wzdłuż budynku na długość, a po prawej na długości będzie płot a za nim skarpa, wysokość 50-70cm. W "płocie" bądź na krawędzi kostki/wylewki będzie wykonane wzmocnienie skarpy poniżej jej poziomu po spadku.
    Pod kostką znajduje się studnia przelewowa wody opadowej, a pod wylewką kolejna, więc jest możliwość wpięcia ewentualnego drenażu do kanalizacji deszczowej.
    W związku z czym z jakich materiałów wykonać podbudowę? Jakiej grubości? Czy trzeba i z czego wykonać ew. warstwę odsączającą? Czy w podbudowie robić drenaż do deszczówki?
    Na kostce będą parkowane auta osobowe o masie do 2,5t.

    Chciałbym uzyskać odpowiedzi od kogoś obeznanego w temacie, ponieważ słyszałem już różne rzeczy...

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jedno wiem na glinie nie podchodź bez geowłukniny drogowej grubości najmniej 4mm ona pozwoli ci na zastosowanie cieńszej warstwy podbudowy i glina nie będzie wychodzić podczas zagęszczania tłucznia , jako materiał pierwszy to gruby tłuczeń , żadnego żwiru .

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz podać gramaturę takiej geowlokniny? Bo takie widzę w internecie dane, a nie ma podanej grubości.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Spokojnie taka od 250g/m2 wystarczy https://allegro.pl/oferta/geowloknin...lon-7949891629 coś w tym stylu .

  5. #5

    Domyślnie

    Pod wylewkę także zastosować kamień 30/60 czy żwir wystarczy? Wylewka planowana 15cm zbrojona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony