dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie Koszty budowy domu nowoczesnego parterowego z płaskim dachem

    Witam mam pytanie jw. Nie wiem,czy wybrałam odpowiednie forum,aczkolwiek pozwolę sobie zapytać- czy jest tu osoba, która jest posiadaczem domu nowoczesnego z płaskim dachem oraz panoramicznymi oknami? Może jest ktoś, kto jest na etapie budowy? Zdaje sobie sprawę, ze koszty sa raczej indywidualne i zależne od projektu jak i innych czynników, aczkolwiek zastanawia mnie czy taki dom jest droższy w budowie aniżeli dom tradycyjny? Planuje dom parterowy o pow. 150-200 m2. Kosztorys zamieszczony do jednego z gotowych projektów szacuje koszty budowy ssz na około 450 tys i zastanawia mnie czy to są realne koszty?Sprawdzają ceny samych okien panoramiczny są to kwoty okolo 50 tys za jedno okna,więc troche dziwi mnie ta wycena. jestem zielona w temacie także proszę o wyrozumiałość

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Jakiej wielkości są te okna panoramiczne których cena wynosi ok. 50 tys. zł / 1 szt ?
    Jakie mają parametry?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Teraz nie pamiętam dokładnie gdzie takowe widziłam,ale było to okno tarasowe o szerokości aż 12 m, a projekt domu,który mnie interesuje ma przeszkolne całe sciany-stąd zastanawia mnie czy gra jest warta świeczki-fakt wyglada to nieziemsko,ale żeby tyle zapłcić za jedno okno to kosmos

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jak uświadomił mnie jeden z uprzejmych forumowiczów w innym watku(dot. samych okien) koszt faktycznie może wynosic 50 tys.+ zalączę grafikę,by zobrazować o co mi chodzi,a poniżej odp, którą otrzymałam
    "Tak, grafika mówi dużo. Na oko HS o szerokości jakiś 12metrów lub więcej, wysokość pod 3m, czyli praktycznie tylko aluminium. I to okno faktycznie może kosztować ok 50 tys + (pozostaje jeszcze kwestia waluty- Euro lub zł, zależna od producenta. )"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aluprof_mb-skyline_scena01fix_view05b_p_0.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	440666  

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    taaa .... w wycenie przeszkleń proponuje zacząć z górnej półki ! :
    https://www.minimal-windows.co.uk/ar...l-windows-faq/
    szacunkowy koszt przeszklenia jw : 1000£ x ( średnio ) 5zł/£ = 5000,-zł / 1m2 przeszklenia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ciekawe jaki % ( lub promil ) forumowiczów stać na takie "okienka". Sugerowana odp.: 0
    ale są i tańsze przeszklenia ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał whoisshe Zobacz post
    Witam mam pytanie jw. Nie wiem,czy wybrałam odpowiednie forum,aczkolwiek pozwolę sobie zapytać- czy jest tu osoba, która jest posiadaczem domu nowoczesnego z płaskim dachem oraz panoramicznymi oknami? Może jest ktoś, kto jest na etapie budowy? Zdaje sobie sprawę, ze koszty sa raczej indywidualne i zależne od projektu jak i innych czynników, aczkolwiek zastanawia mnie czy taki dom jest droższy w budowie aniżeli dom tradycyjny? Planuje dom parterowy o pow. 150-200 m2. Kosztorys zamieszczony do jednego z gotowych projektów szacuje koszty budowy ssz na około 450 tys i zastanawia mnie czy to są realne koszty?Sprawdzają ceny samych okien panoramiczny są to kwoty okolo 50 tys za jedno okna,więc troche dziwi mnie ta wycena. jestem zielona w temacie także proszę o wyrozumiałość
    Co rok to Prorok
    Realne koszty to do zamieszkania bo w trakcie budowy jakaś wycena to jedynie tylko dotyczy danego etapu, który nijak ma się do rzeczywistych kosztów budowy domu.
    Do zamieszkania taki dom to ok. 1mln. zł.
    Czyli trzeba plodzic się bez opamiętania, żeby styklo na ratę
    Wyższa płaca minimalna też nic nie da bo zaraz Ci powiedzą, że za tynkowanie nie wezmą 100zl/m2 jak dzisiaj tylko 200zl i z banki zrobi się 1,5mln zł

    Uwielbiam to i dzisiejszych "inwestorów" od pincet plus, są bardzo rozgarnieci
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-02-2020 o 23:50

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Sorry, ale nie uważam sie za jak to nazwałeś " inwestora od pincet plus", potrafię sama zapracować na dom i ku Twojej informacji taki dom do zamieszkania to 2 mln, a nie mln. Zakładając ten post chciałam sie jedynie dowiedzieć czy kosztorysy w gotowych projektach sa miarodajne i realne do uzyskania- juz teraz wiem, ze nie.... pozdrawiam

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    dokładnie - kosztorysy w "gotowcach" nie są miarodajne, choćby z tego powodu, że budynki w przypadku gotowców są projektowane " w powietrzu " , dla anonimowej działki, anonimowego inwestora. Jak dojdzie samo ( zróżnicowane ) np. posadowienie obiektu dla konkretnej działki budowlanej, czy też np. rodzaj zastosowanej stolarki, innego materiału wykończeniowego zewnętrznego / wewnętrznego, czy też choćby sama lokalizacja obiektu - koszt tego samego budynku dla różnych Inwestorów, z różnym " portfelem " może być różny. Poza tym, chyba nikt nie bierze odpowiedzialności za te "kosztorysy" umieszczane przy projektach gotowych, podając kwoty jako bardzo mocno szacunkowe z adnotacją, że kwota może się zmienić w zależności od ... .
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony