dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie okna panoramiczne-cena

    Witam Czy ktoś z forumowiczów posiada w domu okna panoramiczne? zastanawia mnie koszt takich okie-sprawdzając ceny widziałam duża rozbieżnośc Bardzo podobają mi się okna aluminiowe firmy schuco,efekt jest naprawde niesamowity,noatomiast cena zwala z nóg... chciałabym się dowiedzieć jakie są faktyczne koszty takich okien oraz drzwi tarasowych

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli w tym poście nie chodzi o reklamę jeden z marek wytwarzającej profile do okien, to :
    1. Marka profili nie ma specjalnego znaczenia dla ceny końcowej okna (to może mieć wpływ na klika % wartości)
    2. Co to jest wg Ciebie okno panoramiczne? Dla jednego będzie to okno bez podziałów o wielkości 200x150 cm (zamontowane nad stołem w jadalni), ktoś inny uzna za takie ogromne okno wielkości 400x250cm z widokiem na całą okolicę. O ile pierwsze będzie kosztowało 1000 zł, to na drugie może być mało 10 tys.)
    3. Okno tarasowe (180x230) może kosztować 2 tys. zł, ale odpowiednio większe w systemie HS (np. wielkości 600x250cm ) spokojnie przekroczy 20 tys. zł.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Bardzo precyzyjne pytanie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Co to jest "okno paronamiczne" ?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Na wstępie dziękuję za odpowiedzi, a teraz nadmienię- nie, nie jest to reklama pod żadnym kątem, po prostu przeglądając profile firm ta konkretna firma posiadała w swojej ofercie okna o jakie mi chodzi...natomiast jeśli chodzi o to, że postawiłam nieprecyzyjne pytanie, to jak najbardziej się zgodzę-jestem kompletnie zielona w temacie,a że wymarzyłam sobie takie okna to interesuje mnie ich cena-wybaczcie...nie znam dokładych wymiarów okien, ponieważ nie mam jeszcze projektu, ale mając na myśli okno panoramiczne chodzi mi o naprawdę duze gabaryty(przeszkloną scianę, bez podziałów) Dla zobrazowania dodaję grafikę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aluprof_mb-skyline_scena01fix_view05b_p_0.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	440665  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, grafika mówi dużo. Na oko HS o szerokości jakiś 12metrów lub więcej, wysokość pod 3m, czyli praktycznie tylko aluminium. I to okno faktycznie może kosztować ok 50 tys + (pozostaje jeszcze kwestia waluty- Euro lub zł, zależna od producenta. )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź-jednak nie jestem zbyt dobra w obrazowaniu tego, co chcę przekazać-na szczęście(moje) odkryłam,że mozna dodać grafikę
    Projekt dom, który mi się podoba posiada w ten sposób przeszklony korytarz oraz salon z kuchnią,ale ze względu właśnie na koszty samych okien chyba będę musiała zrezygnować ,jeszcze raz dzięki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bez przesady. O cenie budowy domu nie tyle będą decydowały poszczególne okna, co metry powierzchni. To się liczy. Jeszcze niedawno przyjmowano że systemem gospodarczym da się wybudować dom za 2 tys/m2, teraz to już bliżej 3, a robiąc dobrymi materiałami pewnie ze 4.... to co to zmienia: masz wydać za dom 300 m (w mniejszym to przeszklenie się nie zmieści ) - milion, czy 100 tys. więcej...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Zakładałam,że dom będzie o pow. ok 200 m2-parterowy,ale masz racje w stosunku do całościowych kosztów budowy te okna to pikuś

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Za kilka takich większych i lepszych okien można Mały Domek wybudować
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W Schuco masz coś pięknego co spelniloby Twoje oczekiwania...ASS77PD Panorama...Ale faktycznie koszt powala niezorientowanych
    Dodajmy do tego pewne ograniczenia...ciężar skrzydła (maks 500 kg) do tego ograniczenia gabarytów szyb...do tego koszt montażu...do tego wypadałoby sterowanie silnikiem dla wygody i....
    50tys będzie za mało

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jareko no to mnie pocieszyłeś ale tak właściwie szacowałem, chciałam sie jedynie upewnić i poradzić mądrzejszych głów. Dzięki!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał whoisshe Zobacz post
    Jareko no to mnie pocieszyłeś ale tak właściwie szacowałem, chciałam sie jedynie upewnić i poradzić mądrzejszych głów. Dzięki!
    Hmmm... ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    whoisshe

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Pisałam z telefonu, wina słownika-o ile się nie mylę posługuję sie rodzjem żeńskim

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Oki
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał whoisshe Zobacz post
    Pisałam z telefonu, wina słownika-o ile się nie mylę posługuję sie rodzjem żeńskim
    Standard w srajtfonach więc spoko
    Ostatnia oferta dla klienta na ASS77Pd ponad 100tysiecy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony