dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daromz

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    8

    Domyślnie Elektrozaczep drzwi

    witam

    Mam taki problem. Zamontowano mi drzwi teoretycznie z elektrozaczpem zasilacz dostałem do własnego podłączenia. I mam pewne wątpliwości czy to będzie funkcjonowało tak jak oczekiwałem.

    Pytania:
    1. Jak to powinno funkcjonować bez zasilacza. Obecnie przycisk w zamku na dole - palce zaczep ruchomy, u góry nie ruchowmy. Ale drzwi w obu przypadkach jeśli ciągnę za pochwyt się nie otwierają. Czy tak powinno być ?

    2. Po podłączeniu zasilacza na stałe w obu pozycjach zaczep ruchomy palcem ale ciągnąc za pochwyt się nie otwierają.

    Przedstawiono mi sytuację, że tylko z zasilaczem będę mógł otwierać drzwi samym pochwytem obecnie nie znając się dochodzę do wniosku innego. W dolnej pozycji powinno otwierać się pochwytem bez zasilacza a z zasilaczem w obu. Przy czym mógłbym ten zasilacz podłączyć do jakiegoś systemu otwierającego czyli karta czytnik lini papilarnych itp. Czy prawidłowo myślę i drzwi są źle ustawione ,że pochwytem się nie otwiera ?

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro "się nie znając", nie lepiej zaprosić elektryka ?
    On zaraz pochwyt uruchomi
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daromz

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Elektryka będę miał trochę później. Jak również wynika z sytuacji zdając się na fachowców można sobie dać wmówić wszystko. Jeśli mam rację to okłamali mnie montazysci. Powiedzieli że jak podłącze zasilacz to będą się otwierać pochwytem. Jutro zrobię tam aferę ale wolałbym się wcześniej upewnić czy przycisk na dole - zamek przesuwa się palcem i czy pochwyt powinien przy pchnięciu otwierać drzwi. Jeśli tak to nie powinni tego zostawić tak montazysci.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ty myślisz dobrze a fachowcy lub montażyści mogli Cię wcale nie oszukać.
    Jak to się mówi....na dwoje babka wróżyła kwestia niedomówienia szczegółów.
    Do drzwi z pochwytem istnieje albo przełącznik na tryb dzienny w którym pociągnięcie za pochwyt powinno otworzyć drzwi, albo tak jak sądzisz czytnik lini papilarnych który po podłączeniu zasilacza trzeba jednak odpowiednio skonfigurować ( zaprogramować ) tak aby działał on tylko w przypadku właścicieli.

    To nie jest sprawa dla Twojego elektryka tylko dla montażystów firmowych którzy powinni dokończyć swoją robotę i poinstruować właściciela o działaniu
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony