dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompa zanurzeniowa do wody brudnej

    Witajcie szukam pompy zanurzeniowej wody brudnej do pojemnika na deszczówkę 12 tyś l, w miarę solidnej która podleje spora działkę jak również wykorzystam ją do mycia auta. W tej ostatniej kwestii wstępnie planowałem pompę i hydrofor ale doszedłem do wniosku że po zastosowaniu zaworu zwrotnego pompa z myjką powinny w miarę płynnie pracować. Oczywiście zdaję sobie sprawę że w tym wypadku wydajność tłoczenia wody powinna być podobna, poosiadam myjkę Nilfiska 130c która tłoczy 440l/h.
    No i kwestią jest jaką pompę i producenta wybrać moim faworytem jest Grundfns,Gardena lub Karcher tylko nie miałem z nimi nigdy doświadczenia i nie wiem która lepiej radzi sobie z wodą brudną, jest żywotniejsza a dodatkowo będzie w miarę współpracowała z myjką, no i oczywiście da radę pompować wodę do węża na odległość 50-60 m. Budżet jaki posiadam to 400-500 zł , ewentualnie mógłbym się zastanowić nad lekkim jego naciągnięciem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i być może wskazanie wartych uwagi modeli pomp.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ta myjka to nie pociągnie wody choćby z wiaderka sama?
    Trudniejsze wyzwanie, to jakiego przepływu i ciśnienia potrzebuje Twoje nawadnianie? Czy ma to być podlewanie z węża?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ta myjka to nie pociągnie wody choćby z wiaderka sama?
    Trudniejsze wyzwanie, to jakiego przepływu i ciśnienia potrzebuje Twoje nawadnianie? Czy ma to być podlewanie z węża?
    Tak, myślałem o podlewaniu z węża, generalnie myjka powinna dać radę pociągnąć z jakiegoś zbiornika w stylu beczka, etc. Ale nie chciałem zagracać przestrzeni w okół domu bo na mój rozum taki zbiornik żeby spełniał oczekiwania musi mieć te "kilka' litrów. Pewnie zestaw pompa + hydrofor byłby najlepszym rozwiązaniem, ale tu najlepszą lokalizacją dla hydroforu byłaby kotłownia, to wiąże się z ponownym kopaniem pod przewód około 20m. Z technicznego punktu widzenia to jeszcze nie wielki problem bo jestem na etapie budowy przed elewacją która wchodzi w kwietniu, ale ten ostatni jest też dosyć głośny to po pierwsze,a po drugie taka instalacja generuje dodatkowe koszty, stąd szukam rozsądnej alternatywy.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Co do karchera to on spokojnie pociągnie z wiadra nawet położonego poniżej tylko trzeba zalać wąż wodą ja karchera używam do oprysków drzewek w moim małym sadzie , beczka 200 litrowa zalana wodą plus jakiś miedzian czy coś tam i wystarczy tylko zalać wąż woda wrzucić do beczki a resztę załatwia sobie pompa w tymże karcherze , opryski w mig idą ja do tego szamba wrzuciłbym najtańszą pompę głębinową za 2,5 stówki bo one dają najlepsze ciśnienie w stosunku do mocy pompy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony