dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie regulacja docisku drzwi zew. - dziwny zawias

    Czołem,
    Większość zawiasów jakie udało mi się wygooglować mają regulację na 3 śrubach. Wg zdjęć poniżej tutaj mamy 2 śruby - imbus i zwykły paski. Potrzebuję zwiększyć docisk drzwi do ościeżnicy ponieważ przy dolnej krawędzi jest wg mnie słaby docisk. Słaby ponieważ w wiatrołapie jest zimno, a w ostatnie słoneczne dni zauważyłem że widzę prześwit w kilku miejscach. Czy może radzicie kupić nową uszczelkę, grubszą uszczelkę? Jest to druga zimna tych drzwi.

    Domniemywam że imbus w ościeżnicy odpowiada za docisk. Próbowałem kręcić ale idzie bardzo ciężko. Może coś podłożyć pod skrzydło i wtedy kręcić? A może jest jakiś inny sposób?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200210_122625.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	440660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200210_122629.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	440661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200210_122633.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	440662Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200210_122648.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	440663

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ale szajs

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na ostatnim zdjęciu jest śruba imbusowa . Luzujesz ją (najlepiej oba zawiasy - trzeci skrajny zostaw, niech trzyma) a wtedy skrzydło staje się luźne i można je dopchnąć - jeśli to dolny zawias to samo opadnie.
    Szajs jak szajs - typowy zawias trójdzielny dla starszego typu drzwi stalowych. Ciągle obecny na rynku.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Każdy z trzech zawiasów tak wygląda. Drzwi montowane przez dewelopera 2 lata temu. Czy można wymienić same zawiasy bez ościeżnicy? Jeżeli tak to na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie można. Nic nie zmienisz bez jakiś większych przeróbek ślusarskich.

    Deweloper? to zawsze mi brzmi nieprzyjemnie (cena) i może być coś więcej niż tylko kwestia regulacji docisku. Masz foto całych drzwi? albo tabliczka/naklejka z logo producenta) ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200210_155706.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	440670

    Jak sie możesz domyślić etykietki brak. Deweloper - szkoda gadać.
    Moze zakup grubszej uszczelki pomoze?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Myślałem że fotka pomoże rozszyfrować markę drzwi, co by mogło naprowadzić na kwestię poprawy docisku. Na pewno wykluczyła Wikęd czy Kmt.
    Nie ma dramatu - przynajmniej klamka to nie najtańsza chińszczyzna.
    Pozostaje Ci tak ustawić zawiasy, by skrzydło równo dociskało do ościeżnicy, potem ustawić docisk na zaczepie zamka (jeśli jest). A na początek sprawdzić, czy skrzydło z każdej strony w miarę równo zachodzi na futrynę.
    Może być jeszcze kwestia progu, np. jego cofnięcie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie

    Z napisów na drzwiach, klamkach i zamkach: Jania, Axe, Wilka. W ramach doprecyzowania. Drzwi zamykają się łatwo, w nocy gdy przejeżdżam palcem od wewnątrz po styku skrzydła i ościeżnicy to na całym obwodzie jest dość równo. Nigdzie szczególnie nie 'ciągnie'. Nigdzie nie ma oblodzenia, szronu itd. w przedsionku jest podlogowka a pomimo jest to najzimniejsze pomieszczenie.

    Co do progu to jest on w linii ościeżnicy więc tu jest ok.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Axa i Wilka - normalne akcesoria (są ok ) Zamki Jania / polska firma/ - mi kojarzą się raczej z tanim produktem, ale nie jakoś źle.

    Skoro wzrokowo wszystko wygląda nieźle, to nie wiem czy coś zrobisz. To mogą być drzwi o grubości ok 5cm, z jedną uszczelką, wypełnienie styropianowe. UW (izolacyjność termiczna ~ 1,5 a może i słabiej. Mało szczelne (to nic że nie czujesz przewiewów, bo wymiana powietrza ma prawo się odbywać i na pewno jest to określone w parametrach tych drzwi). Kiedyś liczyłem klientowi - wyszło mi, że drzwi w przypuszczalnej klasie 2 przepuszczalności powietrza mają prawo wpuścić ok 20m3 powietrza na godzinę!. Także ten.. tego..
    Zweryfikuj zawiasy i równość dolegania, docisk (by zamykały się lekko, ale odpowiednio mocno) i to tyle co można im zrobić.

    Nie znam patentów na grubszą uszczelkę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za info i pomoc. Dam znać co udało mi się ustalić.

  11. #11

    Domyślnie

    Masz tam w ogóle regulację na języku zamka jak wspomniane Wikędy i KMT? Zawiasami podciągniesz skrzydło ale przydałby się jeszcze punkt zaczepienia trochę ciaśniej ustawiony. We wspomnianych wyżej firmach reguluje się go 2 śrubkami w jakieś 15 sekund.

    Co do drzwi moim zdaniem jakaś marketowa masówka od dewelopera. Może jest gdzieś wlepka z nazwą? Może na zamku, na klamce czy na progu jest jakieś logo?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corass

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    12

    Domyślnie

    http://sklep-internet.pl/drzwi-mar-t...1-82-milk.html to są te drzwi. Taka informację uzyskałem od firmy która dostarczyła drzwi na inwestycje.

    Jest regulacja na języku, są 2 śrubki. Robiłem pomiar termometrem termicznym i było ok 10-15 stopni różnicy względem narożników od strony zawiasów.

    Zasadniczo jak popchne ręką narożniki od strony zamka to się odginają , to pewnie dlatego że nie ma tam dodatkowych języków albo bolców?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Taka specyfika drzwi. Nie wiem czy ten model ma wzmocnienie ramiakiem drewnianym - on nadaje trochę sztywności. Czasem zamek listwowy pomaga,ale niekiedy drzwi mają wadliwą projektowo konstrukcję i mimo tego mogą mieć luzy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony