dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problem z wilogocią na poddaszu

    Mam dach spadzisty dwuspadowy dach nr 3 blacha pod nią papa i pod nią pełne deskowanie. Nie zostawiono niestety szczelin na na ruch powietrza ( tak uznali fachowcy - stwierdzili że woda wykropli się między blachą a papą i spłynie.

    Drugi spad dachu nr3 gdzie jest połączenie z nowo wybudowanym dachem nr2 został przerobiony i na nim jest folia paropszepuszczalna część deskowania wchodzi jakby do budynku w miejscu gdzie jest tzw kosz ( zaznaczony na czerwono )a pod wszystkimi dachami zostało zrobione ocieplenie kolor niebieski. Między krokwie wełna 15 i na to 20 cm i folia aluminiowa i na to dwa razy karton gips foli ialuminiowej i kg nie zaznaczałem na rysunku. Nie zostawiono niestety szczelin na na ruch powietrza.
    W miejscu zaznczonym, na czerwono mam wilgoć na pierwszej wastriw wełny licząc od dachu oraz wode na foli. Zostawiono ten najniższy punkt nie przykryty karton gipsem bo miał być zrobiony pozniej Gdy odchyliłem folie zaczeła się z niej lać woda. Sprawdzając reką zobaczyłem że górnana warstwa wełny jest mokra i deskowanie którego część pozostała po przeróbce

    Dach szczelny stał kilka lat nieogrzewany deski były suche teraz woda na wełnie w kroplach i mokre deski. Zaznczyłem na czerwono miejsca z problemem. Zdjecie dachu przed ociepleniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach przekrój.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	440653Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koszok.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	440654Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosztprzed1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	440655
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach przekrój.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	440652  
    Ostatnio edytowane przez Hubert9 ; 10-02-2020 o 07:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Niestety to są skutki braku elementarnej wiedzy z zakresu wentylacji i funkcji dachu. Czy był na to projekt? Jest fragment płaskiego dachu, na którym również należało wykonać krycie wstępne papą. Dach nadaje się do poprawki. Pozostawienie tego w takim stanie może w krótkim czasie skutkować kapitalnym remontem dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony